כל מה שצריך לדעת לפני שקונים איפור

בסגר פתוחות רק רשתות המזון והסופר פארם. כשהכל סגור - נשים רבות מגיעות לפארמים ומוציאות הרבה כסף • מה שכדאי לדעת לפני שמצטיידים באיפור חדש

כל מה שצריך לדעת לפני שקונים איפור בימה - המעודכנים מעדכנים

חובבת טרנדים?


רק שתדעי, שאין יום שחולף, בלי המצאה של מוצר איפור חדש עם הבטחות למראה חדש ומפתה. אין מגזין שלא מתהדר 'בטרנדים הבאים' ואין עונה שלא נפתחת בלי קמפיין של "מראות וצבעי העונה חדשים לצד קולקציה עדכנית וטרנדית..." אז ככה: מראות לא מתחלפים כל שלושה חודשים, ובטח שלא טרנדים.


שורה תחתונה: צבע עונתי זו המצאה שיווקית. במקביל רצוי להשתחרר מפאניקת הטרנדים. (לא לכל אחת מתאים שפתון 'ניוד' מוחק שפתיים). רוצים להתחדש בגוון צללית מפתיע ? מערבבים בין כמה צלליות שבלאו הכי יש לך. רוצים צללית קרם בוהקת? מערבבים את צללית האבקה עם מעט קרם לחות. חשוב לזכור: הכלל היחיד הוא שבאיפור אין כללים. הסוד הוא להעז ולנסות.


מעריצה מותגים?


בצדק, מותגים מבטיחים סוג של איכות מבוקרת שחוסכת הרבה כאבי ראש. לרוב המוצרים טובים והמחיר בהתאם. אבל, אם יש לכם סבלנות לשוטט בין אתרים, לספוג קצת קראייסיס ופרסומות - אפשר לחסוך הרבה כסף. כשהעולם פתוח במרחק הקלקה – כולם מתחרים על כספכם. ככל ש"מתמקצעים" בקניות אונליין, אפשר לזהות צבעים, אפילו דרך צג המחשב, ואפילו לפתח חוש מסחרי למציאות.


שורה תחתונה: נכון, לפעמים שווה לשקול התאבדות בהמתנה הממושכת עד שהדואר מגיע. אבל כשאפשר לרכוש את אותו מותג במחיר הוגן ולעיתים בהרבה פחות מזה - שווה להתחסן ביתר סבלנות.


אוהבת מציאות?


מי לא? למה לשלם יותר אם יש חנויות 'לאוו קוסט' או מותגים עממיים כגון: 'גולדן רוז' , 'ואוו-קוסמטיקס', ו'אסנס' אשר יכולים לתת יופי של עבודה. המחיר משתלם והאיכות לא רעה. בענף האיפור מוציאים הרבה כסף על עיצוב מוצר, אריזות יוקרה, פרסום רב וכו'. מצד שני חייבים במשנה זהירות: באון ליין יש מציאות במחירי אפס שמוצעות ע"י רשתות מסחר ענקיות. לעיתים הרכישה הזולה עלולה להסתיים בגירויי עור, דלקות עיניים או גרדת, שמובילה לפצעונים.


שורה תחתונה: יש מוצרי איפור זולים וטובים. עדיף לבחון אותם בחנויות פיזיות. בעיקר, יש חובה לפתח חוש ראייה לאותיות קטנות: מי היצרן? כמות החומר שבפנים? אישור משרד הבריאות, תוקף ועוד, כי יש זול וטוב ויש זול ולזבל.

בימה - המעודכנים מעדכנים

חייבת מברשות מקצועיות?

את לא טועה. על מברשות לא שווה לחסוך. מברשות איפור איכותית תאפשר להגיע לגימור מוצלח ואיכותי. מאפרות מקצועיות יודעות שההבדל טמון במברשת: באותה הנחה מדויקת של צבע שיוצרת מראה איפור מדוד, מאוזן, מושלם.

שורה תחתונה: בניגוד גמור למוצרי האיפור, למברשות אין תאריך תפוגה והן לעולם אינן יוצאות מהאופנה. מצאתם את המברשת הנוחה עבורך - אל תתפשרו לכל פעולת איפור יש מברשת מתאימה. השקעה לטווח ארוך עדיפה על החלפת המברשות מדיי שנה. על מברשת טובה לא חוסכים.

מעריצה מוצרים רב תכליתיים?

את צודקת. מוצרים שהם גם וגם, חוסכים מקום, כסף וזמן מול המראה. לדוגמא: סומק קרמי שהוא גם שפתון וגם צללית. שימר איכותי יראה נהדר גם על העפעפיים, מייק אפ-פודרה יעשה עבודה כפולה של מריחה ופידור. סומק-אבקה יכול לשמש צללית תואמת. עיפרון עיניים יכול לשמש כצללית אם מורחים אוו על קו הריסים ומטשטשים.. צלליות בגוון חום -ירוק זית, יכולות גם לשמש למראה גבות סמיך יותר.

שורה תחתונה: המנעו מסטוקים, גיבויי ובניית מלאי. היצמדו למוכר והטוב. רסנו את בלוטות החשק. החיפוש המתמיד אחר "מייק-אפ מוצלח יותר" לא בהכרח מצמיח סיפורי כיסוי טוב יותר, אך בהחלט יתרום לכיסם של היצרנים. הרבה מהמוצרים יכולים לשמש לכמה מטרות, ובמקביל יחסכו לך הרבה כסף.

מאת ירין שחף, בית הספר למקצועות האיפור, הסטיילינג והתסרוקות

10 טיפים כיצד לשמור על שיער בריא בקיץ בישראל
חשיבות המים לבריאות וטיפים לצריכת מים נבונה בקיץ‎‎
התפללו: ילד חרדי נפגע מרכב הסעות
לקראת החופש: כל הסיבות לבואן של הכינים ואיך לטפל בהן אחת ולתמיד
בני ברק: ילד נפצע מהתנגשות ברכב חונה
"מגיע גם לחרדים": בשורת הענק של ליאון לעשרות אלפי ירושלמים
בני ברק: אצבע של ילדה בת שנה נקטעה במלואה
ברדק: שובו של מיסטר גולדבלום
אלו המדינות העויינות ביותר ליהודים באירופה
החידושים, הטרנדים וכל מה שצריך לדעת לקראת 'עונת השיפוצים' ‎‎