לוד: הגאון רבי יעקב לנדו מחליף את רבה של בני ברק כרב שכונת אחיסמך

הגרש"צ רוזנבלט, רבה של בני ברק שהיה רב שכונת 'אחיסמך' בלוד, מסר לראש עיריית לוד, מכתב בו מבקש למנות את רבי יעקב לנדו לרב השכונה. המכתב

לוד: הגאון רבי יעקב לנדו מחליף את רבה של בני ברק כרב שכונת אחיסמך בימה - המעודכנים מעדכנים

כשנה לאחר כהונתו בתפקיד רב שכונת אחיסמך בלוד, בנוסף לתפקידו כרבה של בני ברק, הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט, פורש מתפקידו כרב שכונת אחיסמך, ומבקש למנות את רבי יעקב לנדו לרב השכונה.


כך הוא כותב במכתבו:

"הנה לפני יותר משנה התבקשתי על ידי גדולי ישראל לישא בעול הרבנות בשכונת גני איילון - אחיסמך, ובהיות שהאוכלוסייה מורכבת והסגנונות שונים, החליטו גדו"י שצריך שני רבנים ונשלחתי להיות אחד משני הרבנים של השכונה".


בעקבות המעמסה עקב שני התפקידים הודיע: "לאחר תקופה הוטל עליי עול הרבנות של העיר בני ברק אשר כידוע תופס שעות רבות מזמני, וכך נוצר מצב שאין באפשרותי למלא את כל חובותיי אל תושבי השכונה היקרים על הצד היותר טוב, ובפרט שתחילת היישוב דורש הרבה ארגון ונשיאה בעול".


במקומם הרב הגאון הרב רוזנבלט ממנה שני רבנים בכדי לנווט את השכונה: "נתבקשתי על ידי תושבי השכונה לסמוך איש על ימיני, ובהנחיית גדולי ישראל ראינו לנכון להכניס לתפקיד את הגאון המופלג הרב יעקב לנדו, מו"צ בית ההוראה בשכונתנו, אשר יש לו הניסיון הדרוש בהנהגה עם הכלל והפרט, והוא יהיה לי לעזר במילוי חובתי כרב השכונה".


עוד כתב הרב רוזנבלט שליט''א כי: "וזה תקופה שיחד עם חתני הגאון המופלג הרב אפרים לייכטר, מו"צ בבית ההוראה, הם קשובים וערים לצורכי המקום, תקוותי ובקשתי שימשיכו לנווט את המקום בעצה אחת עימי, ומתוך הכרות רבת השנים אותם אני סומך עליהם בכל אשר יעשו".


על גבי מכתבו של הרב רוזנבלט, חתמו בנוסף הגאון רבי משה הלל הירש - אשר הוסיף: "ג"א מצטרף לבקשה הזאת וזה בוודאי יהיה לתועלת גדול", וכן הגאון רבי שרגא שטיינמן - הוסיף: "יעזור ה' שמשם תצא הוראה בלי תקלה ח"ו".


תענית 'על שום מה'? ביהדות ישנם צומות למיניהם מה תכליתם ומטרתם?
חדש: הגאון הרב יעקב עדס שליט"א בֵּין הַמְּצָרִים ותקופת הקורונה
שיעור מאת מרן הרב אשר וייס שליט''א בענין צומות בתקופת הקורונה
הילולת צדיקים: הרא''ש
ברוך דיין האמת: החזן המיתולוגי בקלויז באומן נפטר באופן פתאומי
זמני כניסת ויציאת צום י"ז בתמוז תש"פ
מרן ראש הישיבה: השומרים על כללי הזהירות יהיו בריאים בעז"ה
רבני חב"ד: חולי קורונה פטורים מלצום
סוגיה: האם חתן צריך להתענות בי''ז בתמוז?
הלכה ומנהג: מה אירע בשבעה עשר בתמוז?