"לקח בשבי את הציונות הדתית": ח''כ אורבך תוקף את סמוטריץ'

ח''כ אורבך תוקף את סמוטריץ': "הסגנון הבוטה והמשפיל של יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי סמוטריץ' כנגד כל חבריו ושותפיו לשעבר אינו מרגש אף אחד"

"לקח בשבי את הציונות הדתית": ח''כ אורבך תוקף את סמוטריץ'

ח"כ ניר אורבך מימינה תוקף את יו"ר הציונות הדתית, ח''כ בצלאל סמוטריץ' על דרכו במיוחד לאור התנגדות מפלגתו לחוק האזרחות שעלה השבוע במליאת הכנסת.

ח''כ אורבך תקף: "הסגנון הבוטה והמשפיל של יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי סמוטריץ כנגד כל חבריו ושותפיו לשעבר אינו מרגש אף אחד".

ח''כ אורבך מבין כי דעותיו של סמוטריץ' משולבות עם רבני הציונות הדתית ולמרות זאת תוקף אותו: "כל מי שחושב אחרת, הוא "אופורטוניסט חסר מעצורים", "מטומטם" או "חצוף". העיקר שזה ישולב עם הגב של מניין ובניין רבני הציונות הדתית".

למרות שח''כ אורבך הצטרף לממשלה בניגוד לדעת רבני הצינות הדתית, ח''כ אורבך טען כי: "גם בימים אלו יש לי כבוד גדול וקשר אישי עם כל אחד מרבני הציונות הדתית".

ח''כ אורבך תקף את יו''ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ' על הרעיון המתוחכם להקים מפלגה הנקראת בשם המגזר ובכך למנות עצמו כיו''ר המפלגה המייצגת את המגזר: "אני יודע שהשפה והדרך הזו היא לא דרכם. אחרי שלקח בשבי את הציונות הדתית, ביטל את הדרך וניכס אותה למפלגה, הוא נואם ונוהם כאילו אין מחר. כאילו לא היה שותף לשבע השנים "הטובות". כאילו דרך ארץ לא קדמה לתורה".

עוד תקף נגד הצבעת הציונות הדתית נגד חוק האזרחות: "השבוע האסופה הזו שנקראת איחוד לאומי, עוצמה יהודית ומפלגת נועם הצביעו נגד חוק האזרחות. מצעד הדגלים הוא מאבק חשוב אבל חוק האזרחות הוא דגל חשוב לא פחות".

עוד ציין כי: "בערב הקמת הממשלה השתתפתי עם ידידי בצלאל סמוטריץ בפגישה אצל הרב דרוקמן אני הייתי שם כשאמרו שיש עריקים וסמוטריץ לא הסכים להתחייב לפתרון אחר אם הם לא יגיעו. אני הייתי שם, כי לרגע האמנתי לו, ובגלל זה התלבטתי, אבל הם לא הגיעו".

"הם לא הגיעו- כי הם לא היו קיימים. הם חלק מהנדסת התודעה של מנהיג האיחוד הלאומי. מדינת ישראל הייתה חייבת לצאת מהתיקו הפוליטי ועדיפה הקמת ממשלה על בחירות חמישיות. המשימה בוצעה ורק ימים יגידו אם בהצלחה", הוסיף.

ח''כ ניר אורבך טען כי הינו עובר מתקפות בלתי פוסקות: "אני וחברי בימינה סופגים בשבועות האחרונים התקפות בלתי פוסקות. נכון, גם חברינו בליכוד קיבלו התקפות דומות, בוטות וארסיות, אבל ערב שבת קודש אני תוהה מי יעצור את מעגל הארס וההרס הזה? אנו כנציגי הציבור חייבים לשמש מראה לציבור, להעביר ביקורת ולהתווכח בנחת רוח".

לסיום ביקש ח''כ אורבך לקבל את ממשלת השמאל: "לקבל את זה שיש היום ממשלה בישראל, מעשיה יקרבוה ומעשיה ירחקוה", אמר ח''כ אורבך וטען: "אבל היא עובדת למען עם ישראל!"

סמוטריץ' ואורבך
ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית