מומחים מעריכים: המתקפה הרוסית במזרח אוקראינה נעצרת

גורמי מודיעין בריטים סבורים כי הצבא הרוסי ספג אבדות כבדות בלחימה בחבל דונבאס וקרוב למצות את פוטנציאל ההתקדמות שלו • על פי דיווחים אוקראיניים, הרוסים זנח...

מומחים מעריכים: המתקפה הרוסית במזרח אוקראינה נעצרת פוטין ונשיא אוקראינה

גורמי מודיעין בריטים סבורים כי הצבא הרוסי ספג אבדות כבדות בלחימה בחבל דונבאס וקרוב למצות את פוטנציאל ההתקדמות שלו • על פי דיווחים אוקראיניים, הרוסים זנחו בימים האחרונים את הניסיון לכבוש שטחים נוספים. כך פורסם ב'ישראל היום'.

נקודת מפנה במלחמה באוקראינה? גורמי מודיעין בבריטניה ובארצות הברית העריכו ביממה החולפת כי המתקפה הרוסית בחבל דונבאס במזרח אוקראינה קרובה לעצירה, וכי הצבא הרוסי צמצם משמעותית את יוזמתו ההתקפות בשל אבידות כבדות שספג בלחימה.

ב"וושינגטון פוסט" צוטטו בכירים במודיעין האמריקני שטענו כי הצבא הרוסי נמנע מלהתקדם מתוך חשש לאובדן ובמקרים רבים נסוג מתאי שטח אותם עלה בידו לכבוש. נוסף על כך דווח כי בשבוע החולף לא הגדיל הצבא הרוסי את מצבת הכוחות שלו באוקראינה וזו עומדת על 93 צוותי קרב, שחלקם נשחקו באופן משמעותי בלחימה. משמעות הדבר היא שהצבא הרוסי יתקשה לחדש את המאמץ ההתקפים עם כוחות מחודשים.

בתוך כך, צבא אוקראינה דיווח הבוקר כי הצליח להשמיד ביממה החולפת 17 תותחים, שני טנקים ו-18 רכבים משוריינים. הרכב הפיגעות המעיד על מעבר לחילופי אש ארטילריים ולא לקרבות שריון או ח''יר. כמו כן, בפנטגון העבירו אתמול לכתבים הערכה על המבצע הרוסי בחבל בדונבאס ובה נאמר כי עד כה ניתן להגדיר אותו "מאוד פזור, מאוד זהיר וכזה שמראה על מאמצים לא שווים בזירות לחימה שונות". בפנטגון העריכו כי הצבא הרוסי סובל ממוראל נמוך בקרב החיילים ושרשרת הפיקוד הפגינה ביצועים "גרועים" במהלך הלחימה.

בימים האחרונים רשמו הרוסים התקדמות מעטה ברחבי חבל דונבאס, בעיקר מדרום לעיירה איזיום וממזרח לעיר סברודונצק. המאמץ בדונבאס חייב את צבא רוסיה שלא לתגבר את כוחותיו בצפון אוקראינה, סביב העיר חרקוב, והאוקראינים הצליחו לכבוש שטחים נרחבים בחזרה מידי הרוסים מצפון וממזרח לעיר.

נזקים עצומים כתוצאה מהמלחמה
לראשונה זה 50 שנה: שימוע על עב"מים בקונגרס האמריקאי
ביידן הציע לצפון קוריאה חיסונים - בפיונגיאנג התעלמו
תם המצור: מריופול נפלה לידי רוסיה
אחרי 9 שנות שלטון הימין: מהפך פוליטי באוסטרליה
סיכום חדשות השבת: רוסיה כובשת את מריופול
"יבטיח ניצחון במלחמה": ביידן צפוי לאשר סיוע של 40 מיליארד דולר
איראן דוהרת לפצצה: "חלון הזמנים עליו בנו במערב הצטמצם עוד יותר"
זוועה באוקראינה: עשרה אזרחים נהרגו מפגיעת פגז
נראה אתכם: ג'אגלינג וסידור שלוש קוביות הונגריות בו זמנית
ארה"ב תוציא ארגונים אסלאמיים ויהודיים מרשימת ארגוני הטרור