" זה הזוי, חוסר אנושיות": שוטר תקף באגרופים נער ב'יחיש ציון'

נער שעלה לנקודת ההתיישבות החדשה 'יחיש ציון' ליד פסגות הותקף ע"י שוטר באגרוף לפנים, הופל ארצה ונעצר. עו"ד נתי רום מטעם חוננו "אלימות לא מידתית מצדיקה חקי...

" זה הזוי, חוסר אנושיות": שוטר תקף באגרופים נער ב'יחיש ציון'

נער שעלה לנקודת ההתיישבות החדשה 'יחיש ציון' ליד פסגות הותקף ע"י שוטר באגרוף לפנים, הופל ארצה ונעצר. עו"ד נתי רום מטעם חוננו "אלימות לא מידתית מצדיקה חקירת מח"ש".

אגרוף לפנים במהלך המעצר: שוטר תועד כשהוא מכה באגרוף פניו של נער במהלך פינוי נקודת ההתיישבות החדשה של תנועת נחלה - 'יחיש ציון' בבנימין, ולאחר מכן עוצר אותו. עו"ד נתי רום סייע לעצור מטעם ארגון חוננו.

התקיפה אירעה במוצאי שבת, בעת שהנער וחבריו ירדו בשירה וריקודים מנקודת ההתיישבות לעבר פסגות. בתיעוד נראה הנער כשתיק ענק על גבו מתקדם בשירה וריקודים לעבר הכביש, שם חיכו למתיישבים תושבי פסגות.

לפתע וללא כל סיבה היכה מפקד הכוח, טל אלמכייס את הנער, בן 15 וחצי בלבד, באגרוף לפניו לאחר מכן נראה השוטר כשהוא מתנפל על הנער ומשכיב אותו. הנער נעצר ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה בשער בנימין, ללא שהמשטרה יצרה קשר עם הוריו. בחקירה טענו שהנער התעמת עם השוטרים, והוא שוחרר בשעה 4 וחצי לפנות בוקר.

אימו של הנער מסרה "זה הזוי. מבחינתי כאמא אני הולכת לישון ואם אותה אישה טובה מפסגות לא היתה מעדכנת אותי, לא הייתי יודעת כלום ולא הייתי שולחת מישהו להיות איתו ולאסוף אותו. לקחו ממנו את הטלפון, לא היה לנו קשר איתו. שולחת לו הודעות והילד לא עונה. מה אני צריכה לחשוב? זה הזוי, חוסר אנושיות. הוא ילד טוב, עדין, צדיק. לא עושה בלאגנים. רוצה לחזק את עם ישראל וארץ ישראל, לכן הוא היה שם. הוא הלך ושר ורקד, לא בא לעשות בלאגנים. הוא לא חיפש את זה".

עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו שסייע לנער לפני חקירתו מסר: "לא יתכן ששוטרים יתנהגו באלימות ברוטאלית רק כי מתחשק להם. הפעלת אלימות לא מידתית וללא סיבה כלפי נער קטין מצדיקה חקירת עומק של מח"ש, ומעלה תהייה הגדולה – האם השוטר המדובר יכול לעומד מול אזרחים ולפעול לפי החוק.

גם בזמן חקירתו הופרו זכויות יסוד הקבועות בחוק למעצר קטינים, וגם על כך בכוונתנו להגיש תלונה. לצערנו תחנות המשטרה ביו"ש ממשיכות ומפרות זכויות קטינים שלא כחוק".

הנער שהותקף באגרופים ב'יחיש ציון'
נתיב פלוס בכביש 1 יצא לדרך, כך זה נראה מהרחפן
תחנות ניטור איכות האוויר הישנות של חברת החשמל ב'אלון תבור' הוחלפו
סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי
לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום