ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"

ח''כ כהנא תקף את ההנהגה החרדית ואמר כי בנט "רואה שליחות בלקיחת שירותי הדת ובהכנסת האמונות של הציבור הדתי־לאומי, ומעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"

ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית" ראש הממשלה בנט

ח''כ כהנא בראיון ל'ישראל היום' תקף את ההנהגה החרדית. שר הדתות ומר כי בנט הגיע כדי לכלות את תפיסת העולם החרדית: "הגיע לכאן אדם מלב ליבו של המגזר הדתי־לאומי, שרואה שליחות בלקיחת שירותי הדת ובהכנסת האמונות של הציבור הדתי־לאומי, ומעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית".

כהנא אמר כי ברצונו לאפשר לרבני ערים לגייר גרים למרות שבוודאות יפגע מעמדה של הרבנות הראשית: "אעשה כל מה שביכולתי כדי שרבני ערים יוכלו לגייר תחת כנפי הרבנות הראשית. נעשה הכל כדי שמעמדה של הרבנות יישמר, אבל יחד עם מענה לבעיה הקשה שתיארתי".

כהנא תקף את החרדים: "בשלב הזה, גם אם אמציא תרופה לסרטן החרדים יקראו לי המן הרשע, אז אני פחות מתרגש מהביקורת שלהם. אני מניח שתהיה ביקורת, ואני יכול לנסח אותה בעצמי. הרי ח"כ יצחק פינדרוס מיהדות התורה טען שמי שמתגיירת בצה"ל היא 'שיקסע' ומי שמתחתן איתה צריך לשבת עליו שבעה".

שר הדתות תקף את חברי הכנסת החרדיים: "אני לא צריך תעודת הכשר מאף פוליטיקאי חרדי, לא מגפני ולא מדרעי, שחושבים שאנחנו סוג ב'. לא אתן לאף פוליטיקאי חרדי לדרוך על הציבור הדתי־לאומי".

כהנא תקף את הפוליטיקאים החרדיים: "הפוליטיקאים החרדים עברו את הגבול. ההתנהגות שלהם מלמדת על אובדן עשתונות בשל אובדן כוח פוליטי. הציבור שלהם יודע איפה האמת נמצאת וחלק גדול מהציבור החרדי מתבייש בהתנהגות של הפוליטיקאים שלהם".

שר הדתות מתן כהנא

שר הדתות שיבח את ראש הממשלה בנט על כך שציטט את ההפטרה בבית הלבן: "אז גפני צועק לבנט שיוריד את הכיפה ושהוא לא דתי. מי הוא בכלל, שיצעק על ראש הממשלה הדתי הראשון שמגיע לבית הלבן עם כיפה ומצטט מההפטרה?".

כהנא זועם על "חטיפת" חברי הכנסת לצד הפוליטיקאים החרדיים: "הביקורת, הצעקות והצרחות של הפוליטיקאים החרדים לא מפריעות לי, אבל כואב לי שהם לקחו את אחד הידידים הגדולים ביותר שלהם בכנסת, ובגלל סיטואציה פוליטית הם מנסים לצייר אותי כאויב הגדול ביותר".

לדבריו הוא עצמו מעריך את הציבור החרדי אך עם זאת חפץ בהטמעתם במדינה: "מי שיבחן את הפעולות שלי בכנסת יגלה את ההערכה שלי לציבור החרדי ולמסירות שלהם ללימוד התורה ואת הרצון העז שלי שהם יהיו חלק אינטגרלי ממדינת ישראל, תוך כדי שמירת אורחות חייהם".

כהנא האשי םאת הליכוד בכך שהוכרחו כביכול לתת 54 מיליארד ש''ח לפזורה הבדואית: "מי שאחראי למצב הנגב בהקשר של הפזורה הבדואית זו מפלגת השלטון ב־12 השנים האחרונות. אני אומר לך כטייס שהמריא למשימות בדרום, אין אדם שיכול לומר לך כמה הפזורה נמצאת היום בכל הנגב, ומי שאחראי לכך הם נתניהו והליכוד. אנחנו באים לתקן את זה בשיתוף פעולה עם הבדואים. הם אזרחים של מדינת ישראל בדיוק כמונו".

שר הדתות מתן כהנא עם שר הדתות לשעבר אביטןביידן ובנט בבית הלבן
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח