גנץ אישר לקדם בנייה פלשתינית לא חוקית

בלשכת שר הביטחון אישרו את הפרסום לפיו במנהל האזרחי ידונו בכמה יוזמות בנייה למגזר הפלשתיני • במועצת יש"ע זועמים על הצעד

גנץ אישר לקדם בנייה פלשתינית לא חוקית בני גנץ

בלשכת שר הביטחון בני גנץ אישרו הערב (שני) את הפרסום לפיו יקודמו בשבוע הבא יוזמות בנייה לא חוקיות למגזר הפלשתיני. כך מדווחים אריאל כהנא ולילך שובל בישראל היום.

על פי הודעת הלשכה: "שר הביטחון גנץ אישר לקדם בשבוע הבא במסגרת ועדת המשנה לתכנון ורישוי במנהל האזרחי מספר יוזמות בנייה למגזר הפלשתיני. ביניהן: הפקדת תוכנית להרחבת וולג'ה, הפקדת תוכנית להרחבת חיזמה, מתן תוקף לתוכנית עבור בית מלון באזור בית לחם, דיון בהפקדת תוכנית לבית מלון בבית ג'אלא ודיון בנושא בקשה להסדרה של מבנים חקלאים באדמות ע'ורה על פרעה".

מוקדם יותר פורסם כי ועדת המשנה לתכנון ורישוי במנהל האזרחי צפויה לדון ביום ראשון הבא בקידום הכשרת תכניות בניה לא חוקיות שהובילה הרשות הפלשתינית במסגרת "המערכה על שטחי C". תוכניות אלו כוללות בנייה לא חוקית בתוך שמורות טבע עליהן הכריזה ישראל על אדמות מדינה המיועדות ליישובים ישראלים. כמו כן תכשיר הוועדה שורת בתי ספר בלתי חוקיים, שהרשות הפלסטינית מגדירה 'בתי ספר של המאבק בהתנחלויות".

ממועצת יש"ע נמסר: "שר הביטחון וראש הממשלה רוצים להכשיר השתלטות פלשתינית לא חוקית על שטחי C בניגוד להסכמים המדיניים, ומורידים מסדר היום הסדרה של התיישבות ישראלית שעלתה בצורה מתואמת על אדמות מדינה. מסתבר שבמנהל האזרחי יש כוח אדם ותקציבים לאשר השתלטות פלשתינית על שטחי C, אבל נגמר התקציב כאשר צריך לקדם מדיניות ציונית לאומית בדרך של הסדרת ההתיישבות הצעירה".

"זו אפליה קשה ולעיתים גם מסכנת חיים, של אזרחים נורמטיבים ששווים בחובות למדינה אבל לא שווים בזכויות. ראש הממשלה ושר הביטחון. זו עת מבחן. עצרו את האפליה ואת הפגיעה במתיישבים, אשרו את ההחלטה המונחת על השולחן להסדרת ההתיישבות הצעירה".

עם זאת, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע מוקדם יותר על אישור תוכניות בינוי ל-800 בתים חדשים בהתיישבות ביהודה ושומרון.

אימה בבני ברק: שוטר ירה ליד חרדים • צפו:
בעקבות הקורונה: צפי לעלייה באנטישמיות
העצור שפונה לבית חולים - מובא לדיון
ראש עיריית בני ברק: "מעגל האלימות כנגד אזרחים תמימים חייב להיחקר"
תיעודים מזעזעים מליל אמש בבני ברק
הרג אהוביה סנדק - אלפים הפגינו ברחבי הארץ - 15 נעצרו
דיווח בסוריה: תקיפה ישראלית במחוז חמה
לאחר שעתיים: תיעוד מרדף שודדי בסיס צבאי ממעוף המסוק
בג''ץ מונע את הרס בית רוצח אסתר הורגן ז''ל
עושק המילונים: כך עלו על עקבותיהם של הלווים הבלתי חוקיים