לאחר ש''נעלם'': מייסד עלי באבא הופיע בפומבי

4 חודשים לאחר ש"נעלם" באופן מסתורי, בעקבות ביקורת שהעביר על המשטר הסיני, מגיע דיווח כי ג'ק מא, הבעלים של ענקית הקניות באינטרנט הופיע בפורום מפתיע במיוחד

לאחר ש''נעלם'': מייסד עלי באבא הופיע בפומבי

התעלומה נפתרה? מייסד חברת עלי באבא ג'ק מא, שנעלם לפני מספר חודשים באופן מסתורי, הופיע בציבור לראשונה - כך על לפי דיווח בתקשורת המקומית הסינית. על פי הדיווח של אסף גולן בישראל היום, מייסד ענקית הקניות האינטרנטית הסינית נצפה בשיחה מקוונת שקיים עם מורים במחוז ג'ג'יאנג שבסין.

כזכור מא "נעלם" לפני כארבעה חודשים לאחר שביקר את המשטר במדינתו, ומאז לא נראה או נשמע בציבור. על פי דיווחים שונים בסין, הבכיר נעצר לאחר שהעז למתוח ביקורת על המשטר ומדיניותו, מה שגרם ל"היעלמותו" וכן להערמת קשיים רבים מצד הרגולטורים הסינים על מהלכיה של חברת "אנט", הקשורה לעלי באבא שבבעלותו. הרגולטורים הסינים החלו להטיל על חברתו של הטייקון עוד ועוד מגבלות, מה שנראה כמו מסע ציד מאורגן להקטנת כוחו בסין עד לכדי פגיעה בחברה שלו.

ג'ק מא, בן 56 החל את פעילותו כמורה לאנגלית לאחר שפרש מניהול פעיל של חברת עלי באבא, ומטרת פגישתו המקוונת עם המורים הייתה העמקת הערך שלהם בארצו. סרטון הוידאו של מא פורסם על ידי ערוץ חדשות סיני, ונראה שלאחר מספר חודשים של העלמות, ניתנה לו האפשרות להופיע בפני הציבור, כאשר במשך זמן רב ועד לרגע הזה נמנעה ממנו האפשרות להתראיין.

ג'ק מא
איראן מאיימת: "נבטל את ההסכם עם סבא"א"
מי אמר שרק בני אדם רוכבים על סוס?! • צפו
פורים בבירת רוסיה • התיעוד המלא
הדוח חושף: פושעי הסייבר מתמקדים בשרשרת האספקה הדיגיטלית
נדחתה עתירה לחשיפת מסמכי הייצוא הביטחוני לדיקטטורה בהאיטי
חרדים הורדו מטיסה בארה"ב: "התינוק לא עטה מסכה"
טורקיה נגד איראן: "פוגעים במאבקנו בטרור"
סיכום חדשות השבת: החדשות שלא כדאי שתפספסו
דיווח: לפחות 17 אנשי משמרות המהפכה נהרגו בתקיפה האמריקנית בסוריה
צפון קוריאה: שבויי מלחמה משמשים כעבדים