לפיד: מבצע "עלות השחר" החזיר את ההרתעה הישראלית

ראש הממשלה יאיר לפיד ושר הביטחון בני גנץ בהצהרות משותפות לתקשורת. ראש הממשלה יאיר לפיד אמר: "מבצע "עלות השחר" החזיר לישראל את היוזמה. החזיר את ההרתעה הי...

לפיד: מבצע "עלות השחר" החזיר את ההרתעה הישראלית

ראש הממשלה יאיר לפיד ושר הביטחון בני גנץ בהצהרות משותפות לתקשורת. ראש הממשלה יאיר לפיד אמר: "מבצע "עלות השחר" החזיר לישראל את היוזמה. החזיר את ההרתעה הישראלית. כל המטרות הושגו. כל הצמרת הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי בעזה סוכלה תוך שלושה ימים. עוצמתו ותחכומו של צה"ל היכו את האוייב מכה קשה. עמידתם האיתנה והתנהלותם האחראית של תושבי העוטף והעורף הישראלי, לצד ההגנה האקטיבית של כיפת ברזל, הצילה חיים ומנעה נפגעים. אנחנו שולחים איחולי החלמה ורפואה שלמה לפצועים".

עוד ציין כי הצבא מרחם על אכזרים: "במהלך כל המבצע נעשה מאמץ מיוחד למנוע פגיעה בבלתי מעורבים. מדינת ישראל לא תתנצל על כך שהיא מגנה על תושביה תוך שימוש בכוח, אבל מותם של חפים מפשע, בעיקר ילדים, הוא שובר לב".

לסיום אמר: "אני רוצה לפנות מפה לתושבי עזה ולומר להם: יש גם דרך אחרת. אנחנו נדע להגן על עצמנו מפני כל מי שמאיים עלינו, אבל אנחנו גם יודעים לתת עבודה ופרנסה וחיים של כבוד לכל מי שרוצה לחיות בשלום לצידנו. יש עוד דרך לחיות. הדרך של הסכמי אברהם, של פסגת הנגב, של חדשנות וכלכלה, של פיתוח איזורי ופרוייקטים משותפים. הבחירה בידכם. עתידכם תלוי בכם".

למרות שלא הוזכרו החיילים החטופים בהסכם השלום בהצרה התקשורתית לפיד נזכר בהם: "אני רוצה להודות לנשיא מצרים, עבד אל-פאתח א-סיסי, לשר המודיעין המצרי עבאס כאמל, על תפקידם המרכזי והחשוב ומאמציהם להשגת הפסקת אש ושמירה על היציבות באיזור. אנחנו ממשיכים לפעול מולם להשבת בנינו הביתה. עד שהדר ואורון, זכרם לברכה, אברה והישאם לא יחזרו, עבודתנו לא הושלמה".

שר הביטחון בני גנץ אמר: "ביוזמה, בעבודה מבצעית נכונה, ובתיאום נכון והדוק בין הדרג המדיני למבצעי השגנו שלושה יעדים במבצע "עלות השחר": 1. הסרת האיום המיידי מעוטף עזה. 2. שמירה על חופש הפעולה המבצעי בכלל הזירות. 3. חיזוק ההרתעה תוך העברת מסר ברור לאויבינו בכל אחת מהזירות - שישראל נחושה להגן על ריבונותה ואזרחיה. אנחנו ממשיכים כל העת בפעילות המבצעית בכדי לשמור על הביטחון בארצנו, לחזק את היציבות במזרח התיכון, ולצמצם את ניסיונות ההתעצמות של אויבינו".

עוד אמר:"ההישג הצבאי נשען על יכולות מבצעיות ומודיעיניות שבנינו לאורך השנים, על דיוק, על מערכת ההגנה האווירית הטובה בעולם, ועל קבלת החלטות אחראית ונחושה. בשנה האחרונה, מאז מבצע "שומר החומות" שיצר הרתעה גבוהה, ישראל מנהלת מדיניות ברורה: מצד אחד - יד חזקה מול כל הפרת ריבונות, ומאמץ התקפי והגנתי לסיכול בכלל הזירות. ו מצד שני מדיניות אזרחית הומניטרית אחראית תוך חיזוק הכוחות המתונים על חשבון ארגוני הטרור".

עוד טען: "אני מבקש להדגיש – ארגון חמאס הוא זה שנושא באחריות על השטח ברצועת עזה. במקום שבו האחריות לא תמומש – אנחנו נפעל בעוצמה, ונשתמש בכל האמצעים שלרשותנו – צבאיים ואזרחיים. נעשה זאת בהתאם לצורך שלנו, ובהתאם לשיקולים שלנו".

עוד אמר: "העובדה שכל אזרחי ישראל נכונים להיכנס למרחבים המוגנים, בכדי לאפשר לכוחות הביטחון להשיב את השקט לעוטף עזה אינה מובנת מאליה. היא מסמלת שדין העוטף כדין תל אביב וירושלים. שכל ישראל באמת ערבים זה לזה. כולי תקווה שנדע קצת יותר מהרוח הזו לאורך כל השנה - רק כך נוכל לאתגרים שלפתחנו. לסיום, אני מבקש להודות למצרים, לקטאר ולאו"ם על תרומתן לסיום הלחימה בעת הזו".

הצהרת ראש הממשלה יאיר לפיד
לראשונה מזה עשור: ישראל והאיחוד האירופי מחדשות את הדיאלוג הכלכלי
סקר מנדטים: גוש נתניהו עם 59 מנדטים, הבית היהודי לא עובר
לראשונה במועצת העיר בני ברק: חבר המועצה יעקב וידר עורך פיליבסטר
בן גביר ליועמ"שית: עצרי באופן מיידי את ההסכם של לפיד עם לבנון
"מצטט פרסומים של משפחת נתניהו": חשוד סווג לפי דעה פוליטית
סמוטריץ': "אני אהיה שר חינוך מצוין - אטפל בהסתה"
לפיד באו''ם: שתי מדינות לשני עמים - הדבר הנכון לביטחון ישראל
מחריפים את המאבק: "בני גנץ משבש את חיי המתיישבים ביו"ש"
מסתמן: לפיד יציע את ''פתרון'' שתי המדינות
ח"כ אשר: "ליברמן לא מבדיל בין קנייטש לכובע עגול"