הערב: הפגנת ענק וחסימת כבישים בירושלים

אלפים יפגינו הערב בירושלים מול משרד רוה"מ במלאות שלושים להירצחו של יהודה דימנטמן הי"ד.רבני הציונות הדתית קוראים להשתתף בהפגנה

הערב: הפגנת ענק וחסימת כבישים בירושלים מחאת ראשי הרשויות מול משרדי הממשלה והכנסת

אלפים יפגינו הערב בירושלים מול משרד רוה"מ במלאות שלושים להירצחו של יהודה דימנטמן הי"ד.רבני הציונות הדתית קוראים להשתתף בהפגנה

במלאות שלושים יום להירצחו של יהודה דימנטמן ה"ד, צפויים אלפים להגיע הערב בשעה 18:30 להפגנה מול משרד ראש הממשלה בירושלים. ההפגנה מתקיימת כחלק ממאהל המחאה שהקימו ראשי הרשויות ביו"ש במקום בדירשה שלא להרוס את ישיבת חומש, שלא לפגוע בהתיישבות, ושלא להפקיר את אדמות הלאום ביו"ש ובנגב.

במכתב שמוציא הבוקר (ה') נשיא ישיבת הר המור, הרב צבי טאו, קורא הרב לציבור להגיע ולהשתתף בהפגנה "ברצוני לחזק את ידיהם של תלמידי ישיבת חומש אשר מקיימים במסירות נפש ממש את לימוד התורה הקדושה ואת ההתיישבות בחבל ארץ קדוש ויקר זה ופועלים להרמת רוח ישראל בימים אלו, אשר אורות וצללים משמשים בערבוביה".

"והם מקיימים בעצמם ממש את הדרכת חכמינו במשנה באבות "כך היא דרכה של תורה, פת במלח תאכל ומים במשורה תשתה ועל הארץ תישן ובתורה אתה עמל", כותב הרב טאו במכתבו.

במהלך המכתב מוסיף הרב כי "והנה אזרו עוז תלמידי חומש וברצונם לרומם עמם את כלל אחינו בית ישראל ולעורר את הלבבות להפגין ברחובה של עיר ולדרוש את המובן מאליו שלא ליתן פרס לטרור ושלא לעקור ח’’ו את אחיזתינו בחומש ת’’ו, אלא אדרבא לאפשר לתלמידי הישיבה להתנחל בחומש ולחזק את אחיזת עם ישראל במקום. על כך מצווה גדולה לסייע בידם ולהצטרף לעושי מצווה ולבוא להפגין עמם ברחובה של עיר".

קריאתו של הרב טאו מצטרפת לקריאה שהוציא אתמול יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן, שקרא אף הוא לציבור לצאת ולהגיע להפגנה "בישיבה בחומש לומדים בגבורה בשמחה ובתנאים קשים טובי בנינו" אמר הרב דרוקמן.

לדברי הרב, "המחשבה להרוס חלילה את הישיבה לאחר הרצח הנורא של יהודה דימנטמן הי״ד דוקרת את הלב, מכאיבה עד מאוד ומהווה פרס לטרור. לא יעלה על הדעת לפגוע בישיבה בחומש. אני קורא לציבור להשתתף במחאה כנגד הפגיעה בישיבה בחומש ולסייע ביד אנשי חומש היקרים בפעילותם המבורכת", מדובר בקריאה חסרת תקדים, שכן לראשונה מזה שנים רבות קורא הרב לציבור לצאת להפגנת מחאה.

נזכיר כי בראשית השבוע יצאה אלמנתו של יהודה דימנטמן הי"ד בקריאה לציבור להגיע להפגנה שתיערך הערב. בדברים שאמרה אתיה דימנטמן במאלה המחאה היא אמרה: "ביום חמישי הקרוב, ערב השלושים של בעלי ה' יקום דמו! נתייצב כל עמ"י, מכל קצוות הארץ, מול משרד ראש הממשלה כדי לדרוש ולזעוק מכל הלב- הסדירו מיד את הישיבה בחומש! תקנו את פשע הגירוש! בנו את ארץ ישראל! ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. אני מזמינה את כל עם ישראל להגיע לפה ביום חמישי בערב לפתוח איתי את ערב השלושים פה מול משרד ראש הממשלה. להגיד אמירה ברורה ונחרצת שאנחנו לא מוותרים על חומש".

ההפגנה תתקיים כאמור הערב (חמישי) בשעה 18:30 מול משרד ראש הממשלה בירושלים. ראשי המועצות אשר מובילים את המחאה יקראו במהלך ההפגנה שלא להרוס את חומש, לא להיכנע לטרור ולהפסיק את ההשתלטות של הערבים על השטחים הפתוחים.

כמו כן הם קוראים לממשלה להסדיר את התיישבות הצעירה, להחזיר את הביטחון ביהודה ושומרון וכן את תכנוני היישובים. בין ראשי המועצות השונים שיגיעו הערב יהיו ראש מועצת בית אל שי אלון, ראש מועצת קדומים חננאל דוראני, ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב, ראש עיריית עמונאל אליהו גפני, ראש מועצת מעלה אפרים שלמה ללוש, ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן "עם ישראל לא יתן לכם לעשות את זה, עם ישראל לא יתן לכם להרוס את חומש, עם ישראל לא יתן לכם לתת פרס לטרור, עם ישראל לא יתן לכם להפקיר את אדמות הלאום ביו"ש ובנגב. חומש צריכה להיבנות בלי קשר לפיגוע, בלי קשר לרצח, בוודאי ובוודאי שלא הגיוני שהתשובה תהיה פרס לטרור. חומש צריכה להיבנות בלי קשר לפיגוע, בלי קשר לרצח, בוודאי ובוודאי שלא הגיוני שהתשובה תהיה פרס לטרור. על חומש ועל הנגב הממשלה תיפול".

ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון אומר כי לא נותרה עוד ברירה אלא לדרוש את המגיע לנו בזכות. לדבריו: "הגענו לנקודת השבירה ביחס לממשלה. המתנו ובחנו את הממשלה על פי המעשים והתוצאה היא כשלון מחפיר. לא נותרה דרך אחרת מאשר לקבל בדרך הקשה, את המגיע לנו בזכות. שיחפשו ילדי כאפות אחרים, כפי שאמר אחד משריה לפני מספר ימים".

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, הוסיף כי "אם ממשלת ישראל חרדה כל כל לשלטון החוק, טוב תעשה שתתמקד בטיפול באנדרלמוסיה השלטת בנגב ובמתקפה ערבית מתוזמנת ומשומנת כנגד נכסי הלאום בשטחי C. הכי קל לטפל במתנחלים ולא בכדי, הרי לנו באמת יקר צה"ל, המדינה הזו וכן גם החוקים שלה. ניצול הציני של הממלכתיות שלנו לא יצליח לכם, אנחנו נעמוד איתן על הערכים עליהם גדלנו וכנראה לא רק בשמנו אלא גם בשמם של אלו שמסובבים להם את הגב. ממשלת ישראל, הבנתם נכון - גם בשמכם".

החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו
רשות המסים והמשטרה סיכלו ניסיון הברחה של 20 ק"ג תכשיטי זהב בנתב"ג
מזג האוויר: מעונן חלקית ייתכן גשם מקומי בחוף בבוקר
נפתח לתנועה הכביש שיקצר את הנסיעה לבאר שבע
דליפת דלק ממכלית העוגנת במסוף קצא"א במפרץ אילת
כתב אישום כנגד ר"י חומש על הפרת חוק ההתנתקות
התחזית: מעונן חלקית ותחול ירידה קלה בטמפרטורות
בית שמש: סב הכלה התמוטט לפתע במהלך החתונה