מנכ"ל משרד הבריאות לוי בראיון "אני חושב שלא תהיה ברירה אלא להחזיר את ההגבלות"

מנכ"ל משרד הבריאות החדש, פרופ' חזי לוי, מבהיר כי אין כוונה לחזור לסגר למרות ההתפרצות המחודשת של הקורונה, אך ההגבלות על הציבור יימשכו

מנכ"ל משרד הבריאות לוי בראיון "אני חושב שלא תהיה ברירה אלא להחזיר את ההגבלות"

בראיון לרשת ב' נשאל המנכ"ל האם משרד הבריאות הפיק לקחים מהגל הראשון, והשיב: "קשה לומר שהכול מתקתק. יש הרבה דעות לכאן ולכאן".

בנוגע לאסטרטגית הטיפול בגל השני אמר פרופ' לוי, "הדרך שמנענו את זה בפעם הקודמת היה הסגר, שללא ספק הוריד את רמת התחלואה. אבל אנחנו לא רוצים לחזור לסגר".

עם זאת פרופ' לוי ציין כי המגבלות על הציבור יימשכו, "נתיר קייטנות בשלב זה אבל את מחנות הקיץ לא ניפתח. לגבי אירועים של עד 250 אנשים – יש צורך באכיפה מגוברת".

פרופ' לוי סירב להכיר בכישלון החקירות האפידמיולוגיות: "הוספנו כוח אדם לחקירות. לא נכשלנו. יחד עם קופות החולים הצלחנו לקצר את הזמן מרגע הצורך בבדיקה ועד לקבלת תשובה".

על השאלה כיצד לא חלה עד כה עלייה משמעותית במספר המונשמים השיב פרופ' לוי, "אני לא יודע להגיד מה הסיבה, אני לא חושב שזה בגלל שהווירוס עבר שינוי והוא פחות חמור. אנחנו רואים שהמחלה פוגעת באחוז גבוה יותר של צעירים מאשר בהתפרצות הקודמת".

כשנשאל על המלצת מכון המחקר של משרד הבריאות להחזיר את ההגבלות השיב לוי, "אנחנו הולכים על חבל דק. מצד אחד הרצון למנוע הכבדה על האוכלוסייה, מצד שני – הרצון לשמור על הבריאות ולמנוע הדבקה. מספר פעמים ביום אנחנו מנתרים את מה שקורה ושוקלים שיקולים מקצועיים"

בהמשך נשאל פרופ' לוי האם פרשת גרוטו והמיליארדר פגעה באמון הציבור, והשיב, "אני לא סבור כך. הייתה טעות בשיקול הדעת אבל לא הייתה פרוטקציה. הוא טעה. קיבלתי את התנצלותו".

לקראת סיום התבקש לוי להגיב על הדו"ח החמור של החשב הכללי באוצר שקבע כי בית החולים ברזילי בניהולו התנהל בצורה בעייתית, והשיב, "אני עוסק בדוח כשנה. הגבנו במספר תגובות, כולל מסמכים, אני כופר בכל מילה

בימה - המעודכנים מעדכנים
פעילות מבצעית ראשונה ל'אמבולנס-בוס' של מד"א
בתי הכנסת ימשיכו להתפלל עד 50 איש כפי שהיה עד כה
הגר"ב ויסבקר חלה בקורונה. היה בביתו של רה"י הגרי"ג אדלשטיין לאחרונה
צפו: תיעוד מלהיב של שני נחשים "בריקוד מלחמה"
הוחלט: סגר על ערים נוספות
מה קורה לכף היד, אחרי 10 שעות בתוך כפפה?
שר התורה וראש הישיבה: חמירא סכנתא מאיסורא - חלילה להתרפות בזה
חזרה להגבלות: צמצום מניינים בבתי כנסת עד 50 איש, והגבלת אולמות
תוכנית טיפול פסיכולוגי: "הצפי הוא כמיליון ישראלים שיחושו במצוקה נפשית"
מד"א בצעו עד היום למעלה מ-430 אלף דגימות קורונה