הולכים לבחירות? גנץ מודיע כי "נבחן את דרכנו מחדש אם הממשלה לא תגבש תקציב"

ראש הממשלה החליפי בני גנץ מאיים הערב בראיון לחדשות 12: "אני נפגשתי עם יעלון ועם אחרים, אם הממשלה לא מתפקדת, אני אחזור לסדר העדיפויות האותנטי שלי. אם הממשלה לא תתפקד לא תהיה לי ברירה אלא לחשב צעדים"

הולכים לבחירות? גנץ מודיע כי "נבחן את דרכנו מחדש אם הממשלה לא תגבש תקציב" שר האוצר ישראל כ

בראיון הערב לרינה מצליח ב'חדשות 12' אמר שר הביטחון ורה"מ החליפי בני גנץ כי הוא נפגש עם חה"כ בוגי יעלון ועם אחרים, ושאם הממשלה לא תגבש תקציב, הוא ייבחן לפעול בדרכים אחרות:
"נפגשתי עם יעלון ועם אחרים, אם הממשלה לא מתפקדת, אני אחזור לסדר העדיפויות האותנטי שלי. אם הממשלה לא תתפקד לא תהיה לי ברירה אלא לחשב צעדים"

בתוך כך נמסר מטעם שר האוצר ישראל כ״ץ:
״בכוונתי להביא לישיבת הממשלה בשבוע הבא את אישור התקציב לשנת 20 ואת חוקי ההסדרים לקידום הרפורמות והצמיחה במשק. בתקופה זו נדרשת יציבות כלכלית, לצד רשת הבטחון ותוכניות הסיוע שפועלות היטב, ולכן אין צורך להמתין ל-23.12, כדי להעביר את תקציב 20, וניתן להעביר במהירות את התקציב המבוסס על התקציב ההמשכי בסך 411 מיליארד, אותו אשרו הממשלה והכנסת.
במקביל הנחיתי את צמרת האוצר להאיץ את העבודה על תקציב 21 כדי להגישו לאישור הממשלה כבר בתחילת דצמבר ולאשרו בכנסת עוד במהלך חודש פברואר. אני קורא לכל הגורמים לנתק את עניין התקציב מכל המחלוקות הפוליטיות, ולסייע בהעברתו המהירה למען חוסנו של המשק ולטובת אזרחי ישראל.״

מכחול לבן נמסר בתגובה לדברי שר האוצר ורה״מ:
"הליכוד מנסה לצייר תמונת מצב שקרית שבה העברת תקציב של שנה שמסתיימת תיתן מענה אמיתי לאזרחים המשוועים ליציבות כלכלית.לא נאפשר להמשיך את הפגיעה באזרחי ישראל. גרירת העברת תקציב המדינה לשנת 2021 תביא להורדת דירוג האשראי של ישראל ולקריסה של הכלכלה הישראלית.
ראש הממשלה ושר האוצר חייבים להפסיק לשחק בגורלם של מיליון מובטלים ולהביא תקציב מדינה עם אופק כלכלי באופן מידי".

סוף סוף: הכסף יחולק גם לזקנים
בשורה נשים העצמאיות: מענק קורונה למרות הלידה
אושר בקריאה ראשונה: בידוד במקום ימי מחלה
מהפך בתוצאות לבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין
החרדים נגד חוק העלאת קנסות הקורונה: "נגד עולם התורה"
האוצר הפיץ הסכם על מענקים למובטלים; בביטוח לאומי נבהלו
מובטלים זמן רב? אולי תקבלו 2,000 ש''ח
בהחלטת האוצר: תורחב 'רשת הביטחון הכלכלית'
6 שרים לא הגישו הצהרות הון, השר אוחנה סרבן סדרתי
אושר סופית: מענק חד פעמי להגדלת קצבאות הנכות