סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו

גורם מודיעני מעריך כי איראן מרחיבה את פעולותיה בים • לקראת שבוע רותח: עומסי חום כבדים בכל רחבי הארץ

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו נשיא איראן

הערכה: איראן מרחיבה את היקף הפעולות בזירה הימית

לאחר האירוע שבו נהרגו שני ימאים בתקיפה האיראנית של המכלית המופעלת על ידי חברה בבעלות ישראלית, גוברת הערכה שהאירוע מגיע בנקמה פעילות ישראל בסוריה. שני גורמים ישראלים גילו ל"ניו יורק טיימס" שהתקיפה על הספינה בים הערבי בוצעה ככל הנראה על ידי כמה מל"טים מתאבדים שהתרסקו על מגורי הצוות מתחת למרכז הפיקוד.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', גורם מודיעיני ישראלי אחר מעריך כי איראן מרחיבה את היקף הפעילות הימית שלה. הצי האמריקני הודה כי ספינות מלחמה שלו ליוו את המכלית שהותקפה. כמו כן, נמסר מהפיקוד המרכזי האמריקני כי מומחי חומרי נפץ של הצי עלו על סיפונה של הספינה ופתחו בחקירת המתקפה.

טביעה נוספת בשבת קודש

בילוי הים בשבת ממשיך לגבות קורבנות: גבר בן 48 טבע למוות בחוף פולג בנתניה. המצילים בחוף מיהרו אליו, לאחר שראו כי הוא שרוי במצוקה בים. הם משו אותו מהמים במצב קריטי, והחלו בפעולות החייאה. צוות מד"א שהוזעק למקום המשיך בפעולות החייאה מתקדמות, אך לבסוף נקבע מותו.

חובש בכיר במד"א אולג לדיז'נסקי סיפר: "כשהגענו לחוף ראינו על קו המים בסמוך לסוכת ההצלה את המצילים שמשו את הגבר מהים לחוף מבצעים בו פעולות החייאה בסיסיות. המשכנו את הטיפול הרפואי שכלל הנשמות, עיסויים ומתן תרופות אבל מצבו היה קריטי ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

לקראת שבוע רותח: עומסי חום כבדים בכל רחבי הארץ

לאחר שהיום חלה התחממות נוספת לצד עליה בעומסי החום, מחר יגבר גל החום ובמשך כל השבוע ישררו עומסי חום כבדים כאשר ברביעי גל החום יגבר עוד יותר. מחר יתפתחו תנאי שרב בהרים ובפנים הארץ ויעשה הביל ברצועת החוף. עומס החום יהיה כבד בהרים, במישור החוף, בשפלה ובצפון הנגב, כבד עד קיצוני בעמקי הצפון, בבקעת הירדן, ים המלח ובערבה.

ביום שני ושלישי גל החום ימשך, עומסי חום כבדים עד קיצוניים ישררו ברוב הארץ בדומה ליום ראשון.

הקונגרס אישר סיוע למימון כיפת ברזל
"צריכים לקבוע לאיראן לוח זמנים סופי"
סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת