פרוש: "החלטה פוגענית לחלל ולדרוס את השבת"

חברי הכנסת החרדיים זועמים על פתיחת המכון לרפאוה משפטית באבו- כביר לבקשת חברי הכנסת מסיעת רע''מ • מקלב: "המשמעות היא כי העובדים יאלצו לעבוד בשבת קודש"

פרוש: "החלטה פוגענית לחלל ולדרוס את השבת" ח''כ מאיר פרוש

חברי הכנסת החרדיים זועמים על פתיחת המכון לרפאוה משפטית באבו- כביר לבקשת חברי הכנסת מסיעת רע''מ.

סיעת ש״ס מסרה בתגובה להנחיית שר הבריאות להפעיל את המכון לרפואה משפטית בשבת: ״ממשלת הניתוק של בנט-לפיד ממשיכה לרמוס את הזהות היהודית ומאלצת את עובדי המכון הממשלתי לעבוד בשבת קודש. נפתלי בנט המתגאה להיות ׳ראש הממשלה הדתי הראשון׳ מוכיח כי אין אצלו קווים אדומים, וגם ערכי המדינה היהודית מוצעים למכירה כדי לתחזק את הקואליציה שלו עם רע״ם״.

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני בתגובה להנחיית השר הורביץ להפעיל את המכון לרפואה משפטית בשבת: "אני מאד מקוה שהשרים והח"כים הדתיים בקואליציה לא יתנו לדבר הזה לקרות, ולא יאפשרו לניצן הורביץ לשנות את אופי המדינה היהודית ולגרום לחילולי שבת קודש מבלי שיש פיקוח נפש בדבר".

ח״כ מאיר פרוש על הנחיית שר הבריאות להפעיל את המכון לרפואה משפטית בשבת בעקבות בקשת חברי הכנסת הערבים: ״מזעזע לראות איך שר בממשלת ישראל מקבל החלטה פוגענית לחלל ולדרוס את השבת ומועדי ישראל רק כדי לא לפגוע בדת המוסלמית. הלוואי שבאותו ערך יעמוד כבוד השבת וכבוד הנפטר היהודי לנגד עיניו של השר״.

חבר הכנסת אורי מקלב על החלטת שר הבריאות להפעיל את המכון לרפואה משפטית בשבת: "המכון לרפואה משפטית הינו חלק מהמערך הממשלתי של מדינת ישראל ודינו כמו כל שלוחה של הממשלה או לשכה ממשלתית הסגורה בשבת קודש. המשמעות היא כי העובדים יאלצו לעבוד בשבת קודש".

עוד זעם: "אל הפניה לפתיחת המכון בלילות השר לא נענה, אך לפתוח את המכון בשבת זהו כן נענה. לא מדובר כאן ברפואה דחופה אלא ברפואה משפטית לאחר המוות, לפני ששר הבריאות מטפל בנפטרים, שידאג ויפעל להמעיט את הנפטרים ל"ע בטיפול ראוי בבתי החולים הקורסים וכשלי משבר הקרונה".

ח"כ יעקב אשר בתגובה להנחיית שר הבריאות להפעיל את המכון לרפואה משפטית בשבת: "ממשלת בנט-לפיד הופכת את העובדים היהודיים במכון לרפואה משפטית ל"גוי של שבת" עבור צרכי הרשימה המשותפת. האם הצעד הבא הוא פתיחת משרדי הממשלה בשבת? כך נראית מכירת חיסול של ערכי המדינה היהודית עבור תחזוקת הקואליציה".

לפיד: מבצע "עלות השחר" החזיר את ההרתעה הישראלית
סמוטריץ': "הצלנו את מדינת ישראל פשוטו כמשמעו"
בן גביר מגיע לעוטף עזה: "לא אפקיר את האחים שלי בדרום"
"לפיד, תושבי הדרום נצורים בבתיהם ואתה יוצא לנופש בצפון?"
הציונות הדתית: 16 מתמודדים לרשימת הציונות הדתית לכנסת
מצחיק: נשיא המדינה נפגש עם נשיא בחצאית
גנץ: "נביא את החוק שיאסור על נאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה"
כך נתניהו מנסה לשמור את החרדים קרוב אליו
'ישראל חופשית': מפלגתו החדשה של ח"כ אבידר
אדלשטיין בכנס קטיף: "אפשר לשלוט בלי להשפיל, אחרת זה חוזר כבומרנג"