בן גביר: ראיה נוספת לפסילת ח''כ איימן עודה

בצעד חריג: עו"ד בן גביר הגיש לועדת הבחירות בקשה להוספת ראיה לבקשת הפסילה לפסילת איימן עודה והרשימה המשותפת

בן גביר: ראיה נוספת לפסילת ח''כ איימן עודה

כפי שהתפרסם מעל 'בימה' לאחר פרשת הכספים נוספה ראייה נוספת לפסילת ח''כ איימן עודה מהרשימה המשותפת.

בעקבות הפרסום אמש על כך שיו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, קיבל במהלך ביקור בפריז מעטפות של 20,000 דולר מאש"ף כתרומה לקמפיין הבחירות של מפלגת חד"ש, הגיש הערב (ב') לועדת הבחירות המרכזית לכנסת יו"ר עוצמה יהודית ומועמד הציונות הדתית לכנסת, עו"ד איתמר בן גביר, בקשה להוספת הפרסום בערוץ 20 כראיה נוספת לבקשת הפסילה נגד עודה, זאת בהמשך לבקשה שהגיש לפסול את כלל הרשימה המשותפת ואת עודה העומד בראשה.

בבקשה מציין בן גביר יחד עם עו"ד חנמאל דורפמן כי "נוכח העובדה שהדברים פורסמו רק אמש, לא ניתן היה להגישם במסגרת הבקשה שהוגשה".

גם בבקשה המקורית שהוגשה לועדת הבחירות מובאות ראיות רבות וחדשות נגד עודה בגין תמיכתו בטרור. כך למשל מובא כי עודה השתתף לפני כחצי שנה בכנס של פת"ח וחמאס.

בנוסף, מובא כי באירוע שנערך ב-04/12/20, עשרות מחבלים יידו אבנים לעבר כוחות צה"ל ומג"ב, ואף ניסו לגלגל סלעים גדולים וצמיגים בוערים מהרכסים השולטים אל עבר ציר אלון, תוך סיכון חייהם של הנוסעים בציר. כוחות הביטחון מנעו את חסימת הציר על ידי מפרי הסדר, והגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

כתוצאה מכך נהרג אחד המחבלים בן ה-14. בתגובה לכך, העלה עודה פוסט בדף הפייסבוק שלו, בו כתב כי זורקי האבנים הללו הם "המצפון של העם הפלסטיני". עודה הוסיף כי "לא יהיה קיום לכיבוש שנלחמים בו ילדים כאלו, וכי הדם שלו לא נשפך לחינם אלא מצטרף לשיירת השאהידים שבדם הטהור שלהם תשוחרר פלסטין לבסוף".

עו"ד איתמר בן גביר מסר כי "איימן עודה הוא תומך טרור מובהק. עודה לא מנסה להצניע את החיבוק שהוא מעניק למחבלים ואת האהדה שלו לחיזבאללה והחמאס. העובדה שנבחר ציבור מקבל כסף למימון קמפיין הבחירות שלו מארגון טרור הפועל נגד המדינה בה הוא מכהן כחבר כנסת היא טירוף שאף מדינה נורמלית לא יכולה לאפשר".

בן גביר ואיימן עודה
סקר מנדטים: לאף אחד אין ממשלה
בנט: "לפיד גרם לקיטוב איום ונורא בחברה"
ח''כ אבוטבול על סמוטריץ': מפריע לו שהחרדים בקואליציה
בנט: "שיפסיקו כבר למדוד את גודל הכיפה שלי"
האם בבצ'יק הוא זה שמנהל באמת את המשרד של ליצמן?
גפני: "הרפורמים זו האגודה היחידה בעולם שכל גוי יכול להצטרף אליהם"
ח"כ אזולאי ביקר במדרשייה של הרב יגאל כהן
ח''כ יעקב אשר: התקשורת צבועה • צפו
בוסו תוקף במליאה את בג"ץ: הרגולטור היחיד להלכה זו הרבנות
דרעי: התכנית שאושרה נותנת מענה לצורך בשמירה על הכנרת