אבל בחב''ד: הלך לעולמו הצייר ברוך נחשון ז''ל

הלך לעולמו הצייר והאמן ברוך נחשון אשר היה מפורסם בכל יצירותיו ברחבי העולם אשר פעל בעידודו של הרבי מלויבביץ'. ברוך נחשון התגורר בחברון, שם שכל את אחד מבנ...

אבל בחב''ד: הלך לעולמו הצייר ברוך נחשון ז''ל

הלך לעולמו הצייר והאמן ברוך נחשון אשר היה מפורסם בכל יצירותיו ברחבי העולם אשר פעל בעידודו של הרבי מלויבביץ'.

ברוך נחשון התגורר בחברון, שם שכל את אחד מבניו אשר נפטר חודשים ספורים לאחר לידתו. את מקום קבורתו של בנו בחר בבית העלמין הישן בחברון ובכך השיב את המקום לידים היהודיות אשר נגזלו מאז פרעות תרפ''ט.

ברוך נחשון הותיר אחריו נשפחה ענפה עם 10 ילדים ואישה.

יו"ר סיעת הציונות הדתית ח"כ אורית סטרוק הספידה את הצייר ברוך נחשון: "היום נביא למנוחות עולמים בבית העלמין העתיק של חברון את הצייר חסיד חב"ד ר' ברוך נחשון, מאבני היסוד של הישוב היהודי המתחדש בעיר האבות. על העמוד של חודש תשרי בלוח השנה החברוני של תשפ"ב מתנוסס ציור יפהפה של נחשון, ביטוי ציורי מרנין של הפסוק "מה נאוו על ההרים רגלי מבשר".

"על הרי חברון כרית חלקת קבר ראשונה מאז תרפ"ט, יחד עם רעייתך הצדיקה שרה (תבדל"א), ובה קברתם את בנכם התינוק אברהם ידידיה ז"ל, קבורה שכולה גבורה, וכולה בשורה, ובכך פרצתם את הדרך הן לקבורה מתחדשת של יהודים בבית העלמין העתיק, והן להתיישבות יהודית בתוככי עיר האבות", הוסיפה.

"על הרי חברון פיתחת את הסטודיו המיוחד שלך, ומתוכו בקעו ועלו מאות ציורים מרהיבים ביופיים, מאירים ומזהירים באור מיוחד של קדושה, של אמת גדולה, של אמונה, ובעיקר של גאולה. היצירה היחודית שלך היא שילוב נדיר של אומנות ואמונה, תרבות יהודית אמיתית שהיתה באותם ימים בשורה גדולה", הספידה.

לסיום ציינה: "מה נאוו רגליך, ר' ברוך נחשון, על הרי חברון שאהבת. מה נאה ומרוממת הבשורה שלך: בשורת החיבור המתחדש בין עם לארצו, בין עם לתורת-חייו, בין עבר לעתיד, בין ארץ ושמים, בין אמונה ואומנות - בשורת החיבור בחברון. ועכשיו תזכה למצוא מנוחת עולמים על הרי חברון, בבית העלמין אותו גאלת עבור כולנו. ציורי הגאולה המרהיבים שהותרת לנו יוסיפו ללוות אותנו ולהאיר לנו את הדרך במעלה ההר, עד הגאולה השלמה בע"ה".

הצייר ברוך נחשון, מחסידי חב"ד המוכרים ביותר בשל ציוריו המיסטיים, הלך הלילה (שלישי) לעולמו והוא בן 82. הוא צפוי להיטמן הבוקר בבית העלמין בחברון.

זמן רב ולבסוף אמר "אני מבקש שתפיץ את הציורים בכל האמצעים בכל העולם".

ראש מועצת קרית ארבע, אליהו ליבמן ספד: "הרב ברוך נחשון היה מדור המייסדים של עיר האבות יחד עם משפחתו. שרה רעייתו והוא זכו שבנם אברהם ידידיה היה הראשון שנכנס לבריתו של אברהם אבינו במערת המכפלה. ברית מילה אחרי 700 שנה שיהודים לא הורשו להיכנס למערה. לצערנו הם חוו טרגדיה מאחר ואברהם ידידיה נפטר מספר חודשים לאחר מכן. הם קברו אותו בבית העלמין העתיק בחברון למרות שהרשויות התנגדו לכך, הם למעשה חידשו גם את הקבורה בבית העלמין הזה אחרי שנים שלא הייתה אפשרות כזו".

"הרב ברוך ייסד את בית כנסת הייחודי בתוך ביתם, כל עמך ישראל הרגיש שם בבית. היה לו קסם מיוחד שכולם אהבו, נפש ורוח של אמן. היה לנו קשר מיוחד ואישי. נהגתי להסתופף תחת טליתו כשהתפללתי בבית הכנסת שלו לאחר שאבי עליו השלום נפטר. איש אמת היה, עצב רב ואבל גדול ירד על היישוב", הוסיף ליבמן.

ברוך נחשון מספר על המפג עלם הרבי מליובאוויטש

ציורים שמימיים ברוך נחשון

יממה לאחר החיסול: אביו של לוחם הימ"מ נפטר בביתו
בערב שבת: חרדי התמוטט וטבע במקווה במאה שערים
מפחיד: זה השם הנפוץ ביותר בישראל לתינוקות השנה
בני ברק: בת שנה נכוותה קשות ממים רותחים
הממשלה בתוכנית יוצאת דופן שתכפיל את קצבאות הזקנה
ארוחה שהיא חוויה: 4 טיפים שישדרגו את שולחן החג
הותר לפרסום שמו של החייל שנהרג אמש
לראשונה בהיסטוריה: סרבנית גט – הובאה לבית הסוהר
"שתמשיכו לעשות רק טוב": האדמו"רים בירכו והנופשון יצא לדרך
צפת: בן חצי שנה לא התעורר משנתו