צפו: אלפים בהכנסת ס"ת לאוהל של הגר"ש אלתר בבורו פארק

צירים מרכזיים ורחובות ראשיים נסגרו בעקבות ההשתתפות ההמונית • ספר התורה הוכנס לאוהל הענק שהוקם במרכז בורו פארק • מאות ילדים נשאו לפידים לכבודה של תורה

צפו: אלפים בהכנסת ס"ת לאוהל של הגר"ש אלתר בבורו פארק

במהלך ביקורו של הגר"ש אלתר בקרב קהילתו בשכונת בארא פארק שבניו יורק התקיים אירוע הכנסת ספר תורה שכמותו לא ידעה בורו פארק שנים רבות. האירוע המרגש החל במעמד כתיבת האותיות בביתו של הנגיד החסיד ר' פנחס ירט. את המעמד שנמשך על פני כמה שעות פתח ראש הישיבה עם כתיבת אותיות בספר התורה. במעמד השתתפו רבנים, תלמידי חכמים וחשובי הקהילה. ראש הישיבה גם חתם את המעמד עם כתיבת האותיות האחרונות בספר התורה.

לאחר מכן החלה התהלוכה המרגשת כאשר במשך שעה ארוכה רוקדים אלפי איש בהתלהבות עצומה לכבודה של תורה. מאות ילדי קהילת הגר''ש אלתר נשאו לפידים לכבודה של תורה. רחובות בורו פארק נחסמו לתנועה על ידי משטרת ניו יורק.

ספר התורה הוכנס לאוהל הגדול, שם נמשכו הריקודים מתוך תחושת התעלות עצומה. בסיום המעמד המרגש התקיימה סעודה של מצווה לבני הקהילה בלבד באולמי עטרת גאלדא. במהלך סעודת המצווה נשא ראש הישיבה נאום חוצב להבות אש, כאשר במרכז דבריו שיבח ראש הישיבה את נשות הקהילה שהיו בעזרת הנשים באולם. במרכז דבריו הביא את דברי הגמרא "נשים במאי קא זכיין" ועמד על כך שהן אלו שמשלמות את המחיר ומוסרות את הנפש עבור העקרונות והערכים המשפחתיים.

הכנסת ספר תורה לאוהל של הגר

מסע ראש הישיבה הגר"ש אלתר לניו יורק • חלק ב'

בימה

הכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגרהכנסת ספר תורה לאוהל של הגר
בבני ברק חגגו שבע ברכות לנכדת המרא דאתרא
שמחת הווארט בחצרות מודזיץ- שידלובצא- ערלוי בני ברק
רה"י נגד שרת התחבורה היוצאת: "את ואלף כמוך ילכו לאבדון"
הדף היומי מסכת נדרים דף לג
מצפון נקי? יש רק דרך אחת! - הרב אליהו רבי
גם אבא, גם חבר וגם מורה לכל החיים! - הרב אליהו רבי
הדף היומי מסכת נדרים דף לב
צפו בשידור חוזר: הלווית הגאון רבי חנוך הכהן ארנטרוי זצ"ל
הדף היומי מסכת נדרים דף לא
מעשה שלך יכול להרוס לך, לילדיך ולנכדיך! | הרב אליהו רבי