הרס ברוטלי בבנימין: פרצו, הרסו בית כנסת ואיימו במעצר

מאות שוטרים ופקחי מנהל אזרחי פשטו באישון ליל על גבעת רמת מגרון בבנימין, והרסו באלימות של בתיהם של שלושת משפחות הגבעה ובית הכנסת

הרס ברוטלי בבנימין: פרצו, הרסו בית כנסת ואיימו במעצר

מאות שוטרים ופקחי מנהל אזרחי פשטו באישון ליל על גבעת רמת מגרון בבנימין, והרסו באלימות של בתיהם של שלושת משפחות הגבעה ובית הכנסת במקום. תושבים בגבעה מספרים על הרס אלים וקשה: "חטפו והחרימו לנו את הפלאפונים מהיד ללא כל סיבה, זרקו אותנו עם התינוקת החוצה לקור".

הרס בהתיישבות באישון ליל: כוחות גדולים של משטרה ומנהל אזרחי פשטו באישון ליל על גבעת רמת מגרון בבנימין, הרסו במקום את בתיהם של שלושת משפחות הגבעה, זאת בנוסף לבית כנסת, מבנה של בחורים ודיר עיזים. הכוחות פרצו לבתים והחרימו את מכשירי הפלאפון של המשפחות ללא כל סיבה או צו כלשהו.

אחד מבעלי המשפחות שדרש לקבל את מכשיר הפלאפון בחזרה, אויים במעצר ואף הוזהר: "תנועה אחת לא נכונה שלך, תמצא את עצמך מקופל על הרצפה בדרך למעצר".

נערים אחרים שמתגוררים בגבעה הוכו בידי השוטרים, ואחד מהם נפצע בפניו ונזקק לטיפול רפואי בשטח.

נועה ירד, תושבת הגבעה סיפרה על החוויה הקשה: "את בעלי ריתקו בכוח לרכב, והרסו את הבית לחתיכות כשבתוכו חלק מהציוד שלנו. זאת חוויה מטלטלת וקשה. ועצוב ומכעיס לראות איך מדינת ישראל נלחמת ביהודים חלוצים שהלכו ליישב את הארץ ולהיאבק מול ההשתלטות הערבית".

ברמת מגרון נמסר בתגובה להרס: "זהו בוקר קשה ועצוב למדינת ישראל. שוב גנץ, לפיד סער מגלים נחישות ואכזריות כלפי ההתיישבות היהודית, שעה שברחבי יהודה ושומרון תוכנית פיאד הערבית להקמת מדינה פלסטינית קורמת עור וגידים ללא הפרעה".

"אבל יש לנו משהו להגיד לכם שרי הממשלה: איננו מתכוונים ולו לרגע להתייאש ולהרים ידיים, ובכוונתנו להמשיך להיאחז בגבעה עד להפיכתה לישוב קבע מבוסס ופורח", הוסיפו.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה לפשיטת מאות שוטרים ופקחי מנהל אזרחי על גבעת רמת מגרון בבנימין: "ממשלת השמאל הקיצונית גנץ, לפיד, שקד ממשיכה לנהוג בגזענות ואפליה כלפי יישובים יהודים באטימות וחוסר צדק. הנסיונות לפגוע בהתיישבות עד הרגע האחרון ולא לנקוט במדיניות אכיפה בשטח כלפי הבנייה הבלתי חוקית בנגב, בפזורה ובשטחי יו"ש מוכיחים עד כמה הממשלה מנותקת והורסת את המדינה מבפנים".

ח"כ בן גביר הוסיף: "בעזרת השם נקים ממשלת ימין מלא מלא ונדאג להתיישבות היהודית בכל שטחי ארץ ישראל".

ההרס ברמת מגרון
"רוח גבית ל-BDS": המיזם האירופי שמחלק את ירושלים
הזוי: גיייסו תוך הונאה 77 מיליון ש''ח
במימון גרמניה: בחינוך הפלשתיני אין שואה, הטבח במינכן לגיטימי
אושר: תוגבל מסירת מידע על תיקים תלויים ועומדים שלא הוגש כתב אישום
תעודה נדירה מימי בית המקדש הראשון הוחזרה לישראל
תצפית נדירה במפרץ אילת: טונה זהובה תועדה לראשונה במים רדודים
מינויים בימי בחירות: רשות המטרו טרם הוקמה - אך יועמ"שית כבר יש
סכנה: זיהום נרחב בנחלי הצפון
טרור בשכם: מתפללים שנכנסו לשכם נורו ורכבם נשרף
א' אלול בפריפריה: מקלב חנך כיתות לימוד חדשות בת"ת איילת השחר