פרוש: "החלטה פוגענית לחלל ולדרוס את השבת"

חברי הכנסת החרדיים זועמים על פתיחת המכון לרפאוה משפטית באבו- כביר לבקשת חברי הכנסת מסיעת רע''מ • מקלב: "המשמעות היא כי העובדים יאלצו לעבוד בשבת קודש"

פרוש: "החלטה פוגענית לחלל ולדרוס את השבת" ח''כ מאיר פרוש

חברי הכנסת החרדיים זועמים על פתיחת המכון לרפאוה משפטית באבו- כביר לבקשת חברי הכנסת מסיעת רע''מ.

סיעת ש״ס מסרה בתגובה להנחיית שר הבריאות להפעיל את המכון לרפואה משפטית בשבת: ״ממשלת הניתוק של בנט-לפיד ממשיכה לרמוס את הזהות היהודית ומאלצת את עובדי המכון הממשלתי לעבוד בשבת קודש. נפתלי בנט המתגאה להיות ׳ראש הממשלה הדתי הראשון׳ מוכיח כי אין אצלו קווים אדומים, וגם ערכי המדינה היהודית מוצעים למכירה כדי לתחזק את הקואליציה שלו עם רע״ם״.

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני בתגובה להנחיית השר הורביץ להפעיל את המכון לרפואה משפטית בשבת: "אני מאד מקוה שהשרים והח"כים הדתיים בקואליציה לא יתנו לדבר הזה לקרות, ולא יאפשרו לניצן הורביץ לשנות את אופי המדינה היהודית ולגרום לחילולי שבת קודש מבלי שיש פיקוח נפש בדבר".

ח״כ מאיר פרוש על הנחיית שר הבריאות להפעיל את המכון לרפואה משפטית בשבת בעקבות בקשת חברי הכנסת הערבים: ״מזעזע לראות איך שר בממשלת ישראל מקבל החלטה פוגענית לחלל ולדרוס את השבת ומועדי ישראל רק כדי לא לפגוע בדת המוסלמית. הלוואי שבאותו ערך יעמוד כבוד השבת וכבוד הנפטר היהודי לנגד עיניו של השר״.

חבר הכנסת אורי מקלב על החלטת שר הבריאות להפעיל את המכון לרפואה משפטית בשבת: "המכון לרפואה משפטית הינו חלק מהמערך הממשלתי של מדינת ישראל ודינו כמו כל שלוחה של הממשלה או לשכה ממשלתית הסגורה בשבת קודש. המשמעות היא כי העובדים יאלצו לעבוד בשבת קודש".

עוד זעם: "אל הפניה לפתיחת המכון בלילות השר לא נענה, אך לפתוח את המכון בשבת זהו כן נענה. לא מדובר כאן ברפואה דחופה אלא ברפואה משפטית לאחר המוות, לפני ששר הבריאות מטפל בנפטרים, שידאג ויפעל להמעיט את הנפטרים ל"ע בטיפול ראוי בבתי החולים הקורסים וכשלי משבר הקרונה".

ח"כ יעקב אשר בתגובה להנחיית שר הבריאות להפעיל את המכון לרפואה משפטית בשבת: "ממשלת בנט-לפיד הופכת את העובדים היהודיים במכון לרפואה משפטית ל"גוי של שבת" עבור צרכי הרשימה המשותפת. האם הצעד הבא הוא פתיחת משרדי הממשלה בשבת? כך נראית מכירת חיסול של ערכי המדינה היהודית עבור תחזוקת הקואליציה".

הרב לאו: "הכנסת לא תכריע מיהו יהודי"
לאחר שוויתר על החסינות: משפטו של ח"כ דוד ביטן החל
משלחת ישראלית נועדה עם מנהיג סודאן
סקר: למרות המגעים לעסקת טיעון - התמיכה בנתניהו נשארת גבוהה
סקר: 48% מהציבור חושבים שטיפול הממשלה בקורונה גרוע
מעוז ללפיד: "ממשלה מחברת? בלי חרדים"
אזולאי לח''כית הלא-יהודית: חברתי ח"כ זועבי, אישה הגונה וערכית
דרמה בכנסת: חוק הגיוס נפל בקריאה ראשונה
מקלב: ביום הקמת הכנסת מוצע החוק העוקר את קיומנו
בנט על הכנסת: "מפה התגלגלה לעם רוח של מחלוקות"