בן גביר מקדם: חוק עונש מוות למחבלים

יו"ר עוצמה יהודית יעלה את החוק לוועדת השרים לחקיקה • בן גביר, מקווה שהחוק יאתגר את הקואליציה בה חבר ליברמן, שתמך בעבר בחוק דומה • הוא טען כי: "החוק הוא ...

בן גביר מקדם: חוק עונש מוות למחבלים ח''כ איתמר בן גביר

יו"ר עוצמה יהודית יעלה את החוק לוועדת השרים לחקיקה • בן גביר, מקווה שהחוק יאתגר את הקואליציה בה חבר ליברמן, שתמך בעבר בחוק דומה • הוא טען כי: "החוק הוא צו המוסר, ההיגיון והשעה. העונש יפחית את המוטיבציה לבצע פיגועים וימנע חלומות על עסקאות חטיפה". כך פורסם ב'ישראל היום'.

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר יעלה ביום ראשון הקרוב לוועדת השרים לחקיקה את חוק עונש מוות למחבלים. בן גביר הגיש את החוק יחד עם ח"כ מאי גולן אך למרות זאת ההצעה צפויה לעורר מחלוקת גם בשורות האופוזיציה. לצד מספר חברי כנסת מהליכוד שאמרו כי הם תומכים בחוק של בן גביר, בכירי הליכוד אמרו ליו"ר עוצמה יהודית: "יש לנו בעיה עם החוק הזה, יש בכירים במפלגה שיתנגדו או לא ירצו לתמוך בחוק".

כאמור, מדובר בהצעת חוק שצפויה לחצות את האופוזיציה ולבחון את הלכידות שלה סביב קידום חוקים ימניים אשר הועלו על ידי חבריהם למחנה, כמו במקרה של בן גביר וגולן. במקביל, בן גביר שוחח עם בכירי הליכוד והבהיר להם כי הוא מצפה לתמיכה גורפת בחוק, שצפוי לאתגר גם חלקים בקואליציה. כידוע, יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן דרש בעבר לקדם את חוק עונש מוות למחבלים וכן מפלגתו היא זו שהגישה בעבר הצעת חוק בנושא.

הצעת החוק של בן גביר מבקשת לקבוע כי מחבל שרצח אזרח ישראלי דינו גזר דין מוות. כלומר, מוות באמצעות כיסא חשמלי. בנוסח החוק נקבע כי כל אדם שגורם למותו של אזרח ישראלי ממניע גזעני, תוך רצון לפגוע במדינת ישראל ובתקומת העם היהודי בארצו - דינו עונש מוות. בנוסף, החוק מבקש לקבוע כי לא ניתן יהיה להקל בעונשו של מחבל שקיבל עונש מוות, במטרה למנוע אפשרות לכלול מחבלים שנידונו למוות בעסקת שחרורי מחבלים.

"לאחר כל אירוע טרור, מבטיחים ראשי מערכת הביטחון כי 'זרועה הארוכה של מדינת ישראל תבוא חשבון עם המרצחים'. בפועל – כלל המרצחים זוכים לתנאים משופרים בבתי הכלא, למשכורות מהרשות הפלסטינית, ובבוא העת רובם משוחררים בעסקאות כאלה ואחרות", נכתב בדברי החוק.

יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר מסר בתגובה: "עונש מוות למחבלים זה צו המוסר, ההיגיון והשעה. אין שום סיבה בעולם שחלאות אדם שרוצחים משפחות וגודעים חיים יראו אור יום, או ישוחררו בעסקת שחרור מחבלים. העונש הזה לא רק שיפחית את המוטיבציה לבצע פיגועים, אלא גם ימנע חלומות על עסקאות חטיפה. בפרט נוכח מדיניות הכל כלול בבית הסוהר בישראל, ראוי לחוקק עונש כזה שיקל על האפשרות לבצעו בבית דין צבאי. מול גל הטרור ברחובותינו ומול האויבים שלנו במזרח התיכון בכלל ובישראל בפרט, אין דרך אחרת להתמודד בנושא זה - מה שטוב לארצות הברית טוב גם לנו".

כך ייראה יומו הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה
חיסכון של מאות אלפי חיסכון לזוגות הצעירים
פה אחד: הצעת החוק לאיסור פרסום שמות נפגעים נכנסה לספר החוקים
"״הצלחנו בסור מרע": החכי"ם על פיזור הכנסת
בן גביר במסר לדרעי: היועץ שלך גורם למלחמה בימין
לפיד הוכתר כראש ממשלה
280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס
נקבע סופית: הבחירות בעוד ארבעה חודשים
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט