ערב הוקרה למתנדבי ארגון הצלה בעקבות אסון מירון

ערב הוקרה וגיבוש למתנדבי ארגון הצלה גלבוע בעקבות האסון שהתרחש במירון. האירוע התקיים בהשתתפות מנהלי מרחב גלבוע במד"א וראש עיריית עפולה מר אבי אלקבץ

ערב הוקרה למתנדבי ארגון הצלה בעקבות אסון מירון

בתחילת השבוע נפגשו המתנדבים לערב מקצועי בעקבות המראות הקשות שחוו בל"ג בעומר בישוב מירון, ולערב הוקרה על הפעילות שלהם בימי שגרה בכלל ובזמן האסון בפרט. האירוע התקיים בחסות עיריית עפולה אשר נרתמה מיידית בבוקר לאחר האסון לסייע לקהילות החרדיות בעיר ולמתנדבי ארגון הצלה אשר טיפלו בנפגעי האסון.

דברי פתיחה נשאו מפי אחראי המתנדבים בתחנת עפולה טל כהן אשר הודה ושיבח את המתנדבים על עזרתם בכל השנה הן על ידי איוש משמרות קבועות בתחנה, והן על ידי סיוע באיוש תקנים בעת הצורך. כמו כן הוא הודה במיוחד למתנדבים שסייעו בטיפול בפצועים באסון, ואמר כי כל שיחה עם מתנדב לאחר האסון היה בשבילו עולם ומלואו.

מנהל מרחב גלבוע במד"א מר יוסי פחימה הודה ובירך את המתנדבים על התרומה הרבה שלהם למרחב בימי שיגרה בכלל התחנות השונות במרחב, ועל המענה המסור של המתנדבים לכל בקשה. הוא הודה למתנדבי הסניף במיוחד על הסיוע הרב במהלך האירוע הקשה, לצוותים שכבר היו על ההר כחלק מהאבטחה הקבועה על ההר, וכן לצוותים שתגברו את המענה לאסון. "על אף שעת הלילה המאוחרת" אמר פחימה, "יצאו המתנדבים לתחנות מד"א במרחב ונסעו עם אמבולנסים והגיעו אל תוך הטרגדיה, בכדי לסייע בטיפול ובפינוי הנפגעים. העובדה שמתנדבי הארגון חדורים למטרת הצלת חיים בשגרה היא זו שהנחתה אותם במהלך האירוע לתת טיפול מקצועי ומציל חיים".

חברי הארגון במפגש ההוקרהחברי הארגון במפגש ההוקרה

אחראי יחידת הכוננים במרחב גלבוע חן יסניץ שיבח אף הוא את הפעילות של כונני ארגון הצלה במרחב, ואמר "כי הם חוד החנית של יחידת הכוננים של מרחב גלבוע במד"א. נפעל ונסייע בהכשרת הכוננים מבחינה מקצועית, תוך שמירה על עקרונות המתנדבים".

סגן ראש עיריית עפולה מר חביב פרץ שיבח את פועלם הרב של המתנדבים בעיר, ובפרט את ההירתמות המיידית של יו"ר הסניף מנדי איצקוביץ ושל המתנדב החשוב משה אורי דיסלר למען הסיוע הנפשי למתנדבים.

ראש העיר מר אבי אלקבץ הביע התפעלות רבה ממספר הרב של המתנדבים בעיר, ואף ציין לשבח את הסיוע של המתנדבים לתושבי העיר בימי השגרה, ובפרט בשיתוף פעולה בימי הקורונה. הוא הודה להם מאוד על כך.

ראש העיר אף שיתף בתחושות המתנדבים, והזכיר את המראות הקשים מאסון הכרמל בה הוא היה מפקד הכוח של כוחות כיבוי והצלה מעפולה שבא לסייע, וכי הוא היה מהכוח שפינה את הסוהרים שנהרגו. הוא ציין לשבח את הטיפול המיידי שקיבלו המתנדבים בסיוע העירייה, בדגש על הבאת איש מקצוע אשר מתאים להשקפת עולמם המתנדבים.

לאחר מכן שמעו המתנדבים הרצאה מקצועית מפי הפסיכולוג יעקב רייצוק על אופן התמודדות באירועי אסון וקיצון, הן באסון מירון והן במקרי חירום בהם נתקלים המתנדבים בחיי היום יום כחובשי רפואת חירום. הוא נתן כלים איך לסייע לאזרחים או חובשים אשר עוברים אירוע טראומטי בזמן אמת. אחרי ההרצאה הפסיכולוג האזין לכל מתנדב ומתנדב, וסייע לו באופן פרטני בעצה ובתבונה.

הודות לנדיבות העירייה, כל מתנדב אשר מרגיש צורך בהמשך התייעצות או בהתייעצות פרטית עם הפסיכולוג יוכל לעשות זאת בפנייה אישית.

במהלך הערב המתנדבים נהנו מכיבוד עשיר בחסות העירייה והם הביעו את תודתם לעירייה, למנהלי המרחב והסניף על הסיוע הרב.

חברי הארגון במפגש ההוקרהחברי הארגון במפגש ההוקרה
למרות אירוע הזיהום בחופים - עלייה באחוז החופים הנקיים
סטודנטים מכל העולם מתנדבים כדי להגן על ישראל ברשתות החברתיות
ראשי רשויות יהודים וערבים נפגשו עם צמרת המשטרה
התושבים התלוננו: לא שומעים את האזעקות
תלמיד ישיבה נפל מגובה באתר בניה בבני ברק ונפצע
בנו של אחד הנספים באסון במירון: "לא מבקשים נקמה, מבקשים נחמה"
אייכלר: "מדוע לא אושרה שאילתה דחופה בעניין המחסור החמור בממ"דים?"
2021? המבקר חושף את הכשלים הדיגיטליים של בתי הדין הרבניים
מבצע 'שומר החומות': עלה ל-12 מניין ההרוגים מתחילת המבצע
בשל כאבי גב: הנשיא ריבלין נדרש לבדיקה רפואית בבית החולים