משרד הבריאות: בשבועות הקרובים נגיע ל - 30 אלף בדיקות ביום

בשבוע הבא צפוייה להתחיל לפעול המעבדה החדשה של החברה 'מיי הריטג', אשר תוכל לבצע בשלב הראשון עד 2,000 בדיקות ביום ובהמשך כ- 10,000 מדי יום פתיחת המעבדה תאפשר לבצע 30 אלף בדיקות

משרד הבריאות: בשבועות הקרובים נגיע  ל - 30 אלף בדיקות ביום בדיקות קורונה

הערב (חמישי) חלה התפתחות חשובה בנושא מעבדות הקורונה: נשלחו דגימות קורונה לצורך תיקוף למעבדת "מיי הריטג'" שתפענח אותן בימים הקרובים. ככל שהניסוי יהיה מוצלח, בשבוע הבא צפוייה להתחיל לפעול המעבדה החדשה של החברה, אשר תוכל לבצע בשלב הראשון עד 2,000 בדיקות ביום ובהמשך כ- 10,000 מדי יום


במקביל לכך, משרד הבריאות פועל מול משרד האוצר להוספת מעל ל- 200 תקני כוח אדם למעבדות של בתי החולים ושל קופות החולים.


פעולה זו, יחד עם פתיחת המעבדה החדשה, יתנו את המענה הדרוש ליכולת המעבדות לבדוק את אלפי הבדיקות שנעשות ביום, נוכח הנחיית שר הבריאות אדלשטיין על הרחבת הקריטריונים לאישור הבדיקות ולקראת יכולת ביצוע 30,000 בדיקות ביום בשבועות הקרובים.


כמו כן, פנה משרד הבריאות לממונה על השכר באוצר במטרה לגבש תנאי שכר בגין עבודה נוספת לעובדי המעבדות. כל זאת במטרה לאפשר את הפעלת המעבדות באופן נרחב תוך סיוע ותגבור הצוות המקצועי במעבדות.


השבוע התקיימה פגישה של המנכ"ל וגורמי המקצוע במשרד עם מנהלי ומנהלות כלל המעבדות במטרה לשמוע את הדברים ממקור ראשון ולקדם מענים מתאימים.


שר הבריאות יולי אדלשטיין הוסיף: "משרד הבריאות מוקיר את עבודתם החשובה והקריטית של עובדי מערך המעבדות בישראל אשר עובדים לילות כימים מראשית אירוע הקורונה בארץ". המשרד ימשיך בשיח לקידום העובדים ומערך המעבדות בכללותו.

הישראלים שמשקרים ומסכנים חיים
עדכון משרד הבריאות: 6,808 מאומתים חדשים מאתמול
נתניהו: "אין ברירה אלא לקבל את ההחלטות הקשות ולהציל חיים"
התסמינים הם נוראיים - זה לא משחק ילדים • צפו
לציבור החרדי: המחלקה הכירורגית ב'איכילוב' נערכת ל"אחרי החגים"
גמזו ביחס להפגנות: "יש הדבקה בכל התקהלות"
בשל העלייה המשמעותית במספר החולים - מחלקת קורונה חדשה
צפו: הבחור החרדי שהחלים: "אני סבלתי"
מצב חירום • גמזו: "זה מחייב הידוק נוסף"
בשביל לצאת מהסגר: "12% מהנבדקים כיום מאומתים, נצא מהסגר – כשנרד מ7%"