קנסות חדשים על רחצה בחופים לא מוכרזים בכנרת

קנס של 730 ₪ יוטל על רחצה בכנרת שלא בשעות הרחצה או במקום רחצה מוכרז ללא מציל או כשמונף דגל שחור

קנסות חדשים על רחצה בחופים לא מוכרזים בכנרת הכנרת

ועדת החוקה אישרה היום (ג') עבירות קנס בשורה של עיריות ורשויות מקומיות ואזוריות. עיריות ורשויות קובעות בחוקי העזר שלהן עבירות שעניינן בדרך כלל סדר ציבורי ואיכות סביבה. כדי להפכן לעבירות קנס ולקבוע את גובה הסכום, עליהן לקבל את אישור ועדת החוקה כפי שנקבע בחוק סדר הדין הפלילי. הקנס המקסימאלי לעבירת קנס כאלו עומד על 730 ₪.

קביעת עבירה כעבירת קנס אינה משנה את סיווג העבירה, שנשארת עבירה פלילית לפי הסעיף המסמיך בפקודת העיריות ופקודת המועצות המקומיות, אך קביעה כזו תאפשר לפקח של הרשות המקומית לאכוף את העבירות בדרך של הטלת קנס באמצעות דו"ח, ללא צורך בהגשת כתב אישום.

אישור הצווים דורש את חתימת שרת הפנים ושר המשפטים. הצווים יכנסו לתוקף 30 יום מרגע פרסומם, לאחר חתימתם.

מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ אוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת): "חשוב שלעיריות ולמועצות יהיו חוקי עזר וצווים שיוכלו לסייע באכיפה ופיקוח. דרך האכיפה אינה צריכה להיות הצעד הראשון. ראוי להתחיל בחינוך והסברה, כאשר באים להגן על ניקיון ושמירת החופים, אשפה, מי שופכין ועוד, הם לטובת תושבי המקום שצריכים להיות הראשונים לדאוג לשלומם ובטיחותם".

עוד ציין: "לצד זאת, למקרה שההסברה והחינוך לא יועילו המועצה צריכה לאכוף את החוק עם עבירות וקנס בצדן. למה על אותה עבירה יש קנס שונה בין רשויות שונות? זה לא משהו שהאזרח יכול להבין. יש לשמור על אחידות בגובה הקנסות על אותה עבירה בין רשויות שונות".

עו"ד חיים שטרן יועמ"ש האיגוד: "צו הקנסות בא לתמוך במספר נושאים שיש בהם להסדיר את הרחצה לרבות איסור הכנסת בע"ח לחופים, התנהגות כלפי הוראות של מצילים, איסור זריקת אשפה בחופים- מאחר והכנרת היא משאב טבע ייחודי, כנרת יש רק אחת, וכן מבחינת שמירה על המתחם האקולוגי המיוחד".

עוד ציין: "האיגוד הוקם ב-2008 והשנים הראשונות הוקדשו לפינוי פולשים ולאחר מכן התחלנו להקים את כל המערך המשפטי של חוקים למניעת רעש וחוקי עזר שונים. התברר שהיינו צריכים לתקן את החוק הראשי כי שכחו להכניס בו חוק עונשין שיגבה את היכולת להטיל קנסות. יש לנו יחידת פיקוח ואכיפה כ-7-6 פקחים מוסמכים וכוח עזר של עשרות מתנדבים שמלווה אותם. כל הפקחים מוסמכים גם לפיקוח על עבירות שיט. יש לנו גם יחידת תביעה של האיגוד שהיועמ"ש אישר לנו למנות, שבכל אותן עבירות חמורות נעמיד לדין ובשוטף נטיל קנסות".

לסיום אמר: "בנוגע לאי ציות לפקח או מציל והפרה של רעש נבקש את הקנס הגבוה ביותר. בפסח 2017 טבעו 3 נערים בחוף כורסי בכנרת. הם השמיעו מוסיקה רועשת באמצעות רמקולים ולא שמעו את אזהרות המצילים".

מנהרות יוקנעם ייחסמו הלילה בשני הכיוונים
בן גביר וקובי שבתאי התעמתו: "זה לא חוקי, זה מחטף"
מנהלי בבתי החולים באזהרה חמורה: "מערכות המחשב לא ממוגנות"
התחזית: מעונן חלקית עם גשם מקומי בצפון ובמרכז
מהקרקע ומהאוויר: כך נעצרו שלושה גנבי רכב מג'נין
באר יעקב: פועל נפגע מכף טרקטור
מזג האוויר מעונן חלקית עם ירידה בטמפרטורות
נתיב פלוס בכביש 1 יצא לדרך, כך זה נראה מהרחפן
תחנות ניטור איכות האוויר הישנות של חברת החשמל ב'אלון תבור' הוחלפו
סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי