ראש מועצת בנימין על גנץ: "חזר בו ברגע האחרון"

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, זועם על בני גנץ שמנע ברגע האחרון את הסדרת ההתיישבות הצעירה • המאהל מתקפל • סמוטריץ' זועם

ראש מועצת בנימין על גנץ: "חזר בו ברגע האחרון" בימה - המעודכנים מעדכניםבני גנץאחד מיישובי בנימין

לצערי שר הבטחון בני גנץ שיודע היטב מהי ההחלטה הצודקת שצריכה להיות וכבר הסכים לה, חזר בו ברגע האחרון בלי סיבה עניינית ומשיקולים פוליטיים צרים וקטנים, למרות המבט העמוק שלו בעיני נציגי ההתיישבות הצעירה בפגישה שלנו. הוא הבין את הארוע, ידע שזה נכון, צודק ואפשרי הוא התחייב לפעול - אבל ברגע האמת הסתובב ואיכזב."


"דבר אחד חשוב הצלחנו - התודעה השתנתה. התדמית הכוזבת עברה מן העולם. לא מדובר יותר בהתיישבות לא חוקית או לא לגיטימית - אלו עשרות אלפי חלוצים שעלו לקרקע בשליחות ועידוד מדינת ישראל במשך השנים בדיוק כמו קיבוצים ויישובים בישראל הקטנה במשך השנים. הליכים תכנוניים נתקעו בגלל שיקולים לא ענייניים כשבישראל הקטנה הם נעשו והושלמו מזמן.


"כעת, שאלת הסדרת ההתיישבות היא שאלה של זמן. היא תקרה. היא תהיה. לצערי לא עכשיו. בע"ה בעתיד הקרוב."


לסיום, פנה במילות הערכה לאנשי ההתיישבות הצעירה: "גיבורים. בלעדיכם הצעד החשוב שכן הצלחנו להשיג לא היה קורה. היינו רוצים לחגוג היום את ההסדרה בפועל אך לצערנו קרו דברים אחרים. הבאתם צדק לעולם, שיניתם תפיסות מקולקלות"


בעקבות זאת, מאהל ההתיישבות הצעירה פורק.


מפורום ההתיישבות הצעירה נמסר:״המאבק הנוכחי, לאישור החלטת ממשלה להסדרת יישובינו, נכשל לצערנו.25,000 מתיישבים שנשלחו ע״י ממשלות ישראל להתיישב על קרקעות מדינה חוקיות, נותרו מופקרים בשטח ללא תשתיות אלמנטריות וללא מרכיבי ביטחון.


"נתניהו וגנץ בחרו, כל אחד בדרכו, בחרו להשאיר אותנו כאזרחים סוג ג׳. זהו יום עצוב למדינת ישראל. יום בו מנהיגיה הפנו עורף להתיישבות ביהודה שומרון. המאהל מתקפל, אבל אנחנו לא מתקפלים. למדנו לקח עצוב על פוליטיקה צינית, אבל אנחנו לא מתייאשים. היום יותר מתמיד מובן למה המאבק שלנו הוא צודק, מוסרי והכרחי - ויחד עם שותפינו לדרך נמשיך במאבק עיקש ולא מתפשר עד להסדרת הישובים".


"אנו קוראים מפה לראש הממשלה ולראשי המפלגות הציוניות כולם לעמוד על כך שהסדרת ההתיישבות הצעירה תהיה חלק מקווי היסוד של כל ממשלה חדשה שתקום אחרי הבחירות".


לסיום אמרו: "עד הבחירות, ניתן לקדם ולשפר במספר צעדים, גם ללא החלטת הממשלה, את תנאי המחיה בישובים - אנו דורשים מראש הממשלה ומשר הביטחון לעשות זאת באופן מיידי".


ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ אומר הבוקר (ה') כי הסדרת ההתיישבות הצעירה לא תצא לפועל בשלב זה. "לפחות באופן זמני, עד הקמת ממשלה חדשה, הסדרת ההתיישבות הצעירה לא תצא לפועל".

ישראל גנץ שיתף בפעולות מאחורי הקלעים: "במהלך החודש וחצי האחרונים עסקנו בזה במשך ימים ולילות. בפגישות ושיחות עם ראש הממשלה ואנשי משרדו, עם שר הבטחון, עם אנשי משרד המשפטים, עם נציגי משרד הבטחון, מתכננים, משפטנים ואנשי מקצוע יחד עם הנהגת ההתיישבות הצעירה."

ראש מועצת בנימין, שעסק בנושא לאורך כל התקופה, שיתף בדיונים הקדחתניים שכמעט הבשילו להחלטת ממשלה היסטורית: "נערכו פגישות רבות. החלפנו טיוטות של נוסחים, חוות דעת מקצועיות והחלטות כדי לדייק, לטייב ולהביא את כולם להסכמות אל עשיית הצדק. נסינו להביא צדק מוסרי לעשרות אלפי תושבי יהודה ושומרון ואלפי תושבי בנימין אזרחי מדינת ישראל, שלא מקבלים תנאי חיים בסיסיים רק בגלל אוזלת היד של ממשלות ישראל במשך השנים. ניסינו להביא צדק לעשייה האידיאולוגית הגדולה של מעשה ההתיישבות ויישוב הארץ שהיא חלק מהרוח ומהשליחות שלנו כאן בכל ארץ ישראל."

הוא משבח את ראש הממשלה על החודש האחרון ומבקר את שר הבטחון: "כמעט הצלחנו להגיע להסדרה. ההחלטה נפלה ממש בקו הסיום על חשבונות פוליטיים צרים ושטחיים. בשבועות האלה ראש הממשלה פעל מאד להעביר את ההחלטה ועסק בזה בשעות לא שגרתיות. הוא הגמיש לא מעט דברים כדי להביא את בני גנץ למשימה. ועל כך תודה!".

ראשי שדולת א"י בכנסת ח״כ חיים כץ וח״כ בצלאל סמוטריץ׳ זעמו: "החלטת הממשלה להסדרת ההתיישבות הצעירה תאלץ, בשל דרישת היועצים המשפטיים, להמתין לאחרי הבחירות. אך היא בוא תבוא בהצבעת מליאת הכנסת ברוב עצום בעד חוק מרקם חיים, היא ההוכחה הטובה ביותר להסכמה הרחבה בצדקת המהלך, והיא הערובה להצלחתו הקרובה".


עוד ציינו: "לשר הבטחון בני גנץ, שהבטיח ולא קיים, שנתן ידו לגיבושה ודיוקה של החלטת הממשלה ואז הפנה עורף ברגע האחרון, בהתנהלות פוליטית צינית ומבישה על גבם של עשרות אלפי אנשים, נשים וטף הנתונים לאחריותו - אנו מבטיחים: ההתיישבות הצעירה תוסדר, תגדל ותפרח לתפארה, גם בלעדיך".


עוד הוסיפו: "הבוקר אנו מצדיעים למתיישבי התיישבות הצעירה, ולראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון, על המאבק הצודק והעיקש שהובילו, ומבטיחים להמשיך להאבק לצדם עד להסדרה שתקרה במהרה".


לסיום אמרו: "אנו מודים לכל חברי השדולה והשרים תומכי השדולה שנתנו כתף והשתתפו בכל ליבם ומרצם במאמץ המשותף הזה. פרויקט "ח"כ מאמץ" ישוב" ימשיך לפעול גם בתקופת הבחירות, ומיד לאחריה - נחדש את המאמץ להסדרת ההתיישבות הצעירה כולה".

מנדלבליט הקפיא העברת חיסונים לקורונה למדינות זרות
גנץ לנתניהו: עצור את העברת החיסונים למדינות זרות
ליברמן על יש עתיד: אין עתיד עם ש"ס ויהדות התורה
סע⁣ר לנתניהו: "אתה הולך הביתה"
נתניהו חושף: "סער ובנט משקרים"
ועדת החוקה קיצרה את תוקף תקנות הכניסה והיציאה מישראל
על סף דמעות: אבתיסאם מראענה התנצלה
דרישה מהיועמ"ש: לחקור מגעים בין סגן השר מהליכוד לפלסטינים
משלוח המנות המפתיע לחברי הכנסת
הממשלה אישרה: ההגבלות לפורים