לראשונה זה 50 שנה: שימוע על עב"מים בקונגרס האמריקאי

ועדה של בית הנבחרים דנה בתופעת העב"מים בדיון פומבי • במהלכו, השתתפו בכירים אמריקאים, בניהם סגן מנהל המודיעין הימי ותת מזכיר ההגנה

לראשונה זה 50 שנה: שימוע על עב"מים בקונגרס האמריקאי

תת ועדת ה-C3 של בית הנבחרים דנה על תופעת העב"מים בשימוע פומבי שנערך היום (שלישי). הדיון כלל את השתתפותו של סגן מנהל המודיעין הימי, סקוט בריי, אשר הציג תיעוד מצולם של חלק מהתצפיות המסתוריות. עם זאת, נזהרו החברים בדבריהם "כדי לא לחשוף שיטות איסוף" או לגלות למדינות שלישיות פרטים על יכולות הזיהוי של צבא ארה"ב. כך פורסם ב'ישראל היום'.

"לפני 50 שנה, הפנטגון סיים את הפרויקט "Blue Book", ניסיון לקטלג ולהבין תצפיות בשמיים שלא ניתן להסביר", אמר בפתח דבריו יו"ר הועדה, אנדרה קרסון, מחוקק רפובליקני מטעם מדינת אינדיאנה. "התרבות השתנתה. נוציא את הארגון מהצללים", הוסיף בהתייחסות לפנטגון, בזמן שהתעקש על הצורך בשקיפות סביב הטיפול בנושא מצדם של שירותי הביון האמריקאים אשר התנהלו בדלתיים סגורות במשך עשרות שנים.

"אנו יודעים על חברים בשירותי הביטחון אשר נחשפו לתופעה", הודה תת מזכיר ההגנה רונלד מולטרי. אך כאמור, השמעת העדויות של הבכירים התנהלה בזהירות יתרה ולמרות הרצון לקדם מדיניות שקופה יותר הבהירו - כל מקרה יבחן לגופו.

בריי, מספר שתיים במודיעין הימי, חשף כי עד כה הממצאים אינם מצביעים על תופעה שמקורה אינה מכדור הארץ, עם זאת הבהיר הבכיר: "אנחנו לא רוצים שיריבים פוטנציאליים יידעו בדיוק מה אנחנו מסוגלים לראות או להבין או איך אנחנו מגיעים למסקנה. לכן, יש לשקול היטב את הגילויים, כל מקרה לגופו", הסביר.

עב
ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה