"הכל פוליטי, במקום עוד ועוד בחירות, תביאו את הכסף!"

כך טען ח"כ אופיר כץ בסערה שפרצה בדיון וועדת הכספים על החשש מגריעת 600 תקני רופאים שנוספו למערכת הבריאות בתקופת הקורונה בסוף יוני

"הכל פוליטי, במקום עוד ועוד בחירות, תביאו את הכסף!"

גפני מסכם כיצד לפתור זמנית תקצוב של 600 תקנים רפואיים

ערוץ הכנסת

סערה בדיון וועדת הכספים על החשש מגריעת 600 תקני רופאים שנוספו למערכת הבריאות בתקופת הקורונה כבר בסוף יוני.
יוזמת הדיון, ח"כ קטי שטרית פתחה והזכירה כי שר הבריאות הקודם אישר הוספת 150 תקנים בתחילת משבר הקורונה, השר יולי אדלשטיין הוסיף עוד 450 תקנים, אך המימון נעשה בקופסאות הקורונה עד 30 ביוני. לדבריה, "זה חטא על פשע, לא רק שישראל לא עומדת בתקני ה-OECD היא גם רוצה לבטל תקנים".

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, הוסיף כי בעקבות משבר הקורונה אושרו 600 תקנים לרופאים ורופאות, עוד 2,000 תקני אחים ואחיות ועוד 700 תקנים למקצועות רפואה נוספים. הוא אישור כי דובר בזמנו על תקני קורונה, אך אמר כי מערכת הבריאות עדיין חסרה ומתמודדות עם אירועים רבים כמו במירון, בלחימה ובאירוע בחג השבועות.

עוד הוסיף לוי כי "חייבים להשאיר את התקנים האלה במערכת הבריאות הציבורית, ולמצוא לכך פתרון בדיוני התקציב, ולא בפיטורים. לדבריו, לפני 3 חודשים החל דיון עם האוצר בניסיון לפתור את הבעיה. היא ציין כי מדובר בעלות של כחצי מיליון שקל לרופא לשנה".

במהלך הדיון פרצה סערה כאשר ח"כ אופיר כץ אמר כי לא מדובר בעניין פוליטי, בעוד ח"כ רון כץ התפרץ לדבריו ואמר: "הכל פוליטי, במקום עוד ועוד בחירות תביאו את הכסף". ח"כ שטרית הוסיפה כי שר האוצר אמר שהוא רוצה להשאיר את הרופאים וח"כ רון כץ הגיב: "אז שיביא את הכסף".

ח"כ יפעת שאשא ביטון אמרה כי הדיון הוא מהעצובים שידעה הכנסת, וכי מערכת הבריאות הגיעה לקורונה כשהיא מורעבת. לדבריה, "ראש הממשלה הוביל סגירה של המדינה מחשש שמערכת הבריאות לא תקרוס, ואם הדבר יחזור על עצמו הוא שוב ידרוש לסגור את המדינה, ולכן עכשיו צריך לדאוג לתקנים.

היא התעקשה כי ראש הממשלה צריך לדאוג לכך, ואמרה כי "כשם שהוא ידע לעמוד על הרגליים האחוריות להביא חיסונים שלא ידענו אם נצרך אותם, כך הוא צריך לדאוג לתקנים".

בתגובה לכך התפרצו לדבריה ח"כ אופיר כץ וח"כ שטרית, ואמרו כי לא ברור מה היינו עושים אם היה חסר חיסון אחד. לדבריהם, הבעיה היא באגף התקציבים ולא ראש הממשלה.

ח"כ גפני סיכם את הדיון ואימץ את הדברים: "הוועדה מבקשת להאריך את מועד התקנים עד להקמת ממשלה חדשה והכנת התקציב הבא. עד אז שמערכת הבריאות לא תיפגע לא ברופאים והרפואות ולא באחים והאחיות".

הצעתו של יו"ר הוועדה התקבלה כהחלטה עקרונית ע"י כלל חברי הוועדה. ח"כ גפני התייחס גם לתקצוב של 630 מיליון השקלים שהובטחו לבתי החולים הציבוריים וקיבלו תוקף בהחלטת ועדת הכספים, וקרא ליישם את החלטת הוועדה גם בעניין זה.

ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית