ח"כ ברוכי על חתונת הדמים: אף תיעוד שקיבלתי לא זעזע אותי כמו סיור במחלקת קורונה

בפוסט שמפרסם כעת טוען ח"כ ברוכי: "אומנם.. אבל", אומנם יש אפליה, אבל יש קורונה • הפוסט המלא לפניכם:

ח"כ ברוכי על חתונת הדמים: אף תיעוד שקיבלתי לא זעזע אותי כמו סיור במחלקת קורונה ח

גם את הקדנציה החדשה פתחתי בהצפה של סרטונים ותיעודים כואבים שנשלחים אליי אחת לכמה דקות.

האם לדעתי יש איפה ואיפה ברמת האכיפה? התשובה היא כן.

האם לדעתי בכל מקרה השוטרים פועלים בצורה עניינית ומקצועית? התשובה היא לא.

אין לי חוש דמיון מספיק מפותח כדי לדמיין ילד חילוני מקבל "ברכיה" משוטר. לא הגיוני שהמקום היחיד בו אתקל בתיעוד המזעזע הזה, הוא במכשיר הנייד שלי.

כן. אנחנו במצב קשה.

יש אבל:

אבל אף תיעוד שקיבלתי לא זעזע אותי כמו סיור במחלקת קורונה.

אף שיחה כואבת על סגר מקומי או אטימות משטרתית, לא הדירה שינה מעיניי כמו טלפון ממשפחה שמתחננת להכניס קרוב-משפחה סורולוגי לתוך המחלקה, כדי שיוכל לסעוד או חלילה להיפרד (ממש כך. "רק שיהיה שם להגיד איתו שמע ישראל") מבן משפחה המאושפז במצב קשה.

והמספרים מזנקים. נכון, יש עצירה מסוימת. אבל זה רחוק מאוד-מאוד ממה שהיינו רוצים לראות. זה נתון.

רגע. אם מישהו קורא את השורות האלו וחושב שבאתי לחזק את האכיפה הבררנית הכואבת, אז אני מכחיש כבר כאן: ממש לא.

יש אלימות משטרתית. ידענו את זה מזמן. תראו איך היה נראה פינוי היישוב עמונה לפני למעלה מעשור. הלוואי, הלוואי ולנבחרי הציבור היה יכולת לשנות זאת במחי חקיקה או ועדת חקירה. כמובן, תמכתי בהצעתו של חברי יצחק פינדרוס. גם אם לא נצליח לגמור את המלאכה, "לא אתה בן חורין להיבטל ממנה". אגב, אני ממליץ מאוד לראות את נאומו של ח"כ פינדרוס טרם הגשת ההצעה: האכיפה והשמירה על ההנחיות במרחב הציבורי, היא חיונית!

אבל תראו עם איזה עוולות משפטיות מתמודד ראש הממשלה בכל הנוגע לניהול תיק החקירה נגדו (יש לו כוח פוליטי קצת יותר מיו"ר ועדת הכספים והטענות המדומיינות "שגפני ישתק את ועדת הכספים עד שיתירו חתונות..."). התיקון הדרוש הוא לא זבנג וגמרנו. צר לי.

אנחנו בתקופה קשה. לכל אחד ואחת מאתנו יש התמודדות גם בתוך הבית פנימה. תעסוקת הילדים, פרנסה, חרדה שרק מעצימה את הקושי, והניסיון קשה שבעתיים אצל מי שצריך לערוך שמחה.

וכאילו לא מספיק קשה, אז ההסתה והשנאה כלפינו החרדים, מתפרצת במלוא העוצמה. בעוד אנחנו מתמודדים עם פצעי הנגיף והתפשטותו באזורי מגורים צפופים, התקשורת מכה בנו ללא רחם. כל מי שמכיר את המצוקה מבפנים, יודע שברוב המקרים (לא בכל. יש אצלנו קהילות שלא נשמרות לצערנו הרב) הנגיף מכה בנו בגלל אורח חיינו. בגלל משפחותינו הברוכות והצפופות. בעולם מתוקן, העיסוק התקשורתי צריך היה להיות סביב השאלה: מה הקורונה מעוללת לחרדים. אבל בתקשורת מתעקשים לעסוק, באובססיה, בפייק של: מה החרדים עושים לקורונה. והשקר הזה מחלחל לשטח. מחלחל לאזרח שמתרחק ממך בתור לקופה, ומחלחל גם לשוטר שנדרש להפעיל שיקול דעת במילוי תפקידו. כואב עוד יותר לראות שזה לפעמים מחלחל גם לאנשים בעלי חזות חרדית שכדי לזכות באהדה תקשורתית, הם משכנעים את עצמם שהמשבר ההומניטרי שפקד אותנו, הוא אך ורק תוצאה של זלזול.

מערך ההתנדבות המיוחד של עזר מציון שהושק השבוע וגייס כבר מאות מתנדבים מחלימי קורונה לסיוע במחלקות, יישאר נושא שיחה אך ורק בתוך המגזר. מאות התלמידים המחלימים מישיבת "נתיבות החכמה" (וולפסון) שעמדו שעות בתור כדי לתרום פלזמות לאחינו הנתונים בצרה, לא יעסיקו אף עורך חדשות בתקשורת הכללית. אין מה לעשות. זה לא "אייטם".

הרבה מסקנות צריך להסיק מהתקופה הזאת.

מסקנה אחת אסור לנו להסיק: זלזול בהנחיות.

אם בטיילת בתל אביב משחקים שש-בש, אז גם לי מותר... ממתי זה השיקול שלנו? הטיילת בתל אביב כבר עשרות שנים מידי שבת הומה במאות מבלים. ואנחנו? אנחנו באותו זמן יושבים סביב שולחן השבת בחוג המשפחה.

אורח החיים המבורך שלנו מחייב אותנו לנהוג אחרת. זה לא זמן להתכתש. זה לא זמן לחדד עמדות וחילוקי דעות (ברור שישנם). ננסה יחד לנצל את התקופה הזאת לערבות הדדית שאנחנו כל כך מצטיינים בה. למילה טובה לשכן, לחבר וכמובן לבני המשפחה הקרובה, ונשא תפילה לבורא העולם שיוציא אותנו מאפלה, לאורה. משעבוד, לגאולה – השתא בעגלא ובזמן קריב.

חותם בכאב ובהערכה ואהבה רבה,

אליהו ברוכי

מדוע הורה מרן הגר"ח קנייבסקי לפתוח תלמודי תורה וישיבות קטנות?
"אוי למי שאינו מכיר בחסרונותיו, אבל אוי ואבוי למי שאינו מכיר במעלותיו"
ח"כ מרגי בראיון: "גדולי ישראל האשכנזים החליטו מה שהחליטו; היה כשל כלשהו"
משתולל נגיף הסתה נגד עולם התורה - שיכול להוביל לרצח // טור דעה
מושחתים נמאסתם! ממשלת חירום או משטרת שיסוי?
הסיכוי להידבק בקורונה רחוק כמו הסיכוי לזכות בלוטו?
הכאוס שלא נגמר! איך עבר עליכם החג?
"תחרותיות הכתבים והפוליטיקאים לתשואות הנגד-חרדים"
נוסחת הקורונה - גידול מעריכי (אקספוננציאלי) ומקדם ההדבקה
תמונת המצב בארץ מהיממה הנוכחית