יו"ר הגנת הסביבה מתנגד לבנייה בירושלים על חשבון היערות

יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה מיקי חיימוביץ' בדיון על תוכניות בניה במחוז ירושלים: חובתנו שגם לדורות הבאים יהיו מעיינות לטבול בהם אינה נופלת מהחובה להכין מלאי דירות למגוריהם"

יו"ר הגנת הסביבה מתנגד לבנייה בירושלים על חשבון היערות יער ירושלים

בדיון על תוכנית הבניה ברכס לבן בהרי ירושלים, מחאה ח''כ מיקי חיימוביץ, יו''ר ועדת הפנים והגנת הסביבה: "חובתנו כלפי הדורות הבאים, שיישאר להם טבע לטייל בו, שדות לסייר בהם, מעיינות לטבול בהם, פריחות אביב ושלכת סתיו, אינה נופלת מחובתנו להכין מלאי דירות מספיק לאוכלוסייה הגדלה", אמרה י

מיה סטאר, "מצילים את הרי ירושלים": "הטבע הוא בגדר נס. כשהסתכלתי על מפת האיומים על הרי ירושלים הבנתי שרכס לבן הוא רק יריית הפתיחה. תוכניות הפיתוח יושבות לי על החיים שלי כצעירה בירושלים. המעיינות זו התרבות שלי. ההרים הירוקים זה מה שגורם לצעירים להתאהב בארץ הזו. התרבות הירושלמית מורכבת מהמקומות הקדושים ומהטבע שעוטף אותנו".

יניב גולדשטיין, תושב ואיש נדל"ן: "עיריית ירושלים התחילה לזוז בעניין התחלות בניה, מה שלא קרה עד 2018. יש המון פרויקטים, עשרות אלפי יחידות דיור שכבר הופקדו. מעולם לא נהרסה שכונה כדי לנטוע יער. כשלא תהיה ברירה, נגיע גם לרכס לבן, אבל כרגע יש סדר גודל של 15,000-20,000 יחידות דיור לביצוע. בשום מקום בתוכניות אלה לא רשום שעין לבן הוא הקרקע המשלימה".

יו"ר הוועדה, ח"כ מיקי חיימוביץ: "האם יש אופציות אחרות שעדיין לא מוצו? למה להציע קרקע משלימה דווקא במקום בעל ערך סביבתי?"

אמנון ארבל, סגן מנהל אגף התכנון בעיריית ירושלים: "החיים מורכבים. התוכנית קודמה בתמיכת העירייה. זה ניצול יותר טוב של השטח. זו קרקע משלימה ראויה. אין מחלוקת ששטחים פתוחים הם נכס. אף אחד לא מזלזל. היו ימים שלמים של דיונים והנושא נבדק מכל כיוון. אף אחד לא חושב שאין מחיר לפגיעה בשטחים פתוחים. מה לעשות, זה חלק מהמענה. זו שאלה של איזון".

יו"ר הוועדה, ח"כ מיקי חיימוביץ' סיכמה את הדיון: "הוועדה מבקשת ממשרדי הפנים והגנת הסביבה לבחון אפשרות להכרזה על שטחי הרי ירושלים כגן לאומי ובכך להגן עליהם מפני פגיעה בנכסי הטבע. הוועדה תמשיך ותבחן מודלים אחרים לקידום הכדאיות הכלכלית של התחדשות עירונית שאינם פגיעה בשטחים פתוחים. בעידן שבו משבר האקלים נותן את אותותיו המוחשיים, הוועדה מביעה דאגה רבה מהתפרסות בנייה אל שטחים פתוחים עם ערכי טבע ייחודיים ומפגיעה במערכות אקולוגיות תומכות חיים. הוועדה תפעל לקידום ואישור חוק שיקבע חובת עריכת תזכירי השפעה על הבריאות בכל פרויקט בניה או תשתית".

שלוש שכונות בירושלים יכנסו לסגר מלא לעומתם בני ברק ומודיעין עילית לא יוגבלו
איש עסקים ישראלי חשוד בהעלמת מיליונים מהרשויות
חיות הבר בסכנה עקב ''צייד ספורטיבי''
אדלשטיין לתושבים: המגבלות אינן עונש
לאחר הסערה: סוכם על הקמת מלון לתושבי ביתר
פינת החי: צפע ארצי-ישראלי
בקשתם של ישראלים רבים לשוב לארץ עקב הקורונה, מביא לפתרון בעיית "בריחת המוחות"
פועל נפגע ממשאית בביתר עילית
אל-על מתייעלת בהיקף של 86 מיליון דולר
סגר לשבוע על העיר ביתר עילית