גנץ בפיקוד הדרום: "אמשיך להוביל מדיניות אחראית מבחינה ביטחונית"

גנץ אמר בביקור "בשומר החומות הגענו להישגים חסרי תקדים, צה"ל נערך עם בנק מטרות ושיטות פעולה חדשות שיעבירו את מרכז הכובד בלחימה לתוך השטח העזתי"

גנץ בפיקוד הדרום: "אמשיך להוביל מדיניות אחראית מבחינה ביטחונית"

שר הביטחון בני גנץ בפיקוד הדרום

צילום: טל עוז / משרד הביטחון

גנץ בסיור בפיקוד דרום היום

שר הביטחון, בני גנץ, ביקר היום (שלישי) בפיקוד הדרום, ביחד עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, וקיים סדרת דיונים ובהם הערכת מצב לאחר מבצע "שומר החומות" ביחד עם ר' אמ"ן, ר' אמ"ץ היוצא, ר' אמ"ץ הנכנס, רח"ט אסטרטגית, מתפ"ש, ר' המל"ל, מפקד פיקוד הדרום, סגן ר' השב"כ נציגי המוסד ובכירים נוספים.


בסיום הדיונים אמר שר הביטחון גנץ: "אני מסיים סדרת דיונים בפיקוד הדרום בעקבות מבצע שומר החומות ועל רקע ההחלטה שלנו לעצב מדיניות חדשה לנוכח האתגרים שלפתחנו".


"בשומר החומות הגענו להישגים חסרי תקדים בעוצמתם, בדיוק ובהגנה על העורף. גם היום, צה"ל בהובלת הרמטכ"ל, נערך עם בנק מטרות ושיטות פעולה חדשות שיעבירו את מרכז הכובד בלחימה לתוך השטח העזתי. לצד ההישגים המבצעיים אנחנו רק בראשית הדרך, מבחינת ההישגים המדיניים הנדרשים- בפנינו אפשרות גם של שימוש בכוח צבאי וגם של מהלך לשינוי מדיני".


גנץ הוסיף: "לא נחסוך באף מאמץ כדי להביא יציבות, לחזק את הכוחות המתונים ולרתום את מדינות האזור לחיזוק הרשות הפלסטינית ולהשבת הבנים הביתה".


גנץ הוסיף ורמז על ההכרעה בענין מצעד הדגלים: "על רקע האתגרים, אני אמשיך להוביל מדיניות אחראית מבחינה ביטחונית. לא אתן לשום שיקול פוליטי להיכנס לתוך העניין הזה ואפעל באחריות המדינית-ביטחונית הנדרשת".

גנץ בסיור בפיקוד דרום היום
"לטפל באיש הגזען והאנטישמי הזה ולהושיבו בכלא"
הנגב הפרוע: כך נראה מצב הפשיעה בארבע השנים וחצי האחרונות באזור
בעקבות חשד לחדירה: פצצות תאורה גרמו לשריפה
בישראל יעלה מס הפחמן, לעזה: הנחה במע''מ
פאדיחה: נגנבה ניידת למשטרה
בני ברק: צלבי קרס רוססו על בית כנסת
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"לפתוח בחקירה בהולה נגד השייח' יוסוף אלבאז שממשיך להסית"
החלטה מקוממת: המחבל שדקר חרדי ירצה 9 שנים פחות בכלא
58 מיליארד: סוכם תקציב הביטחון