סיפוח! החלת הריבונות ההדרגתית הצפויה ב-1 ביולי. פרטים נרחבים..

סוגיית האדמות ב'יהודה ושומרון' - עוד לא פתורה. האם החלת הסיפוח תצליח לפתור אותה? ולמה למדינות העולם להתערב בסיפוחי יו"ש? ולמה נעשה הצעד? מידע מורחב לקראת הסיפוח הצפוי ב-1 ביולי.

סיפוח! החלת הריבונות ההדרגתית הצפויה ב-1 ביולי. פרטים נרחבים..

ראש הממשלה הראשון - בן גוריון על סוגיית הפלסטינים בארץ

אדמות יהודה ושומרון נתונות לאי וודאות מאז נסיגת ריבונות ירדן מהם וכבישתם על ידי ישראל במלחמת ששת הימים בשנת 67. מאז ועד עתה - יותר מ-50 שנה, עומדות האדמות בסימן שאלה של מי ולמי.

מה קרה עם אותם אדמות לפני ואחרי 67, ומה יקרה איתם מהיום? מה הפחד לסיפוח מן ההתחלה, ומאיין נוצר הפולמוס עליהם? איך כל זה קשור להתערבות מדינות העולם בשאלה האם לספח או לא, והאם הושג הפיתרון?

פרשת האדמות התחילה בכלל אי שם.. זה התחיל עוד לפני 100 שנה - כשתקופת 'האימפריות המתרחבות' בעיצומה, כשכל 'מעצמה' מתפרסת אט אט על פני איזורים רחבים מהעולם, מהן - אימפריות צרפת והולנד, פורטוגל אנגליה.. וטורקיה, - כשהאחרונה נפרסה על מרבית מדינות מזרח התיכון, מאידך היו מדינות שביקשו עצמאות.

בשנת 1917 - בעיצומה של מלחמת העולם הראשונה - האימפריה הבריטית הצהירה את הצהרת בלפור לעצמאויות באיזור ישראל בשביל לשנות את המפה באיזור ולהזיז את שליטת האימפריה העות'מנית-טורקית מהאיזור, לטובת שליטתה בנתינות נוחה, כשמיד לאחר כך כבשה את ישראל מידם.

מאידך הישראלים ויהודי עולי התפוצות התחילו לרקום מדינה, האנגלים שלטו אז באיזור ישראל וסביבותיה כ-30 שנה, עד זמן שלאחר מלחמת העולם השניה. בזמן שלפני.. מאחר אותה הצהרה בריטניה המשיכה להוציא הצהרות לטובת הערבים הנוודים שהיו באותו זמן בארץ שגם הם יפתחו מדינה משלהם.

ראש הממשלה השישי - בגין על סוגיית הפלסטינים בתוכניות על אדמה

גם המוסלמים מודים לגבי סוגיית מקורם של הפלסטינים

null

במלחמת 1967 היא מלחמת ששת הימים שפרצה מתוך איחוד צבאות של אותם מדינות מצרים ירדן סוריה עירק שרצו לחלוק את הארץ לעצמם מהנקודה הצרה של של אמצע הארץ באיזור נתניה מול הים וצבא עירק התבסס ביו"ש מול נתניה, מה שידוע מאותם ימים - שהם ניצלו את זה ש-לוי אשכול שראו בו הססן - החליף את בן גוריון במפלגת השילטון ועלה להיות ראש ממשלה - בחושבם לכבוש את הארץ מהיהודים. ואז ישראל התעוררה וכבשה מהם גם את מה שכבשו בימי המלחמה הקודמת והשיגה לידיה את יהודה ושומרון, כל ירושלים, הגולן וכן את עזה.


(*עד היום ניתן לראות בין נופי ירושלים, על גבעה הנקראת כיום "תל אל פול" הסמוכה לפסגת זאב - שלד של בניית ארמון של חוסיין מלך ירדן, שהופסקה בנייתו בעקבות מלחמת 67, ועד עכשיו אחרי 50 שנה נראה הוא אותו הדבר כמו הזמן שהופסק)


ועד עכשיו איזורים אלה בשליטת ישראל. אם כי - האיזורים שבהם מאוכלסים ערבים עויינים או כאלה שמסוגלים להיות עויינים - תהיה בעיה להביא אותם לידי אזרחות רגילה ועל איזורים אלה שאלת הריבונות הגמורה עוד לא נסתיימה.


אם כי - קיימים בינות לאיזורים אלה - יישובים יהודיים מורחבים ובעיית הסכנה עומדת, אם האיזור יסופח לריבונות ישראל - ישראל לא רוצה את הכפרים העויינים שביניהם, ואם ישראל תוציא את האיזור מהמרחב שלה - מה עם היישובים היהודיים ששם, הצריכים דאגת כל צרכם.


ביו"ש נמצאים ערבים ומקומות כמו שכם ובית לחם ועוד כפרים ערביים שהיו תחת שלטון ירדני במשך כ-20 שנה. כשהם מדברים על גבולות 67 הם מדברים על "הגבולות שהיו לפני 67 בתפיסת ירדן" הם רוצים אותם בריבונותם שתיקרא "ריבונות פלסטינית".


במשך הזמן והשנים, הערבים התקוממו עם אינתיפאדות והתקוממויות קשות, פרעות ופיגועים, אימוני טרור וטילים ולימודי טרור בבתי ספר שלהם ובכל הכלים העומדים לרשותם בשביל לפגוע - בין ביישובים הסמוכים להם ובין בתוכה של הארץ - וכל זה בטענה לריבונות משלהם. האם הטענה נכונה? אנו לא יודעים, אבל המדינאים מנסים לענות להם על אותה טענה.


משנות ה-90 (1990) והלאה - התחילו להעלות בין ישראל לפסלטינים הסכמים ויוזמות מצד שלישי, שרובם ככולם לא כובדו על ידי הפלסטינים. ואף תוכניות התנתקויות מיישובים בעוטף עזה ובגדה, הקריבו את הפלסטינים יותר קרוב למרכז הארץ וכך היה נקל להם פעולות הטרור שלהם נגד יהודים. כספי המדינה המועברים אליהם לטובת בניה ושיגשוג נמצאים בהשתמשות לטרור.


ממסגרת ההסכמים שנעשו ב'אוסלו' - איזורי יהודה ושומרון סומנו ב-3 סימונים. שטח A, שטח B ושטח C.


שטח A ביו"ש - הוא איזור המאוכלס ערבים שבו ניתנה שליטה אזרחית פלסטינית של "רשות פלסטינית" שהוקמה לצורך כך, ושליטה ביטחונית פלסטינית שגם אחראית לשמור על הסדר בשטחיה.


שטח B ביו"ש - הוא גם איזור ה"רשות הפלסטינית" שבו ניתנה לה שליטה אזרחית פלסטינית, אמנם השליטה הביטחונית בו היא בידי ישראל, בשביל שצה"ל שישמור מהפרות טרור כאלה ואחרות.


שטח C ביו"ש - הוא איזור שהוא בשליטה אזרחית ישראלית, ושליטה ביטחונית ישראלית. שטח זה הינו כולל 60 % מיהודה ושומרון.


שנת 2020: טראמפ מבקש לקדם תוכנית שלדעתו תפתור את הנקודה, ישראל תתבקש לספח 30 % מיו''ש. שטח C הוא איזור קו מאורך שעובר בכל שטחי יהודה ושומרון, יו''ש עצמה היא מאורכת, ושיטחי הערבים ששם הם גושים לא אחידים ביו''ש, אם יספחו את כל 60 האחוזים של שטח C - תוכנית טראמפ לא תצליח לאחד את גושי הערבים ביו''ש כי מפת ישראל תבדיל בין הגושים והריבונות הערבית הכתובה בתוכנית טראמפ לא תגיע ליעדה.


ומה יעשו כל הערים והיישובים המובלעים ליד הערים והכפרים הערבים, אולי יבנו חומה מפותלת, אוקי, וכי לא זרקו סלעים וכלי משחית בשעות הזעם במובלעת של קבר רחל מעבר לחומה שמבית לחם? האם לא יגיעו כאן לחילופי שטחים - כמצויין בתוכנית? האם כולם יעברו לסיפוח?

לא שכל התוכנית הזאת מובנת אבל כהתחלה רוצים לספח את שטח C של בקעת הירדן שביו''ש הקרובה עם גבול ירדן.


יהיה מי שיגיד שנתניהו מתחיל קדנציה וטראמפ מסיים קדנציה והם עם יד על השעון - להשלים הישגים עם שינויים משמעותיים.


הפלסטינים דחו את התוכנית, ומתנגדים לסיפוח חד צדדי, מדינות ערב מתנגדות וגוש אירופה מתנגד גם הוא לסיפוח, בואו נראה מה יהיה ...

השטח C ביהודה ושומרון הוא השטח הלבןהאיזורים המסומנים בכחול כהה הם שיטחי ריבונות הרשות הפלסטינית הצפויה להיות לפי תוכניתו של טראמפ

בין המהגרים הערבים שנדדו באיזורינו, נמצא אז.. - כמו היום - "שמות משפחה ערביים" ששמן מעיד על מוצאם ממדינות כמו מצרים עירק לבנון סוריה כורדיסטן טורקיה ערב הסעודית סודן וארצות המגרב כמו גם הודו - שנדדו מהן לאיזורינו זה. הדוגמאות קיימות לרוב כמו; משפחות אל מסרי ומסארווה המצריים, אל פיומי מ-פיום שבמצריים, אל תכריתי מעירק וחלבי מסוריה, אל לובנני לבנונים ואל כורד כורדיסטנים, עות'מאן טורקים וקונדוז הם אפגניסטנים, בחריין סעודים, עומאן, אל חיג'אזי ואגבאריה מעיראבר וגבולות ערב, אל מגרבי ומגרבי הם מגרבים מארצות המגרב, משפחת "אל ג'זאיר" אלג'ירים, אל אר'ג ממרוקו ועביד הם סודנים, אל בושנק מבוסן ואל שישני מצ'צ'ן, אל הינדי מהודו והיושבים בכפר טנטורה הם ערבים מהודו שנדדו מחבל טנטור שבהודו. (שמות -מויקיפדיה)


לאחר מלחמת העולם השניה, הישראלים ויהודי התפוצות דחפו את האימפריה הבריטית מהארץ, וכשהאחרונה עזבה, נכנסו לארץ צבאות מדינות ערב המקיפות את ישראל; מצרים עירק ירדן וסוריה - במטרה לספח לעצמם את חבלי הארץ, כשכוחות סעודים סודנים ולבנונים עוזרים להם בכך. יהודי התפוצות שהיו בארץ התאגדו לצבא אחד והדפו את אותם צבאות ...


אותם צבאות עודדו את הערבים שדרו בכפרים - לברוח שלא תפגע בהם המלחמה ולחזור אחרי שיכבשו הערבים את הארץ בהבטיחם את ישיבתם תחת ישותם.


... סיפוח חבלי הארץ של מדינות ערב מאותה המלחמה - צלח אומנם במעט ו-3 מדינות נגסו ב-3 חלקים עיקריים מצידי הארץ והם; שיטחי "יהודה ושומרון" היו בידי הירדנים כמו חצי מהעיר ירושלים שהיתה בידם. חבל עזה היתה בידיה של מצרים והגולן היה אצל סוריה שגבלה על הכינרת. במשך כ-20 שנים.


ישראל לא שלטה על אותם איזורים במשך כ-20 שנה, גבולות המפה באותו זמן נצבעו בעיפרון ירוק וזה "הקו הירוק" שמדברים על מקומות שבתוך הקו הירוק או שמעבר לקו הירוק. הקו הירוק - הן גבולות ישראל שלפני 67.

התחזית: מעונן חלקית • בשבת גשם
לקראת הכרעה סופית - סגר מלא למשך שבועיים!
עדה המצבה הזאת: מצבת זיכרון לזכר קדושי השואה נמצאה מוזנחת בפאתי רחוב בת"א
"ופרצת": מעל 10,000 חולים אומתו ב36 שעות האחרונות
נוסעי התחבורה ציבורית- שימו לב: שינויים בקווי אגד בערב יום כיפור
נתניהו: המפגינים מתקהלים? היום נפטרו 31 איש מהקורונה!
החסיד המונשם: "קחו אחריות יותר ויותר; תיזהרו מאד מאד, אל תזלזלו!"
מרן הראשל"ץ: שבתי הכנסת ישארו פתוחים!
האם הסגר הנוכחי יתהדק?
יום כיפור: הרב דוד יוסף מכריז לסגור את כל בתי הכנסת • צפו