"ייתכן שהחיסון הרוסי ייוצר בישראל"

פוטין אישר שישראל רכשה חיסונים רוסיים נגד קורונה: "שיתוף הפעולה שנוצר בין המדינות חשוב" • "מנהל קשר קבוע עם נתניהו בנושאים בינלאומיים ואזוריים"

"ייתכן שהחיסון הרוסי ייוצר בישראל"

בטקס השבעת שגרירים חדשים שנערך אמש (שלישי) במוסקבה, ציין פוטין כי בארצו הפיתוח של החיסון לקורונה נמצא לקראת סיום וכי רוסיה מוכנה לשתף מדינות זרות וארגונים בינלאומיים בידע שצברה. בהתייחס לישראל הוסיף הנשיא הרוסי: "חשוב שנוצר שיתוף פעולה בין ישראל ורוסיה במאבק נגד נגיף הקורונה, כולל אפשרות לאספקה ולייצור של חיסון רוסי על אדמת ישראל". כך מדווח כעת אריאל כהנא בישראל היום.

בטקס השתתף שגריר ישראל במוסקבה אלכסנדר בן צבי. פוטין הזכיר בדבריו את יחסיו הטובים עם ראש הממשלה נתניהו ואמר: "היחסים עם ישראל טובים ומועילים, אני מנהל קשר קבוע עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושאים בינלאומיים ואזוריים. אנו נמצאים בקשר כל הזמן ומנהלים דיאלוג פוליטי משמעותי. רוסיה וישראל מאוחדות בנחישותן לשמר את האמת על אירועי מלחמת העולם השנייה, להתנגד לניסיונות זיוף ההיסטוריה, ולמנוע את שכחת זכר חללי השואה, קורבנות הנאציזם".

כזכור, לנשיא הרוסי ולראש הממשלה מערכת יחסים מיוחדת וארוכת שנים. אחד ההישגים המשמעותיים שהניבה הייתה נכונות של רוסיה להטיל וטו למען ישראל במועצת הביטחון בשלהי כהונת אובמה.

ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו
טראמפ בנאום הפרידה: "אנחנו מתפללים להצלחת הממשל החדש"
פומפאו: מגנה את יחס סין לאויגורים
מפגש מרגש באבו דאבי: הניצולים מתימן הודו לרבה של רוסיה • צפו
איך עושים משהו מכלום: האזינו לצליל:
דיווח: ארה"ב תקפה בעיראק
לאחר שהורעל: מנהיג האופוזיציה ברוסיה נעצר
האם הפיצוץ בביירות קשור למשטר אסד?
"הממשל יתייעץ עם ישראל על איראן"
27,000 חיילים סוגרים על וושינגטון • צפו בתיעודים
בפעם השנייה: הקונגרס אישר את "הדחתו" של טראמפ