ברע''מ איימו, בנט מיהר להרגיע

בעקבות עליית יהודים להר הבית ברע''מ איימו: "לא נקבל תפילות ושירת התקווה ברחבות המסגד שבבעלות איסלמית" • בנט מיהר להרגיע

ברע''מ איימו, בנט מיהר להרגיע בנט שומר על הבטחותיו למנסור עבאס

התנועה האסלמית ורע"מ מאיימים לפריצת הסלמה בעקבות עליית יהודים להר הבית. רע''מ מסרו: "התנועה האסלאמית וסיעת רע"ם מזהירים מפריצת מתנחלים וחברי כנסת למסגד אל-אקצא ומהפרות הסדר החמורות שעלולות להביא למלחמת דת באזור".

איומי רע''מ התרחשו דווקא לאחר שח''כ עמיחי שיקלי (שוב מימינה), העלה סרטון בו שר את המנון המדינה בתשעה באב על הר הבית. כתוצאה מכך ברע''מ איימו מיד לאחר מכן: "לא נקבל תפילות ושירת התקווה ברחבות המסגד שבבעלות איסלמית מלאה בכל 144 הדונמים שלו".

מיד לאחר מכן מיהר בנט "להיכנע" לאיומי רע''מ והתנועה האיסלמית ונמסר בשמו: "ראש הממשלה, נפתלי בנט, שוחח כעת עם השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, ומפכ"ל המשטרה, רנ"צ קובי שבתאי. ראש הממשלה הודה לשר ולמפכ"ל על ניהול האירועים בהר הבית באחריות ובשיקול דעת, תוך שמירה על חופש הפולחן ליהודים בהר".

בכדי "לרצות" את רע''מ בנט אמר: "רה"מ הדגיש, כי חופש הפולחן בהר הבית יישמר באופן מלא גם למוסלמים, המציינים בימים הקרובים את יום עורפה וחג הקורבן".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "השותפים של נפתלי בנט מנסים להנדס את התודעה הציבורית ולומר שהם השולטים בהר הבית בגלל כיפה מזהב. זה פשוט בלתי נסבל לשמוע אותם מאיימים נגד עליית יהודים ושירת התקווה בהר הבית, המקום הכי קדוש בו שכן בית המקדש של העם היהודי".

ח"כ בן גביר הוסיף: "בכל מדינה נורמלית, חברי כנסת שהיו מאיימים ככה היו מגורשים מכאן, אבל רק בישראל הם לא רק חברי כנסת, אלא גם חברי הקואליציה של הממשלה הרעה. בושה!".

שר הדיגיטל דודי אמסלם (הליכוד) בציוץ בטוויטר הגיב: "מר עבאס, ההתחנפות שלך לאחר הבגידה שלך בעם הפלסטיני היא פשוט מגוחכת. לידיעתך, אל-אקצא נבנה בדיוק על המקום בו שכנו בית המקדש הראשון והשני, שהיום ממש, העם היהודי אבל על חורבנם. אמנם יש לך וטו בממשלת בנט, לפיד, הורוביץ וזנדברג, אבל זה לא הופך אותך לבעל הבית. כדאי שתרגיע".

ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית