סופית: יהדות התורה תמליץ על נתניהו להרכבת הממשלה הבאה

לאחר חילוקי דעות בשבוע בין החכי"ם ביהדות התורה על מי ימליצו לנשיא להרכיב ממשלה, כעת גפני וליצמן יצאו בהצהרה ברורה שימליצו על נתניהו להרכבת הממשלה הבאה

סופית: יהדות התורה תמליץ על נתניהו להרכבת הממשלה הבאה ליצמן ונתניהוגפני היום בבית הנשיא

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני לנשיא ריבלין: "כל השנים הלכנו עם הציבור המסורתי שנמצא בליכוד, ובגלל שהציבור הזה נמצא בליכוד אנחנו תומכים במועמד הליכוד בנימין נתניהו, אם היה מועמד אחר בליכוד היינו תומכים בו".


"לא נטשנו את הציבור הזה אף פעם ולא ננטוש אותו וגם הציבור הזה לא נוטש אותנו, ראינו את זה בייתר שאת בתקופת הקורונה, כשהשמיצו אותנו מבוקר עד ערב".


שר השיכון ח”כ יעקב ליצמן לנשיא המדינה ראובן ריבלין בעת ההתיעצות בבית הנשיא: “אני מצטרף לדברי יו”ר הרשימה ח”כ גפני ושאכן אנו ביהדות התורה ממליצים על רה”מ נתניהו להרכבת הממשלה הבאה".


"במערכת הבחירות האחרונה הפכנו, הציבור החרדי, למוקד הסתה מצד פוליטיקאים שונים באופן הכי חמור ובוטה. עד כדי כך שאחד מראשי המפלגות קרא לזרוק אותנו למזבלות."


"מצופה ממך כנשיא המדינה לגנות קריאות אלו ולצאת נגד זה, כי להסתה יש מחיר וזה מסוכן. רק הבוקר שמענו על בית כנסת שהוצת בב”ב, וזו תוצאה ישירה של ההסתה הזו. ההמלצה שלנו על נתניהו היא חד משמעית, לא נלך עם ליברמן ולא לפיד, לטובת מסורת ישראל והצביון היהודי”.


גם השר אורי מקלב מיהדות התורה תמך בנתניהו. סגן השר אורי מקלב לנשיא המדינה ריבלין בהתייעצויות בבית הנשיא: "אתה פעלת נמרצות להקמת ממשלת אחדות, זה לא צלח אולי כי אתה הנשיא לא לווית את זה אחר כך, אנחנו מבקשים ממך שבאותה נמרצות תפעל להקים ממשלת אחדות ימנית".


"רוב העם רוצה ממשלה ימנית, אף אחת מהפלגות שיהיו פה לא הצביעו עבורך, אנחנו כולנו בחרנו בך ואפשר לפעול בדבר הזה גם אם אתה נשיא של כולם. חכם יכול להפר נדרים, אתה מבין את טיב הפוליטיקה ואתה יכול להפר את הנדרים של ראשי מפלגות שהתחייבו לא לשבת עם נתניהו".


סגן השר פרוש אצל הנשיא: ״הממשלה היחידה שיש לה את האפשרות להאריך ארבע וחצי שנים זה רק ממשלה בראשות נתניהו".


"יהדות התורה הסיעה היחידה שלא שינתה את שמה מהכנסת השניה ולכן יש לה את המשקל הסגולי ומסמלת את העם עתיק היומין שלא שינו את שמם ולכן יש לנו דרישות שאין לאף מפלגה אחרת בכנסת. ההמלצה שלנו היא אך ורק נתניהו ואסור שהשתמע שיש מישהו אחר שאנחנו יכולים להמליץ עליו״.


לשאלת הנשיא האם עליו להמליץ על ראש ממשלה שנמצא במשפט, ענה פרוש, ״אני מאמין שיש רצון של השמאל להפיל את נתניהו אך ורק בגלל שהוא היחיד שיכול להקים ממשלת ימין. אנחנו זוכרים מה השמאל עשה לבגין ז״ל״.

יוצרים מגעים? גפני ולפיד יפגשו
מליאת הכנסת: הסצנות הקדושות של ינון אזולאי
שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם שר הקבינט הבריטי מייקל גוב
"בנט ישמור לו את כל הישיבות של הציונות הדתית, החרדים ידפקו"
"אם לא תקום ממשלה כזו, אנו הולכים לבחירות חמישיות"
ח''כ מרגי מתלהב: "הבנים שלי לוחמים בצה"ל"
הוועדה המסדרת ננעלה ללא הסכמות
דרעי מנסה לשכנע: "זה הפתרון הכי דמוקרטי שיכול להיות" • צפו
סמוטריץ' לבנט: המשחק שלך משמר את הכאוס הפוליטי
לפיד: "אנחנו חייבים להחזיר את האמון בין האזרחים להנהגה"