ירושלים: אלפים השתתפו במעמדי הסליחות בשכונות העיר

ביוזמת מ"מ וסגן ראש העיר הרב צביקה כהן קיימה עיריית ירושלים מעמדי סליחות בשכונות ברחבי העיר בהשתתפות גדולי ישראל פייטנים ואמנים ועמך ישראל

ירושלים: אלפים השתתפו במעמדי הסליחות בשכונות העיר

מעמדי הסליחות בירושלים הפכו זה מכבר למסורת מרהיבה וססגונית בהשתתפות עמך ישראל מכל החוגים והעדות. ביוזמת מ"מ וסגן ראש העיר הרב צביקה כהן, המחלקה לתרבות תורנית ומורשת מן המזרח, נערכו בהצלחה אדירה השנה מעמדי סליחות בכל שכונות העיר ירושלים בשכונות רבות שבהם השתתפו במעמדי הסליחות ציבור מסורתי רחב, שבחלקו זו לו הפעם הראשונה שהוא פוקד את בתי הכנסת.

כך למשל התקיימו לראשונה מעמדי סליחות בשכונות עמק רפאים, המושבה הגרמנית, ארמון הנציב, גילה והר חומה ושכונות נוספות בהם התקיימו מעמדי סליחות בהשתתפות גדולי ישראל.

את הסליחות הובילו פייטנים בעלי שם וזמרים רבים ומקהלת ילדים כל אחד ואחד מהם עם קולו הייחודי והנעימות והפיוטיים הייחודיים לכל קהילה וקהילה בירושלים. מעמדי הסליחות הועברו בחלקם בשידור חי לכל רחבי הארץ, כך התאפשר לרבים אחרים להתחבר למעמדים המרגשים ולהיות חלק בלתי נפרד מהתחברות של עם ישראל לאביהם שבשמים.

מ"מ וסגן ראש עיריית ירושלים הרב צביקה כהן: 'ימי הסליחות והרחמים, הם הימים שבהם עם ישראל מתחבר לאביו שבשמים. השנה הייתה לנו הזכות, לחבר לא רק את הקובעים את מקומם בבתי הכנסת, אלא גם ציבור גדול של אנשים מסורתיים שבאו בהמוניהם להשתתף במעמדי הסליחות ברחבי השכונות בעיר. המראה של עם ישראל מתחבר דרך הסליחות, הוא מראה מרגש ביותר בפרט שהוא מתרחש בעיר ירושלים. אני מאחל שבזכות התפילות והסליחות נזכה שכל יושבי ירושלים יזכו לחתימה טובה'.

הסליחות בירושלים
הדף היומי מסכת ראש השנה דף ז
הגרי"ח אוהב ציון: זרע שמשון פרשת לך לך
קריאה אישית מאלוקים • פרשת לך לך • צפו
הדף היומי מסכת ראש השנה דף ו
שבע ברכות וסיום מסכת ביצה אצל הגרמ"מ קלוגר • גלריה
כמעט שני מיליון שקלים גויסו לבית הכנסת בהפתעה • גלריה
ימי האהבה והשנאה – המדריך • צפו
פנינה יקרה: המקום של השכינה
אילו חגים טעונים לינה בירושלים? • דף היומי
מסר קצר לפרשת לך לך • הרב אשר וייס