שרת הפנים שקד: "לדעת גם להכיל חולים קשים ומתים"

שרת הפנים איילת שקד התבטאה באופן מזעזע במהלך ראיון לחדשות 13. במהלך הראיון נשמעה מזלזלת בערך חיי האדם: "לקחנו החלטה שהיא לא פשוטה, אבל היא החלטה אסטרטגי...

שרת הפנים שקד: "לדעת גם להכיל חולים קשים ומתים" אילוסטרציה

שרת הפנים איילת שקד התבטאה באופן מזעזע במהלך ראיון לחדשות 13. במהלך הראיון נשמעה מזלזלת בערך חיי האדם: "לקחנו החלטה שהיא לא פשוטה, אבל היא החלטה אסטרטגית קיבלנו החלטה לחיות לצד הקורונה. זה לדעת גם להכיל חולים קשים ומתים כי זו מגפה – ובמגפה אנשים מתים זה קורה כרגע בכל המדינות בעולם".

דבריה גרמו לזעזוע עמוק וחוסר אמון הולך וגובר ביחס לממשלה ושלל גיוניים מחברי הכנסת. בעקבות זאת, מיהרה לחזור בה מדבריה: "בעקבות דבריי הערב בראיון לחדשות 13, אני מבקשת להבהיר – כל נפטר הוא עולם ומלואו, וחיי אדם הם ערך עליון ומקודש".

"כוונתי הייתה להסביר את המחיר שבהתמודדות מתמשכת עם המגפה העולמית. מוטב היה אם הייתי מתנסחת אחרת" הוסיפה שרת הפנים וניסתה לכבות את הסערה כאשר ניסתה ליצור רושם של ערך גבוה לחיי האדם: "אני חוזרת ומבקשת ללכת להתחסן, זה מציל חיים".

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) הגיב: "בשורה משמחת: ‏בקרוב יוצא לאור הספר שכ״כ חיכיתם לו: ‏"איך להכיל מתים במגיפה" ‏מאת הסופרת המכילה איילת שקד ‏חברתו של הסופר הדגול נפתלי בנט ‏מחבר רב המכר "איך לנצח מגיפה".

ח"כ איתמר בן גביר הגיב: "דבריה של השרה שקד גובלים בהפקרות. היה מצופה משרה בממשלת ישראל להבין שכל אדם הוא עולם שלם וערך עליון וממשלה שמזלזת בחיי אדם, אינה ראויה למשול בעם ישראל".

ח"כ שלמה קרעי הגיב על דברי שקד: "חבורת חדלי אישים שכמותכם. נכשלתם. לכו הביתה. תכתבו איזה ספר. אי אפשר להכיל יותר את הטמטום וההפקרות שלכם".

אופיר סופר הגיב: "אמירה אומללה של שקד שמשקפת את תפקודה הכושל של הממשלה. עם כאלו יכולות הכלה שפשוט יגידו גדול עלינו יקומו וילכו".

היכונו: כך תגיעו להילולת רחל אימנו
זעם על שקד בבני ברק: "יריקה נוספת בפרצופם של תושבי העיר"
תחזית מזג האויר: חם מהרגיל
מבשרת ציון: שני בתים פונו בעקבות שריפה
חוק יסוד ההגירה נדחה בקריאה טרומית
צפו: המשטרה פשטה על המוסכים וקנסה בכ-400,000 ש''ח
תחזית מזג האוויר: מעונן חלקית עם גשם מקומי
פיתוח חדשני: חיישנים יוצבו על מוניות בירושלים
"ישראל היום אינה במקום שהיינו רוצים להיות בו"
יעקב אשר: "תוביל לכאוס ואנרכיה"