איראנים פרסמו פרטים אישיים של ראש המוסד

בעמוד הטלגרם שנפתח פורסמו תמונות אישיות של דדי ברנע וכן כרטיס טיסה שהזמין בזמן מבצע "צוק איתן" • משרד ראש הממשלה: "החומרים המדוברים ישנים"

איראנים פרסמו פרטים אישיים של ראש המוסד

על רקע העימות המחריף בין ישראל לבין איראן, ערוץ טלגרם אנונימי בשם "ידיים פתוחות" פרסם אתמול (שלישי) סרטון ובו תמונות ומסמכים אישיים של ראש המוסד, דוד ברנע. בסרטון נטען כי מדובר בתוצרים של מעקב מודיעיני ממושך אחרי ראש המוסד, שהחל עוד ב-2014. עוד נכתב בעמוד הטלגרם "פורים שמח". על פי ההערכה בישראל, הפרטים והמידע נלקחו ממכשיר הטלפון הישן של אשתו של ברנע, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

נכון לשעה 20:00 עקבו אחרי ערוץ הטלגרם החדש כ- 60 איש בלבד. בערוץ מפורסמות כמה גרסאות של סרטון, עם תרגום לעברית, ערבית ואנגלית, ובו נראות תמונות אישיות של ראש המוסד, בחלקן הודבקו לו מסכות של פורים. כן מפורסמים בעמוד צילומי כרטיסי טיסה שלו בחופשה משפחתית בקופנהגן במהלך מבצע "צוק איתן", צילום תעודת זהות שלו, מסמכי מס שלו ושל בני משפחתו, וצילום לווייני של מה שנטען כביתו הפרטי. בערוץ פורסם גם ציטוט מהקוראן.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בשם המוסד: "החומרים המדוברים ישנים ואינם ממכשיר הטלפון של ראש המוסד".

נכון לעת הזו אף גורם לא לקח אחריות על הפרסום, אך יש לראות אותו על רקע עליית המדרגה בעימות הגלוי בין ישראל לבין איראן בימים האחרונים, על רקע ההתקדמות המשמעותית בשיחות הגרעין בווינה.

לפני ימים אחדים פרסם עיתון "הארץ" על בסיס מידע בערוץ הלבנוני אל-מיאדין כי בתקיפה האווירית שאירעה באיראן באמצע החודש שעבר נגרם נזק כבד למערך המל"טים של איראן. על פי ההערכות, באותה תקיפה נהרסו מאות מל"טים איראניים בגדלים שונים. עד הימים האחרונים שתי המדינות לא התייחסו לאירוע.

ניתן רק להניח שאם אכן ישראל היא זו שביצעה את התקיפה, מדובר היה במבצע מורכב שבו השתתף גם המוסד בפיקוד של ברנע. עוד דווח באל-מיאדין כי התקיפה שיוחסה לישראל הייתה העילה למתקפת הרקטות האיראנית לעבר העיר ארביל בחבל הכורדיסטאני בעיראק בתחילת השבוע, אז טענה איראן כי שיגרה 12 רקטות ופגעה ב"בסיסים ישראליים סודיים".

לאחר הדיווח טענו האיראנים כי סיכלו ניסיון של המוסד הישראלי לחבל במתקן הגרעין בפורדו, ועצרו כמה חשודים במעשה. בהמשך דווח בישראל על תקיפת סייבר נרחבת נגד אתרים ממשלתיים ישראליים רבים, גם במקרה זה ללא נטילת אחריות.

כך או אחרת, על רקע כל אלו, ולאור איומה המפורש של איראן לנקום את מותם של שני אנשי משמרות המהפכה ממשיך צה"ל בכוננות גבוהה לקראת אפשרות שאיראן תנסה לשגר רקטות לעבר ישראל או לשלוח מל"ט.

פרסום התמונה של דדי ברנע שעלה לטלגרם
חייל צה"ל חמד לצון ודיווח למשטרה: "חטפו אותנו"
הצהרת תובע נגד פלסטינים שהשליכו אבנים בסילוואן
נהג אוטובוס נפצע באורח קל מזריקת אבנים בירושלים
"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים
תג מחיר: 5 רכבים נשרפו כליל בסמוך לירושלים
שב״כ סיכל פיגוע מטען בישראל ע״י תושב רצועת עזה
פיגוע דריסה בבאר שבע: נער נפצע באורח בינוני
"הלחץ עבד, ישראל לא נתנה דבר בתמורה": גופתו של טירן פרו הוחזרה
נס גדול: בלון גז הוצמד למטען נפץ אך לא התפוצץ
גנץ: "זמנם של מבצעי, מתכנני ומממני הפיגועים - קצוב"