הגיע הזמן לומר: דין מפגין כדין עיתונאי!

אתמול התבשרנו בידיעה חדשותית מרנינה. המשטרה השעתה את לוחם המג"ב שבעט בחזקה בצלם והפיל אותו ארצה, ואף נפתחה כנגדו חקירה במחלקה לחקירת שוטרים

הגיע הזמן לומר: דין מפגין כדין עיתונאי!

הצלם שהופל

null

כולם צהלו ושמחו, הידד יש צדק במדינה, השוטר התוקף יועמד לדין, וצדק יעשה לצלם המסכן. הבעיה היא שאף אחד לא הזדעזע מהידיעה הזאת, שכל כולה סטירה מצלצלת לדמוקרטיה. ומדוע? הבה נשאל אתכם קוראים יקרים, האם הצלם התורן הינו האדם היחיד שהוכה, הופל והושפל בתקופה האחרונה בכלל ובימים האחרונים בפרט, ע"י שוטרי משטרת ישראל?


אנחנו עדים בתקופה האחרונה למסע דיכוי, אלים ואכזרי שנעשה על ידי המשטרה באופן שיטתי, נגד כלל האוכלוסיה, ובמיוחד אל מול המגזר החרדי. עשרות הוכו, נאסרו והושפלו בחוצות, לא הבדלי גילאים. נשים הוטחו בהשפלה ארצה, ודבר לא נעשה!!! מפגינים מאותה ההפגנה שהופל הצלם המדובר, נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי. שוטר שהסתובב בין המפגינים ללא מסיכה על פניו לסט בעוצמה באגרופיו בפניהם של מפגינים סולידיים. מישהו שמע על דבר וחצי דבר שנעשה בענינו של השוטר הזה, או חבריו שאף הם התנהגו באלימות יתר אל מול המפגינים?


מדוע רק כאשר מדובר בצלם ועיתונאי, משטרת ישראל מרגישה צורך לעשות את המובן מאליו ולהשעות את השוטר האלים?


התשובה פשוטה מאד. במשטרה יודעים בדיוק מי הם אלה המסוגלים לגרום להם לכאבי ראש, מי הם אלה שיצליחו להרים קול זעקה אמיתית בתקשורת, ומאידך מיהו האזרח הקטן המפגין על זכויותיו הבסיסיות לחירות, שאין בכוחו לעשות כלום מול המפלצת הבריונית ששמה משטרת ישראל.


הדברים חייבים להיות חדים וברורים. כמו שיש זכות דמוקרטית לצלם לבוא ולתעד הפגנה, כך, ובאותה מידה בדיוק קיימת זכות לכל אזרח באשר הוא להפגין אל מול כוחות הביטחון. דבר שאף מתוקף תקנות החירום של תקופת הקורונה נשאר לעמוד בעינו, כמפורט בחוק.


הגיע הזמן לומר: " דין מפגין כדין עיתונאי".

כמו ששוטר שתקף עיתונאי יועמד לדין, כך שוטר שתקף אזרח חף מפשע יועמד לדין. נקודה.

על מה יום כיפור - לא יכול לכפר?
20 שנה אחרי: נותרו הקונספירציות האנטישמיות בעניין אסון התאומים
טור דעה: הבריחה מהכלא ומהתקשורת
דרך נפילה: המשותף לכל האסונות קיץ תשפ"א
מה המסר מאחורי האסונות שתקפו אותנו לאחרונה? הרב בועז שלום מסביר
האם בכנסת מקפידים על מסכות? גלריה תוכיח!
איראן דוהרת לפצצה, וממשלת לפיד־בנט כנועה ושותקת
מזעם על עצמי לתפילה לשמים
הפעולות המיידיות שאמורה הממשלה החדשה לבצע בנושא נדל"ן
טור דעה: האם סמוטריץ' היה יכול למנוע את ממשלת השמאל?