סקר: בעולם הישיבות 1% חיובי • דו"ח אמ"ן: החיסון לא בחורף הקרוב

בסקר בני הישיבות נבדקו אמש 794 בחורים מתוכם נמצאו 8 בחורים חולים בקורונה, 1% בלבד ▪︎בסקר עובדי ההוראה נמצאו 2.1% מתוך 2212 שנבדקו

סקר: בעולם הישיבות 1% חיובי • דו"ח אמ"ן: החיסון לא בחורף הקרוב אילוסטרציה (בחורי ישיבות)תוצאות הסקר

בימים האחרונים - עלייה ברורה ועקבית במספר המאומתים החדשים ליממה, בממוצע שבועי.

גם אם חלק מהעלייה במאומתים נובע מהגדלת מספר הבדיקות היומי, הרי שאין בכך כדי להסביר את כולה. לצד עלייה זו מזוהה בשבוע האחרון גם עלייה במספר החולים החדשים במצב קשה, שאינה מושפעת מהיקף הבדיקות - כך דווח בדו"ח אמ"ן היום (רביעי).

בסקר בני הישיבות נבדקו אמש 794 בחורים מתוכם נמצאו 8 בחורים חולים בקורונה, 1% בלבד ובסקר עובדי ההוראה נמצאו 2.1% מתוך 2212 שנבדקו.

בתמונה הכוללת, המשך ההקלות ללא הקפדה יתרה שתלווה אותן (מסיכות, ריחוק חברתי, אכיפה וכו') בכלל המגזרים במדינה, צפוי להאיץ את רמת התחלואה ולהסיג לאחור את רמת השליטה שהושגה בהתפרצות המגיפה.

לצד ההצלחה המסתמנת בפיתוח חיסונים חדשים לקורונה, יש לזכור כי החיסונים כנראה לא ישפיעו באופן ממשי על מהלך המגפה בישראל בחורף הקרוב בשל אתגרי ייצור, אספקה והפצה; לכן יש להמשיך ולקיים את כללי ההתנהלות הנדרשים לריסון המגפה.

מחקר של ה-CDC המציג את הבדלי התחלואה בין מחוזות במדינת קנזס שבארה"ב אשר הנחו לעטות מסכה לבין אלו שלא, מדגיש פעם נוספת את יעילותן בריסון המגפה. עטייה נכונה, נרחבת ושיטתית של מסכות תקניות, המכסות היטב את הפה והאף, תוביל להפחתה ניכרת של קצב ההדבקה ותצמצם את ממדי התחלואה. זהו האמצעי הפשוט, הזול והזמין ביותר לחזרה לשגרה (שגרת-קורונה).

מזכירים כי בחללים סגורים ובלתי מאווררים, תיתכן הדבקה בקורונה גם במרחק גדול משני מטרים. לכן, מומלץ לאוורר היטב חללים סגורים, לעטות מסכות בזמן השהייה בהם בכל עת ולהעדיף לקיים פעילויות ומפגשים הכרחיים באוויר הפתוח, דווקא בעונת החורף.

לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב
כביש 90 ישודרג בסכום כולל של 410 מיליון
עוקץ כרטיסי המתנות: כך נעקצו עשרות אלפי שקלים
חריג: המפכ"ל נפגש עם מנהיג הפלג החרדי הקיצוני
יום המודעות לחטיפת ילדי תימן: לאן הלכו הילדים?
רגע לפני שנשרף כליל: חולץ ספר התורה מבית הכנסת
אושר: הפקחים יתנו יותר דוח''ות לכלי רכב דו-גלגליים
תופעת הצ'יינג'ים הלא-חוקיים: "מנצלים את המשבר הכלכלי"