חטיפת חיילים, רחפן מתפוצץ ברכבת הקלה ועוד: נתפסה חוליית חמאס בי-ם

הותר לפרסום כי בחקירה של שירות הביטחון הכללי בשיתוף מחוז ירושלים במשטרת ישראל נחשפה בתחילת חודש אפריל 22', התארגנות טרור של פעילי חמאס, תושבי מזרח ירושל...

חטיפת חיילים, רחפן מתפוצץ ברכבת הקלה ועוד: נתפסה חוליית חמאס בי-ם ח''כ איתמר בן גביר

הותר לפרסום כי בחקירה של שירות הביטחון הכללי בשיתוף מחוז ירושלים במשטרת ישראל נחשפה בתחילת חודש אפריל 22', התארגנות טרור של פעילי חמאס, תושבי מזרח ירושלים אשר תכננו לבצע פיגועים לעבר יעדים ישראליים במתווים שונים.

בין השאר תכננו החשודים פיגועי ירי לעבר יעדים ישראלים ודמויות ציבוריות, לרבות כוונה לפגוע בח"כ איתמר בן גביר. עוד עלו כוונות לייצור מטעני חבלה לממש פיגוע חטיפת חיילים ועוד. הפעילים אף רכשו רחפן לטובת חימושו ומימוש פיגוע באמצעותו, לעבר הרכבת הקלה בירושלים.

על פי העולה בחקירה בשב"כ, חוליות אלו פעלו בהובלת רשיד רשק, פעיל חמאס בולט תושב העיר העתיקה בירושלים, אשר במקביל לפעילותו זו, תכנן יחד עם מנצור צפדי, פעיל חמא"ס מאבו תור, פיגוע ירי או התאבדות בירושלים.

בנוסף, התברר בחקירה בשב״כ כי חברי החולייה תכננו להסתתר בחברון או בג'נין לאחר מימוש הפיגועים אותם תכננו.

עוד עלה בחקירה בשב״כ כי רשיד רשק הקים מערך של פעילים בירושלים שמטרתו ביצוע הפרות סדר בשכונות מזרח העיר ובהר הבית במהלך חודש רמדאן האחרון, במטרה לערער את היציבות בהר הבית ובירושלים. בתוך כך, העבירו הפעילים זיקוקים רבים וכן דגלים וסרטי חמאס לשכונות מזרח העיר ולהר הבית לשימוש בעת הפרות הסדר במהלך חודש רמדאן.

הרחפן שנתפס

כאמור, השב"כ ומשטרת ישראל עצרו מספר חשודים, פעילי חמאס, תושבי מזרח ירושלים ובמהלך החקירה אף נתפסו הרחפן שהיה מיועד לביצוע פיגוע המטען ברכבת הקלה, מצלמה שיועדה לצילום החטופים, כספים וכן ציוד ארגוני של חמאס. נגד המעורבים הוגשו כעת כתבי אישום חמורים על ידי פרקליטות מחוז ירושלים.

ח״כ איתמר בן גביר: "הכתובת היתה על הקיר. ההסתה של אנשי השמאל נגדי והאמירות של בנט ולפיד כלפיי, עשו את שלהם ומסתבר שחוליית מחבלים תכננו לנסות לפגוע בי ובמשפחתי. מילים יכולות להרוג! מודה לכוחות הביטחון שסיכלו את נסיון הפגיעה בי, ולמאבטחי משמר הכנסת שעושים הכל לשמור עלי ועל משפחתי יומם וליל".

הציונות הדתית מסרה: "ההסתה של בנט ולפיד נגד ח"כ בן גביר חצתה כבר את כל הקווים האדומים והתירה את דמו. והתוצאה הנוראית - חוליית חמאס שמנסה לפגוע בו. חוליית ארגון טרור שתנועת אחות שלו חברה בקואליציה. אנחנו מבקשים לחזק את חברנו איתמר ולהודות לכוחות הבטחון".

מחבל ששוחרר בעבר בעסקת שליט ישוב וירצה מאסר עולם
כתב אישום נגד מחבלים שהשליכו מטעני נפץ על כוחות הביטחון
לוחם מג"ב נפצע ממטען שהושלך לעבר הכוחות הביטחון
יהודה ושומרון: אשה נפצעה כתוצאה מיידוי אבנים
כוחות הביטחון עצרו בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי
מחסום שועפט: נעצר חשוד שהחזיק ברכבו נשק מסוג M-16
מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל