בריטניה תכריז על חמאס כארגון טרור

אנגליה צפויה להכריז על חמאס כארגון טרור בשטח ארצה. שר החוץ, לפיד שיבח את עצמו: "החלטה הצפויה של בריטניה מהווה הישג נוסף למשרד החוץ הישראלי ו"למדינאות הח...

בריטניה תכריז על חמאס כארגון טרור מנהיג חמאס יחיא סינוואר

אנגליה צפויה להכריז על חמאס כארגון טרור בשטח ארצה. שר החוץ, לפיד שיבח את עצמו: "החלטה הצפויה של בריטניה מהווה הישג נוסף למשרד החוץ הישראלי ו"למדינאות החיבורים" של שר החוץ לפיד, ומהווה פרי של מאמצים להם שותפים ראש הממשלה בנט ושר הבטחון גנץ, ובאה לאחר דיאלוג ועבודה מדינית בנושא, וכחלק מחיזוק היחסים עם בריטניה".

עוד אמר: "אני מודה לשרת הפנים הבריטית, Priti Patel, ולשרת החוץ Liz Truss ולכל ממשלת בריטניה על ההחלטה הצפויה לראות בארגון הטרור חמאס, על כל זרועותיו, ארגון טרור. זו החלטה חשובה ומשמעותית שנותנת לגופי הביטחון הבריטים כלים נוספים כדי למנוע את המשך ההתעצמות של ארגון הטרור חמאס, גם בבריטניה".

עוד אמר: "אין חלק לגיטימי לארגון טרור וכל ניסיון להפריד בין חלקים של ארגון טרור הוא מלאכותי. ההצהרה שצפויה היום מסכמת דיאלוג אינטימי ומוצלח בין ישראל ובריטניה בהובלת משרד החוץ וצוות השגרירות שלנו בלונדון בראשות השגרירה ציפי חוטובלי ואנו מודים לבריטים על שיתוף הפעולה הפורה גם בנושא זה״.

בתגובה להחלטת בריטניה להכיר בחמאס כולו כארגון טרור אומרת רחלי ברץ-ריקס, ראש המחלקה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית: "מצג השווא כאילו הזרוע הפוליטית של חמאס שונה מהזרוע הצבאית מוטעה מיסודו, אבל בריטניה מבינה דבר שחשוב להדהד אותו בכל מקום - חמאס הוא לא רק ארגון טרור שרוצה להשמיד את מדינת ישראל אלא הוא רוצה לפגוע ביהדות עצמה".

עוד מסרו כי: "האידאל שלו הוא אנטישמיות לשמה. הוא לא מנסה לפגוע רק בתושבי ישראל אלא ביהודים ברחבי כל העולם. צריך להפנים שהאנטישמיות מתגברת כל הזמן ולארגוני הטרור שמנסים לפגוע ביהודים לא אכפת אם בדרך יפגעו גם אחרים. אם המדינות לא יאבקו באנטישמיות ביד חזקה לא רק היהודים יפגעו, אלא הן עצמן".

שר החוץ לפיד
בעקבות החשש למלחמה: עצרת תפילה של הקהילות באוקראינה
דיווח: ביידן שוקל לפרוס אלפי חיילים במזרח אירופה
ניו זילנד: בידוד של 24 ימים לקרובי נדבקים
סיכום חדשות השבת: רוסיה הציעה לאיראן הסכם גרעין זמני
רוסיה על אוקראינה: "הספירה לאחור מתחילה"
לאחר החרם על יו"ש: מניית יונילוויר צנחה בכ-20%
"כ-30% ממקרי האנטישמיות ברחבי העולם - בארה"ב"
הרב בטקס ההשבעה: "בבית מחוקקים צריכים ללכת לפי 7 מצוות בני נח"
"תפילותינו נענו": כל בני הערובה בבית הכנסת בטקסס שוחררו
צונאמי באי טונגה - פלומת העשן מההתפרצות הגיעה לגובה של 5 קילומטר