ועדת הכלכלה אישרה להאריך את התיקונים ל"חוק טיבי" עד סוף השנה

היו"ר מרגי: הצעת החוק לצמצם את זמן ההחזר הכספי על טיסה שבוטלה מ-90 ל-30 יום תעלה היום לאישור בקריאה ראשונה במליאה – ותאושר בהקדם בוועדה

ועדת הכלכלה אישרה להאריך את התיקונים ל"חוק טיבי" עד סוף השנה אילוסטרציה

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ יעקב מרגי, אישרה היום את בקשת משרד התחבורה להאריך עד סוף השנה, בצו בפעם השלישית, את התיקונים לחוק שירותי תעופה ("חוק טיבי"), המשהים חלק מזכויות הצרכנים במקרה של ביטול טיסה. ההוראה תחול על טיסות שימריאו החל מהאחד בדצמבר 2020 ועד 31 בדצמבר 2020. היו"ר מרגי הזכיר כי הוועדה דרשה לצמצם את זמן ההחזר הכספי על טיסה שבוטלה מ-90 ל-30 יום – דבר המצריך תיקון חקיקה. הוא בישר בפתח הישיבה כי הממשלה מתכוונת לאשר זאת היום במליאה בקריאה ראשונה.

כזכור, לפני כחמישה חודשים אישרה ועדת הכלכלה את הוראת השעה, לפיה נקבע כי ההחזר הכספי יינתן ללקוחות תוך 90 יום מיום ביטול הטיסה, ולא תוך 21 יום מיום שהנוסע ביקש זאת. כמו כן נקבע כי במהלך תקופת הוראת השעה הנוסעים לא יהיו זכאים לפיצוי כספי בשל טיסה שבוטלה, הזכות להלנה הוגבלה לשתי לילות וניתנה לחברות התעופה אפשרות להציע ללקוחות שוברים במקום החזר כספי.

היועצת המשפטית של רשות התעופה האזרחית, עו"ד רננה שחר, הסבירה כי הוראת השעה הוארכה עד ה-30 בנובמבר וכעת מבקשת הרשות להאריך אותה עד סוף השנה. היא הבהירה כי ההצעה תחול רק על טיסות שימריאו עד 31 בדצמבר 2020. עוד ציינה שחר כי ככל שבמהלך התקופה תאושר גם הצעת החוק – כך יקוצר מועד ההשבה.

היו"ר מרגי בירך על כך שהממשלה עמדה בהתחייבותה באשר לקיצור זמן השבת הכספים, ואמר כי בכוונתו לאשר זאת בהקדם. לאחר מכן, כאמור, אישרה הוועדה את הצו.

חדירה לפרטיות: נחשף מידע אישי על 140,000 חולי קורונה ללא ידיעתם
'מים חיים': כך ינצלו חיי הגלמודים
וויזאייר משיקה קו ישיר בין תל אביב לאבו דאבי
הרצליה מדיקל סנטר: עם הפנים לציבור החרדי
ח"כ פורר לשר אוחנה: הפסק את ההתעללות בנהגים
בשורה טובה: עוקץ הקשישים יורד דרסטית
LG חשפה סמארטפון עם מסך נגלל
לראשונה: רישום ילדים לגן בבית הכנסת
בני ברק: העירייה נתבעת על מאות אלפי ש''ח
תעריף החשמל ירד: חברת החשמל משיקה מחשבון לחישוב הירידה בתשלומים