נמשך הירי לעבר ישראל: חמישה רקטות שוגרו הלילה לעבר עבר ערי הדרום

הירי מרצועת עזה לעבר שטח ישראל נמשך גם הלילה: חמישה שיגורים בוצעו כאשר רקטה אחת נפלה בשטח פתוח, שנים נוספים נפלו בתוך שטח הרצועה ושנים יורטו. צה"ל הודיע על סגירה מוחלטת של מרחב הדיג ברצועה

נמשך הירי לעבר ישראל: חמישה רקטות שוגרו הלילה לעבר עבר ערי הדרום

שיגור הרקטות הלילה לעבר שטח ישראל

צילום: דדי פולד

שר הביטחון בני גנץ בהערכת מצב אתמול

לילה שלישי, הההסלמה בדרום נמשכת: לאחר שממוצאי שבת נשמר השקט בין המחבלים מרצועת עזה לישראל, אמש בסביבות השעה 22:45 בערב שוגרה רקטה מרצועת עזה לעבר יישובי העוטף, הופעלה התרעה בשטח פתוח בלבד, שעה לאחר מכן שוגרה עוד רקטה שנפלה בשטח הרצועה. והופעלה התרעה בשטח פתוח בלבד.


בהמשך הלילה סמוך לשעה 3:16 שוגרו שלושה רקטות משטח הרצועה לעבר העיר שדרות. לוחמי ההגנה האווירית יירטו שני שיגורים. שיגור כושל אחד נפל בשטח הרצועה.


3 אנשים נפגעו קל לאחר קל שנפלו ונחבלו בזמן ריצה, בדרכם למרחב המוגן , בהם גבר ואשה בשנות השלושים וגבר בשנות החמישים.


חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו להם טיפול רפואי ראשוני, הפצועים פונו למרכז הרפואי ברזילי.


בעקבות המשך הפרת השקט הביטחוני בתום התייעצות ביטחונית, הודיע לפנות בוקר (ב) מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, על סגירה מוחלטת של מרחב הדיג ברצועת עזה, החל מהשעה 6 בבוקר ועד להודעה חדשה. זאת בעקבות המשך הירי הרקטי מרצועת עזה לעבר שטח ישראל במהלך הלילה.


"חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה כלפי ישראל, והוא יישא בהשלכות לאלימות המופעלת כנגד אזרחי ישראל".


אתמול פורסם בחדשות 12 כי הדרג המדיני החליט לדחות הצעה לפעולה צבאית נרחבת כנגד חמאס. התגובה המדוברת כללה גביית מחיר משמעותי מהחמאס והגיעה יחד עם המלצה ברורה שלא לעבור על אירועי הירי לסדר היום, תוך הערכה כי פעולה שכזו תגרור כמה ימי לחימה. אך, כאמור, הדרג המדיני החליט לדחות את ההצעה.


הרמטכ"ל אביב כוכבי קיים אתמול (א) הערכת מצב מבצעית במפקדת אוגדת עזה. הרמטכ״ל הנחה על המשך מוכנות למגוון תרחישים בזירה הדרומית, לצד קידום ההיערכות להסלמה. בנוסף, נפגש הרמטכ״ל עם ראשי הרשויות באיזור לשיחה על ההתפתחויות האחרונות.


"אנחנו מתמודדים בימים האחרונים עם אירועי אלימות בזירה הפלסטינית במספר גזרות ופועלים להחזרת היציבות והשקט לישובי הדרום. במקביל, אנחנו נערכים באופן מלא לאפשרות של הסלמה או הרחבת המערכה ועוסקים בהכנות הנדרשות לכך". במהלך המפגש הבהיר הרמטכ"ל כי יש קשר בין המהומות בירושלים לשיגורים מרצועת עזה, כוכבי סיפר כי נעשים ניסיונות להנמיך את הלהבות.


שר הביטחון גנץ קיים אתמול (א) הערכת מצב עם בכירי מערכת הביטחון - והורה להמשיך במוכנות הכוחות והעורף לאפשרות של הסלמה.


גנץ הדגיש בסיום הערכת המצב את החשיבות של מוכנות הכוחות והתוכניות למקרה של הסלמה וכן את שימור הקשר עם המועצות בעוטף עזה והיערכות העורף. גנץ הדגיש כי המסר כלפי הפלסטינים הוא שישראל מכבדת את חופש הפולחן לכל אחד ותעשה את מה שנדרש בכדי להגן על אזרחיה מול כל תוקפנות.

מאסר לתוקפי בחורי הישיבה בצפון
הממשלה אישרה היום את הארכת כהונתו של הרמטכ״ל, רא״ל אביב כוכבי
ראש הממשלה בנט: "הסבלנות שלנו אזלה"
גנץ: "בחירתו של ראיסי לנשיא איראן, היא עוד עדות להקצנה הצפויה"
הזוי: המשטרה החרימה את נשקיהם של השוטרים
השוטרים נדהמו: ילד בן 9 נהג ברכב
סוף סוף: תקום ועדת חקירה לאסון מירון
המתח מאיראן: הרמטכ"ל טס לארה"ב לבקש שיסייעו לישראל
בעקבות אסון מירון: באומן נערכים למניעת הדוחק
פשיטה משטרתית בכפרים הערביים באזור רכסים