רוסיה הציבה בסוריה מטוסי קרב מתקדמים חמושים בטילים היפר-סוניים

על רקע הגינוי הרוסי לתקיפה שיוחסה לישראל בסוריה, אסד נפגש עם שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו, שמבקר בסוריה בליווי משלחת צבאית

רוסיה הציבה בסוריה מטוסי קרב מתקדמים חמושים בטילים היפר-סוניים מטוסי קרב- אילסטרציה

לאחר הגינוי הרוסי לתקיפה שיוחסה לישראל בסוריה, אסד נפגש עם שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו, שמבקר בסוריה בליווי משלחת צבאית. בפגישה בדמשק, שויגו עדכן את אסד בדבר התרגיל הימי שמנהל הצי הרוסי מנמל טרטוס בסוריה.

על פי הפרסום ב'ישראל היום' "השיחה עסקה גם בשיתוף הפעולה בין צבא משטרו של אסד וצבא רוסיה, ובמיוחד בנושא המאבק בטרור". בתוך כך סוכנות הידיעות אינטרפקס מדווחת כי רוסיה שולחת מטוסי קרב מתקדמים החמושים בטילים היפר-סוניים לסוריה, לצורך השתתפות בתמרון צבאי.

שר ההגנה הרוסי הדגיש את החשיבות להמשך שיתוף הפעולה של ארצו עם משטר אסד עד להחזרת השליטה על כל השטחים הסוריים, למרות ניסיונות של מדינות להפעיל מחדש ארגוני טרור. עוד הדגיש כי רוסיה "תמשיך לתמוך בעם הסורי להתגבר על שרידי הסנקציות והמצור שנכפו עליה", בכך רמז שר ההגנה הרוסי לסנקציות האמריקניות על משטר אסד.

כזכור, לפני חמישה ימים בלבד דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זכרובה גינתה את התקיפה שיוחסה לישראל בדמשק. זכרובה טענה כי מדובר בהפרה של הריבונות הסורית ושזו פעולה שמהווה סיכון לתעופה האזרחית באזור.

מחבל ששוחרר בעבר בעסקת שליט ישוב וירצה מאסר עולם
כתב אישום נגד מחבלים שהשליכו מטעני נפץ על כוחות הביטחון
לוחם מג"ב נפצע ממטען שהושלך לעבר הכוחות הביטחון
יהודה ושומרון: אשה נפצעה כתוצאה מיידוי אבנים
כוחות הביטחון עצרו בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי
מחסום שועפט: נעצר חשוד שהחזיק ברכבו נשק מסוג M-16
מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל