בתי החולים הציבוריים: מתכונת החירום תמשך ללא הגבלת זמן

ח''כ פינדרוס דרש משר הבריאות לדאוג לציבור: "אני קורא לשר הבריאות לקחת אחריות"

בתי החולים הציבוריים: מתכונת החירום תמשך ללא הגבלת זמן מנכ''ל הדסה במחאת בתי החולים הציבוריים השנה

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, החשב הכללי, יהלי רוטנברג, העביר לבתי החולים הציבוריים מקדמה בסכום של למעלה מ-100 מיליון שקל באופן מיידי על חשבון כספי הסיוע שהובטחו להם לשם התמודדות עם משבר הקורונה, וזאת חרף העובדה שמבחני התמיכות לא הושלמו.

המקדמה מועברת בהמשך לפגישה שנערכה אתמול בין מנכ״ל משרד האוצר, רם בלינקוב, לשר הבריאות ניצן הורביץ ומנכ״ל משרדו, פרופ׳ נחמן אש, וכחלק מתקצוב מלוא הסכומים, כמובטח, למערכת הבריאות בעבור הנושא. יתר הכספים יועברו עם השלמת מבחני התמיכות וכחלק מהתקדמות לוחות הזמנים.

לטענת משרד האוצר העברה זו תאפשר לבתי החולים הציבורים לחזור לפעילות שגרתית ותקינה ולמקד את מאמציהם בהתמודדות עם משבר הקורונה.

בתגובה למקדמה ממשרד האוצר מנהלי בתי החולים הציבוריים סירבו להפסירק את המחאה וימשיכו את העבודה במתכונת חירום ללא הגבלת זמן עד להסכמות המלאות.

מנהלי בתי החולים הציבוריים מסרו: ״שיטת הסלמי של משרד האוצר מטרתה להרעיב את בתי החולים. שיתוף הפעולה של הנהלת משרד הבריאות עם שיטת הטפטוף וההרעבה - מביש ומבזה את מערכת הבריאות בשיא משבר הקורונה. זהו מחדל חריף של משרד הבריאות שהתעכב בקביעת התבחינים ופוגע בתפקוד בתי החולים".

לסיום אמרו: ״ראשי משרד האוצר והבריאות רוצים לחנוק אותנו ולא לאפשר לנו להתפתח ולתכנן את השנה הבאה. בלי תקציב מוגדר וברור אי אפשר לרכוש ציוד, לגייס רופאים ואחיות, או לנהל בית חולים. העבודה במתכונת חירום תימשך ללא הגבלת זמן עד למילוי מלוא ההסכם״.

יו''ר סיעת יהדות התורה ח''כ יצחק פינדרוס הגיב להודעת מנכ''לי האוצר והבריאות: ''בתי החולים הציבוריים נמצאים במשבר כלכלי קשה וניצבים בפני שוקת שבורה בעיצומה של מגיפה עולמית, לאחר שמשרד האוצר לא עמד בסיכומים מולם".

עוד ציין כי: "בתי החולים נאלצו להפחית משמעותית את פעילותם והם מנועים מלקבל חולים חדשים. כך, רק בירושלים לבדה, אין לחולי קורונה לאן להתפנות".

"במקום שמשרד האוצר והבריאות יכנסו לעובי הקורה ויפתרו את המשבר הבריאותי החמור, מנכ''לי המשרדים עסוקים בלשגר לבתי החולים הציבוריים מכתבים מלאי אמפתיה ועידוד, כביכול הם צד שלישי לא מעורב", הוסיף.

עוד ציין: "מדינת ישראל הגיעה לסיכום בעבר עם בתי החולים הציבוריים ועליה לעמוד בהתחייבויותיה במיידית".

ח''כ פינדרוס דרש משר הבריאות לדאוג לבריאות הציבור: "אני קורא לשר הבריאות לקחת אחריות על המשבר. זו חובתו כלפי בתי החולים ויותר מכך, כלפי מיליון וחצי אזרחי ישראל התלויים בהם, ללא בית חולים אחר באיזורם".

זינוק בפניות לעזרה נפשית בעוטף עזה
משרד הבריאות: "רמת תחלואה משמעותית במחלות הסרטן במחוז אשקלון"
לא יגבה תשלום על פינוי באמבולנס בפטירה טרם אשפוז והנחה לקשישים
הצוותים הרפואיים פתחו בשביתה: "נחריף את הצעדים עד שמישהו יתעורר"
"רופאים מספקים מרשמים לתרופות ממכרות תחת איומים"
המחקר קבע: העלייה בדלקת קרום ושריר הלב אינה במחלימי הקורונה
מחקר חדש: עלייה דרמטית במספר ליקוי ראייה לאחר תקופת סגרים
סכנה לאנושות מתחת לקרח: האם המגפה הבאה תגיע מאנטרקטיקה?
"החיסיון על תביעות רשלנות רפואית פוגע בכולנו"
מקרה שני של אבעבועות הקוף התגלה בישראל