בן גביר דורש: הקמת מרחב ייעודי לבדואים במשטרה

המועמד לתפקיד שר הבט"פ מבקש את הקמת המרחב החדש, שיתמקד במיגור פשיעה בפזורה • ארה"ב תקפה את השתתפותו באזכרת כהנא: "זה מתועב"

בן גביר דורש: הקמת מרחב ייעודי לבדואים במשטרה ח''כ בן גביר

איתמר בן גביר, שמיועד להתמנות לשר לביטחון הפנים, דורש לעגן בהסכמים הקואליציוניים תקציבים עבור הקמת מרחב בדואי חדש במשטרה בפיקוד ניצב משנה, שיתמקד במיגור הפשיעה הבדואית בנגב - כך דווח ב"ישראל היום".

על פי התכנון, המרחב יחלוש על הפזורה הבדואית בנגב ויכלול גדוד טקטי של מג"ב, ימ"ר ופלוגת יס"מ. כמו כן, דורש יו"ר עוצמה יהודית לתקצב תוספת של 250 שוטרים לתחנת רהט, עוד 100 שוטרים שיתחלקו בין מוקדים בפזורה, ו־50 שוטרים נוספים שיוצבו בכפרים.

בתוך כך, בן גביר מעוניין להקים משמר לאומי. אף שפורסם כי בנט ייסד משמר כזה, בן גביר טוען כי המשמר לא הוקם בפועל, ולכן יש להקימו על בסיס חיילי מילואים של צה"ל, מילואימניקים ממג"ב ומתנדבים שיתוגמלו.

את הדרישות הללו פרס בן גביר במסגרת המו"מ הקואליציוני, כמו גם את רצונו להעביר סמכויות נוספות אל משרד הבט"פ ולבצע שינויי נוהלי פתיחה באש.

יו"ר רע"מ, מנסור עבאס, הביע חשש מהמדיניות של בן גביר ואמר אמש: "אני מודאג. הוא רוצה את התיקים שקשורים בחברה הערבית בנגב, באכיפה ובפשיעה. צריך לחשוב טוב לפני שמחלקים תיקים. החברה הערבית היא לא מקום לניסויים פוליטים".

"אני לא גזען"

נציגי עוצמה יהודית הגיעו אתמול אל בית הנשיא כדי להמליץ על הענקת המנדט לנתניהו. הרצוג הסביר לבן גביר: "אמרת כי אתה לא אותו בן גביר מלפני עשור, ושעברת תהליך. בסוף, מעשיך יוכיחו. ועדיין, יש ציבור ישראלי ובינלאומי שמודאג".

בן גביר ענה לנשיא: "אני לא גזען. רוצים שיהיה כאן סדר".

בוז באזכרת כהנא

בתום המפגש בבית הנשיא השתתף בן גביר באזכרה לציון 32 שנה לרצח הרב כהנא, שייסד את תנועת "כך" שהוצאה אל מחוץ לחוק. בנאום שנשא אמר: "זה לא סוד שהיום אני לא כמו הרב כהנא", וספג קריאות בוז מהקהל במקום.

בארה"ב נחרדו, ודובר מחלקת המדינה של ארה"ב, נד פרייס, אמר: "ראינו את חגיגת מורשת ארגון הטרור של כהנא, וזה דבר מתועב. אין מילה אחרת לכך, זה מתועב".

לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"
בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי
גולדקנופף: "באתי לייצג את ציבור שולחיי ולעמוד על זכויותיהם"
נתניהו על גולדקנופף: "מה שאמרת כאן לא יישאר כמילים ריקות"
אולמרט יפצה את משפחת נתניהו ב-62 אלף שקלים