דרישה מהמשטרה: עצרו את המחבל שתקף חרדי בבקבוק זכוכית

ארגון חוננו פנה למשטרה בבקשה לחקור תקיפה של צעיר יהודי אשר אירעה בתחילת השבוע בשער הכותנה בעיר העתיקה בירושלים, בעת שהתפלל במקום הסמוך להר הבית. כתוצאה ...

דרישה מהמשטרה: עצרו את המחבל שתקף חרדי בבקבוק זכוכית

ארגון חוננו פנה למשטרה בבקשה לחקור תקיפה של צעיר יהודי אשר אירעה בתחילת השבוע בשער הכותנה בעיר העתיקה בירושלים, בעת שהתפלל במקום הסמוך להר הבית. כתוצאה מהתקיפה נפערו בפניו של היהודי חתכים עמוקים ביותר, באזור העין, הלסת, והאוזן. הוא החל לדמם באופן קשה ואיבד דם רב אשר ניגר על בגדיו. היהודי הזעיק את מד"א אשר פינו אותו לבית החולים שערי צדק שם אושפז ונזקק ליותר מ20 תפרים בפניו.

התקיפה ארעה כאשר הנפגע הלך כמנהגו לסבב תפילה סביב שערי הר הבית.כאשר הגיע ל"שער הטהרה" והתפלל במקום, התקרב אליו ערבי והחל לקלל אותו ולדחוף אותו. בתוך כך, ערבים נוספים אשר שהו על גג בית סמוך, מילאו דלי מים ושפכו אותו על הנפגע.

הנפגע אשר חש איום הולך וגובר התקשר למשטרה ודיווח על המתרחש. מיד לאחר מכן הערבים החלו לדחוף את הנפגע החוצה מן המקום, כאשר בינתיים התוקף הראשון הגיע עם בקבוק זכוכית וזרק בעוצמה את בקבוק הזכוכית ישירות על פניו של הנפגע וניפץ אותו על פרצופו. כתוצאה מכך נפצע היהודי ונזקק לעשרות תפרים בפניו. נציין, כי כאשר הגיע הנפגע להגיש תלונה על התקיפה בתחנת המשטרה קרוביו של החשוד בתקיפה המתינו לו מחוץ לתחנת המשטרה והחלו לאיים עליו ולקלל אותו.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את הנפגע פנה במכתב למשטרה ודרש לפתוח בחקירת האירוע ולחקור אותו כפיגוע טרור. במכתבו כתב עו"ד בלייכר כי: "מדובר בפיגוע טרור מזעזע, הטחת בקבוק זכוכית בראשו של אדם הינה פעולה מסכנת חיים אשר הייתה חלילה יכולה להסתיים בצורה טראגית. אבקש לוודא כי העצור יישאר במעצר עד תום ההליכים כנגדו, וכי יוגש נגדו כתב אישום חמור בגין מעשה טרור של ניסיון לרצח או למצער מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה. שנית אבקש לאתר את שאר המשתתפים בתקיפה ולהעמידם לדין על התקיפות שביצעו, ועל שותפותם בצוותא למעשהו של התוקף שנעצר".

החרדי הפצוע
ברגע האחרון: נמנע פיגוע ירי בשכם
במהלך השבת: מחבל ניסה לדרוס שוטר
לאחר שני פיגועים: שוטר נדרס במהלך קטטה
שני פיגועים תוך שעות ספורות: צומת שילת וחווארה
חריג: מסתנן פרץ מחסום בנתב''ג וכמעט דרס מאבטחים
גנץ: "ישראל לא קיבלה ולא תקבל תכתיבים מאיראן ושלוחיה בלבנון"
דרישה: פתחו בחקירה על המשיכה בפאותיו וזקנו של תושב עוז ציון
"המצב במעברים ובמחסומים ביו''ש בחודשים האחרונים הפך לבלתי נסבל"
גנץ: "עצרנו ופגענו במעל לאלף טרוריסטים"
מיליוני שקלים יוחרמו ממחבלים: "נלחמים בצינור הכסף לטרור"