שר התורה הכריע: ניתן לקחת ריטלין בלי חשש!

הרבנית קולדצקי חשפה כי אביה מרן שר התורה שליט"א - מורה לילדים שיש להם תסמיני הפרעת קשב וריכוז - כי ניתן לקחת ריטלין ללא חשש!

שר התורה הכריע: ניתן לקחת ריטלין בלי חשש! שר התורה

טקס מרגש לסיום תכנית "מצליחות" של 360 בעיריית ב"ב ומכון הקשב.

תכניות "מצליחים" ו"מצליחות" פועלות ביוזמה משותפת של עיריית בני ברק בברכת ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, באמצעות התכנית הלאומית 360 לילדים ונוער המשותפת לאגף לשירותים חברתיים, אגף החינוך ומח' בריאות, ומכון "הקשב".

התכנית מיועדת לילדים שיש להם תסמיני הפרעת קשב וריכוז (ADHD), והיא מעניקה טיפול ייחודי וחדשני על ידי טובי בעלי המקצוע בהובלת חיים דיין יו"ר מכון הקשב. המשתתפים מקבלים מענה כוללני: טיפולים קבוצתיים להורים ולילדים, הדרכה פרטנית ותכנית אישית נושאת פרסים לשיפור התפקוד של הילדה בבית.

מטרת התכנית, לסייע להבין העולם הפנימי של אנשים עם הפרעת קשב, למצוא משמעות אישית ולרכוש כלים מעשיים להתמודדות מוצלחת עם ההפרעה.

הילדים לומדים את שפת העיגול והריבוע, מגבירים מודעות, חשיבה חיובית והבעה רגשית תוך שימוש באמצעים חוויתיים ואומנותיים שונים.

לראשונה התקיימה תכנית שהותאמה במיוחד עבור ההתמודדויות של בנות עם הפרעת קשב.

בערב ראש השנה התקיים טקס סיום והענקת תעודות ופרסים לבוגרות תכנית "מצליחות" מחזור א'. בהתאם להנחיות הבריאות, הפעילות התקיימה רק עם הבנות עצמן, כאשר להורים התקיימו מפגשי סיום ופרידה באמצעות המרחב הקולי של תכנית 360.

כדי לחזק ידי ההורים והבנות, הוקלטה מבעוד מועד שיחת חיזוק במעונה של הרבנית קולדצקי תליט"א. הרבנית חיזקה את ידי הבנות וההורים שהתמידו בהשתתפות בתכנית ובס"ד רואים פירות של הצלחה.

הביעה דברי שבח לעיריית בני ברק "התרגשתי לשמוע שעיריית בני ברק פתחה קבוצה מיוחדת לסייע להורים ולילדות, קבוצת מצליחות. בעזרת ה' כמו שהשם של זה כך תצליחו"

בדבריה הרבנית התייחסה לשליחות שיש ביד ההורים לגדל ילדה עם הפרעת קשב "הקב"ה נתן לכן ניסיון, ונתן לכן כח לעמוד בניסיון. זה לא עונש, אלו נשמות גבוהות של הילדות שלכן. זכיתם. תעמדו בניסיון בשמחה. כל ילדה היא עולם ומלואו".

בדבריה הרבנית ציינה את היכולת של אנשים עם הפרעת קשב להגיע להצלחות כבירות וסיפרה על מרביץ תורה עם הפרעת קשב שזכה להקים מקומות תורה רבים ולהגדיל תורה בישראל, "לכל אחד הקב"ה נותן את הכשרונות כדי להצליח בתפקיד שלו".

הרבנית דיברה על החשיבות של מתן עזרה רגשית לילדות, לצד מתן טיפול תרופתי כאשר הדבר נדרש על פי המלצת רופא. הרבנית ציינה כי אביה מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א מורה לשואלים שניתן לקחת ריטלין בלי חשש, "זו התרופה למכה לדור שלנו. אברכים מצויינים לוקחים ריטלין ומצלחים לפרוח בזכות זה".

בסיום דבריה חיזקה הרבנית את הילדות על חשיבות התפילה, "מרן הסטייפלר היה אומר שאשה שמתפללת היא נכנסת לקודש הקדשים" וחיזקה את הילדות שגם אם הן לא מצליחות להתרכז בתפילה, תפילתן חשובה ורצויה ואינה חוזרת ריקם. הרבנית ברכה את הבנות שיזכו לעלות ולהצליח, ובירכה את הצוות המקצועי במכון הקשב, בעיריית בני ברק שמלווה את התכנית, גב' מויאל, גב' נבון, את צוות התכנית 360 וגב' קצנלבוגן ומנהל התכנית הרב שימי קשש, סגן מנהל אגף החינוך שמוסרים נפשם על טובת הציבור.

הרב קשש שמלווה את התכנית מזה שנים ציין את החשיבות בתכנית ייחודית שנוגעת באוכלוסייה שעד כה אינה מקבלת את המענים הנדרשים לה מבעוד מועד, וקרא לשיתוף פעולה בין ההורים, אנשי הטיפול ואנשי החינוך כמפתח להצלחת ילדים אלה.

ההורים הביעו שביעות רצון מהשתתפות בתכנית שהשפיעה על חייהם, "התכנית מוגשת בצורה מרתקת ומעבירה המון ידע ותובנות.

קיבלנו גם מבט נכון וחיובי על התופעה וגם כלים מעשיים איך לקדם ולהכיל את הילדה", "ניכר מאד שהדברים שנמסרו הם פרי עמל ויוצאים מתוך בקיאות רבה בענין".

ההורים ציינו את הליווי האישי, המסירות והאכפתיות של הצוות, "ניכר היה בכל דרך פעולתכם שאין זה רק עשיה במסגרת העבודה - היה לכם איכפת, לכולכם. ראינו את זה במפגשים והרגשנו את זה בשיח עם הילדות".

ההורים מדווחים על שיפור מעשי "העשרנו מאוד את ארגז הכלים קיבלנו המון כוח להתמודד עם האתגר... אנחנו כבר רואים שיפור בהתנהגות של הילדה ומוטיבציה להצליח". "כל מפגש הוא ממש חוויה הן לנו והן לילדה. אנו ממליצים מאוד על התכנית. כבר היינו עם הילדה בייעוץ וטיפול רגשי וזה לא היה יעיל ברמה הזו. ממש הרגשנו שהגענו למקום הנכון שבאמת מכאן הילדה תוכל לעלות על דרך המלך".

צפו: תיעוד נוסטלגי של רבי ברוך מרדכי אזרחי על מרן
הגאב"ד רבי אשר וייס מספר בשבחו של מרן רבי עובדיה
הגאון הרב דויד יוסף חושף על אביו:
סיפורו של מרן מאת בנו הראשל"צ שליט"א:
הסתיימה הפגנת האלפים בערד: "קול ברור נגד ההסתה"
הילולת סניגורן של ישראל הרבי מברדיטשוב זי"ע אצל כ"ק אדמו"ר מבוטשאן שליט"א
מראות קודש: כ"ק האדמו"ר מאונגוואר שליט"א בחגי תשרי • גלריה
לקיים בנו: ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי נמצא חיובי לנגיף הקורונה
לכבוד ההילולה: עצרת סליחות בכותל לרגל הילולת מרן
המשטרה פועלת לבטל את הלימוד במוסדות התורה הקדושים