רבני הציונות הדתית: להקים ממשלה בתמיכת רע''מ

אחד מרבני הציונות הדתית, הרב צבי טאו, פרסם אמש, 48 שעות לפני תום המנדט של רה"מ נתניהו להקמת הממשלה, מכתב דרמטי בו קורא לפעול להקמתה של ממשלה הנשענת על מפלגת רע''מ

רבני הציונות הדתית: להקים ממשלה בתמיכת רע''מ הרב צבי טאו

אחד מרבני הציונות הדתית, הרב צבי טאו, פרסם אמש, 48 שעות לפני תום המנדט של רה"מ נתניהו להקמת הממשלה, מכתב דרמטי בו קורא לפעול להקמתה של ממשלה הנשענת על מפלגת רע''מ. עם המכתב הזדהו רבנים בכירים נוספים מהצינות הדתית. משמעות המכתב היא כי אפשרות להקמת ממשלה לנתניהו המתבססת על הימנעות מפלגת רע"מ.


הרב טאו כתב ציין כי יש לפעול על מנת לדחות את השנאה וההכפשה לרה"מ נתניהו "וביתר שאת, ומתוך כך, עלינו לדחות בשאט נפש, את תעמולת השנאה וההכפשה במה שנוגע לכבוד ראש ממשלתנו, בנימין נתניהו".


עוד המשיך ושיבח את ראש הממשלה ולמרות חוסר התגובה הראויה לפיגוע טען כי: "הצלחתו הגדולה של ראש הממשלה בחיזוק חוסנה של המדינה, בעמידה מול אויבי ישראל העומדים עלינו לכלותינו כאן בארץ".


לפיכך לפי דעתו, הצלחת נתניהו גרמה "לגורמים שונים המנסים לפגוע בחוסנה של המדינה, ליצור תעמולה שקרית, בלתי פוסקת, רצופה בשנאה אישית וכפיות טובה, שכל מטרתה להדיח את ראש הממשלה על ידי הפצת פילוג שנאה בקרב הציבור מחד, והכנת כתבי שטנה משפטיים נגד ראש הממשלה מאידך."


עוד טען כי ממשלת השינוי לא תוכל לעמוד מול איראן: "מזימתם של גורמי השמאל הקיצוני, מובילי 'מדינת כל אזרחיה', אינה רק להדיח את בנימין נתניהו ולהקים ממשלה שמדיניותה המדינית-בטחונית תהיה מיסודה נטולת זקיפות קומה ועלולה לגרום נזקים כבדים בעמידתנו נגד איראן".


עוד תמך בממשלת נתניהו המסתמכת על מפלגת רע''מ כיוון שהשמאל חפץ לבטל חוקים כדוגמת: "חוק הלאום, והכרזת המדינה כמדינת 'כל אזרחיה', בפגיעה בצה"ל כצבא העם הערוך לנצח את אויבינו".


הרב טאו ניסה לקשר את דבריו לדברי הרב צבי יהודה קוק שנאמרו בהקשר לחילול ה': "מחשבות מסוכנות אלו, תוכניות אלו, הרות אסון הן, ח"ו, היו לא תהינה, והן הן עצמן מהוות חילול ד' נורא, ביזוי כבוד ד' וישראל עמו, ופגיעה בקידוש ד' הגדול של קיבוץ גלויותינו ותקומתנו בארצנו".


עוד ניסה לקשר את דברי הרב צבי יהודה קוק לקידוש ה' בפוליטיקה וטען כי בהקמת הממשלה יש קידוש ה': "כשבאותו ענין יש צד קידוש השם וצד חילול השם, אין אומרים ספיקא ושב ואל תעשה. אלא שצד קידוש השם הוא הגדול, המכריע והמחייב. ועל אחת כמה וכמה בקידוש השם הגדול-האלקי הזה של כלל ישראל ותקומתו"."


לסיום הסכים הרב טאו כי הרעיון להסתמך על מפלגת רע''מ היא היא חילול ה': "נורא הדבר! ההסתמכות על שאינם יהודים להקמת ממשלה, גם ב'שב ואל תעשה', יש בה חילול השם גדול!".


עם זאת, טען כיממשלת השינוי תפעל חילול ה' גדול יותר: "ההסכמה לתת יד למזימות ההרסניות להן מצפים אויבי ישראל, בביטול עניינה של מדינת ישראל כמדינה יהודית וכל הכרוך בזה היא חילול ד' נוראי".


עוד טען כי ממשלה עם מפלגת רע''מ תדאג "לטובתם של ישראל, שתדאג לקודשי ישראל" ואף אמר כי "היא הקידוש השם היותר גדול".


עוד טען כי ממשלה בשותפות עם רע''מ "תנהיג את האומה בגאון שם ד' הנקרא עליה, תוסיף עוז לעמנו ותרבה קידוש ה'".


"

"הכל פוליטי, במקום עוד ועוד בחירות, תביאו את הכסף!"
ח''כ גפני: לכנסת אומרים שאין נתונים ולעיתונים מעבירים את הנתונים
יו''ר המשותפת שיבח את הפרעות נגד היהודים: "אלימות לאומית גאה"
פינדרוס: "הממשלה לא לוקחת אחריות כממשלה"
בן גביר: לעצור את יו''ר בל"ד על איומים והסתה חמורה לאלימות
ח''כ ממרצ: להדיח את בן גביר מועדת חוץ וביטחון באופן מיידי
מפלגת עוצמה יהודית למפכ"ל המשטרה: "נכשלת. הביתה!"
נתניהו: נותנים גיבוי למשטרה לכל האמצעים והסמכויות • צפו
לאחר הדרמה הפוליטית: לפיד מסר הצהרה מיוחדת
בנט מוריד מהפרק את ממשלת השינוי; חודש המו״מ בין הליכוד לימינה