תוצאות הסקר: נתניהו לא יכול להרכיב ממשלה

הליכוד מתחזקת במנדט, ימינה של בנט נחלשת ומתקרבת לאזור החד-ספרתי • ואיזה גוש יכול להקים ממשלה אם בנט יחבור אליו • הנתונים המלאים

תוצאות הסקר: נתניהו לא יכול להרכיב ממשלה בנימין נתניהו

חמישה שבועות בדיוק ליום הבוחר, סקר מנדטים מעודכן שהוצג הערב (שלישי) במהדורה המרכזית שערך עבור חדשות 12 מכון "מדגם" בראשות מנו גבע ובשיתוף iPanel, מגלה שתמונת המצב הפוליטית די סטטית. נתניהו והליכוד מתחזקים במנדט אחד, ימינה של בנט נחלשת במנדט ומתקרבת לאזור החד-ספרתי, ושתי מפלגות בגוש המרכז-שמאל קרובות לאחוז החסימה.

לו הבחירות היו מתקיימות היום, מפלגת הליכוד בראשות נתניהו הייתה מקבלת 29 מנדטים - התחזקות של מנדט אחד בהשוואה לסקר האחרון של שבוע שעבר. המפלגה השנייה בגודלה היא עדיין יש עתיד של יאיר לפיד ששומרת על כוחה עם 18 מנדטים, תקווה חדשה של גדעון סער נותרת עם 13 מנדטים - בדומה לסקר הקודם. ימינה של בנט נחלשת במנדט ויש לה רק 10 מנדטים לפי הסקר.

תמונת המצב של יתר המפלגות: הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה עם 9 מנדטים, ש"ס של אריה דרעי עם 8, יהדות התורה בראשות משה גפני עם 7 מנדטים, ישראל ביתנו בהנהגת אביגדור ליברמן עם 7 מנדטים, העבודה בראשות מרב מיכאלי עם 6 מנדטים, הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' עם 5 מנדטים, מרצ בראשות ניצן הורוביץ עם 4 מנדטים - וגם כחול לבן בראשות בני גנץ עוברת עם 4 מנדטים.

המפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה לפי הסקר: המפלגה הכלכלית החדשה בראשות ירון זליכה עם 1.9% תמיכה בלבד, רע"מ בראשות מנסור עבאס עם 1.8% תמיכה - ומפלגת מען עם 1% של תומכים שהצהירו שיצביע לה בסקר.

לפי נתוני הסקר, התמונה הפוליטית לא משתנה דרמטית והשחקן המרכזי שיכריע איך תיראה הממשלה הבאה ומי יעמוד בראשה יהיה נפתלי בנט, זאת למרות שנחלש במספר המנדטים למפלגתו "ימינה". לפי הנתונים, לבלוק נתניהו יש 49 מנדטים (הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית), לבלוק נגד נתניהו יש 61 מנדטים (יש עתיד, תקווה חדשה, ישראל ביתנו, העבודה, מרצ, כחול לבן והרשימה המשותפת) וימינה עם 10 מנדטים.

אם בנט יצטרף לבלוק המפלגות שתומכות בנתניהו, הם יגיעו יחד ל-59 מנדטים בלבד - ולפי המספרים האלה – לא ניתן להקים ממשלה. לעומת זאת, אם בנט יחבור לבלוק המפלגות שמתנגדות לנתניהו – ניתן להקים ממשלה שתמנה 62 ח"כים ללא הרשימה המשותפת, אך כזו שתהיה חייבת לכלול גם את מרצ.

לשאלה מי היית מעדיף שיהיה ראש הממשלה, השיבו 32% אחוזים מהמשתתפים בסקר שהיו מעדיפים שזה יהיה נתניהו - התחזקות של 2% בהשוואה לסקר הקודם. 20% היו מעדיפים בתפקיד את יאיר לפיד - היחלשות של 3% מהסקר האחרון ואילו 13% השיבו שהיו רוצים שגדעון סער יכהן כראש ממשלה לאחר הבחירות. רק 8% השיבו שהיו רוצים שנפתלי בנט יהיה ראש הממשלה, 18% השיבו שלא היו מעדיפים את אף אחד מהם ו-9% לא יודעים את מי הם מעדיפים.

סיכום תוצאות הסקר של חדשות 12:

ליכוד - 29

לפיד -18

סער - 13

משותפת - 9

בנט - 10

ש״ס - 8

ג - 7

ליברמן - 7

העבודה - 6

סמוטריץ - 5

גנץ - 4

מרצ- 4

בנט ביבי 59

אנטי ביבי 61

----------

מזמין הסקר: חברת החדשות

עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע

מועד איסוף הנתונים: 16/02/2021

אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה

מספר המשיבים בפועל: 503

מספר המתבקשים להשתתף: 3,472

טעות הדגימה המרבית: 4.4%+

שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות

שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית

אופן ביצוע הסקר: אינטרנטי + טלפוני

דרעי: התכנית שאושרה נותנת מענה לצורך בשמירה על הכנרת
יהדות התורה מתכנסת נגד הסלקציה של שושן פורים
מאמר הכפירה של נפתלי בנט
סמוטריץ' על בנט וימינה: "עוד מפלגת אווירה"
האזינו ללפיד: בנט וסער ישבו תחתי לאחר הבחירות, כרגע זה רק קמפיין
זליכה לבנט: מבטיח לפרוש מהמירוץ לבחירות אם אפסיד בעימות הכלכלי
בעקבות פסיקת הבג''ץ: חברי הכנסת מגיבים
ח''כ טסלר: "אני מתבייש מפני מאות האלפים שעודדנו אותם להתחסן"
פינדרוס: "מציע לאזרחים להגיש תביעה נגד שרי הממשלה"
מרגי למשטרה: "את הקנסות שנתתם אתמול תזרקו לפח"