מפלגת הציונות הדתית לקראת פריימיריז

לקראת שינוי במפלגת ציונות הדתית לאחר אישור החוקה החדשה: המפלגה תקלוט מתפקדים חדשים ומציע להם להתמודד לכנסת אף שאינם שומרים תורה ומצוות

מפלגת הציונות הדתית לקראת פריימיריז

לאחר שעות של דיונים וזמן קצר לפני חצות, אישר אמש מרכז הציונות הדתית בראשות ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ את פתיחת השורות לכלל הגוונים בציונות הדתית, עם אישור החוקה החדשה והגדלה משמעותית של מרכז המפלגה בעשרות, אישי ונשות ציבור מהציונות הדתית.

עם אישור החוקה החדשה אושרה היציאה למפקד רחב ולפריימריז בציונות הדתית כפי שהתחייב יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ במהלך מערכת הבחירות. על פי החוקה החדשה למפקד אשר יצא לדרך בחודש הקרוב יוכלו להתפקד כל אזרח ישראלי מגיל 17 ומעלה כאשר מגיל 21 יוכל גם להתמודד לרשימה לכנסת.

כל מתפקד ידרש להצהיר באמצעות חתימתו כי מזדהה עם ערכי המפלגה ומטרותיה וכי הוא אינו חבר במפלגה אחרת.

בכינוס מרכז הציונות הדתית שהתקיים אמש ב'נאות קדומים' אושרה חוקת המפלגה החדשה אשר מאפשרת את פתיחת המפלגה לקהלים חדשים ול "אחדות גדולה ככל הניתן בציונות הדתית ובמחנה הלאומי. המפלגה תקדם את ערכי הציונות הדתית בכנסת, בממשלה ובקרב החברה הישראלית ותחתור להיות בית פוליטי של מי שמזהים עם ערכים אלו״.

חוקת המפלגה מציינית עוד כי ״המפלגה תהא פתוחה בפני כלל הציבור הלאומי במדינת ישראל אשר מזדהה עם המפלגה ועם ערכיה ודרכה, גם אם אינו שומר תורה ומצוות באורחות חייו הפרטיים״.

מרכז המפלגה אישר את הרחבת המרכז וכבר הערב אישר את צירופים של כ 70 חברים חדשים בהם זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן.

לצדו הצטרפו אישי ציבור בהם ראשי מערכות החינוך המרכזיות בציונות הדתית, חברי מועצות עיר, מנהלי ארגונים ומוסדות, פעילים חברתיים מרחבי הארץ, פעילי שטח מרכזים ממפלגת הבית היהודי לשעבר, ועוד.

עוד נקבע בחוקה כי במקביל ליציאת המפקד, תוקם ועדה ציבורית בלתי תלויה שתקבע את סדרי הבחירות הפנימיות (פריימריז) והפיקוח עליהם. הועדה תציג תוך 60 יום מהקמתה את מסקנותיה.

עוד נקבע כי חברי הרשימה לכנסת יקבעו בפריימריז למעט מקום 10 אשר יבחר ע״י המרכז.

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ אמר בכינוס המפלגה: "בערב הזה מפלגת הציונות הדתית הופכת לבית של הציונות הדתית והימין האידאולוגי כולו. אנחנו יוצאים לדרך חדשה-ישנה. יוצאים למפקד והולכים להליך דמוקרטי מלא".

"ראינו בחודשים האחרונים מה קורה למפלגה ששייכת ליושב הראש שלה, שחבריה כפופים למרותו הבלעדית, ושמשרתת את מטרותיו האישיות. מול המודל העצוב של אבדן הדרך הזה הזה אנחנו מציבים מודל של נאמנות ומחויבות לציבור ולערכיו", אמר סמוטריץ' למרות שהצהיר כי כל שאינו שומר תורה ומצוות יכול אף הוא להצטרף למפלגתו ולהתמודד לכנסת.

יו''ר הציונות הדתית ח''כ בצלאל סמוטריץ'
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח