ברע''מ איימו, בנט מיהר להרגיע

בעקבות עליית יהודים להר הבית ברע''מ איימו: "לא נקבל תפילות ושירת התקווה ברחבות המסגד שבבעלות איסלמית" • בנט מיהר להרגיע

ברע''מ איימו, בנט מיהר להרגיע בנט שומר על הבטחותיו למנסור עבאס

התנועה האסלמית ורע"מ מאיימים לפריצת הסלמה בעקבות עליית יהודים להר הבית. רע''מ מסרו: "התנועה האסלאמית וסיעת רע"ם מזהירים מפריצת מתנחלים וחברי כנסת למסגד אל-אקצא ומהפרות הסדר החמורות שעלולות להביא למלחמת דת באזור".

איומי רע''מ התרחשו דווקא לאחר שח''כ עמיחי שיקלי (שוב מימינה), העלה סרטון בו שר את המנון המדינה בתשעה באב על הר הבית. כתוצאה מכך ברע''מ איימו מיד לאחר מכן: "לא נקבל תפילות ושירת התקווה ברחבות המסגד שבבעלות איסלמית מלאה בכל 144 הדונמים שלו".

מיד לאחר מכן מיהר בנט "להיכנע" לאיומי רע''מ והתנועה האיסלמית ונמסר בשמו: "ראש הממשלה, נפתלי בנט, שוחח כעת עם השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, ומפכ"ל המשטרה, רנ"צ קובי שבתאי. ראש הממשלה הודה לשר ולמפכ"ל על ניהול האירועים בהר הבית באחריות ובשיקול דעת, תוך שמירה על חופש הפולחן ליהודים בהר".

בכדי "לרצות" את רע''מ בנט אמר: "רה"מ הדגיש, כי חופש הפולחן בהר הבית יישמר באופן מלא גם למוסלמים, המציינים בימים הקרובים את יום עורפה וחג הקורבן".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "השותפים של נפתלי בנט מנסים להנדס את התודעה הציבורית ולומר שהם השולטים בהר הבית בגלל כיפה מזהב. זה פשוט בלתי נסבל לשמוע אותם מאיימים נגד עליית יהודים ושירת התקווה בהר הבית, המקום הכי קדוש בו שכן בית המקדש של העם היהודי".

ח"כ בן גביר הוסיף: "בכל מדינה נורמלית, חברי כנסת שהיו מאיימים ככה היו מגורשים מכאן, אבל רק בישראל הם לא רק חברי כנסת, אלא גם חברי הקואליציה של הממשלה הרעה. בושה!".

שר הדיגיטל דודי אמסלם (הליכוד) בציוץ בטוויטר הגיב: "מר עבאס, ההתחנפות שלך לאחר הבגידה שלך בעם הפלסטיני היא פשוט מגוחכת. לידיעתך, אל-אקצא נבנה בדיוק על המקום בו שכנו בית המקדש הראשון והשני, שהיום ממש, העם היהודי אבל על חורבנם. אמנם יש לך וטו בממשלת בנט, לפיד, הורוביץ וזנדברג, אבל זה לא הופך אותך לבעל הבית. כדאי שתרגיע".

הוגש כתב אישום נגד ליצמן
בוסו: "לפיד וליברמן מתי בפעם האחרונה ביקרתם בסופרמרקט?"
דרעי: הדבר הראשון שנעשה כשנחזור הוא לבטל את המיסים על מוצרי המזון
לפיד: "כשהציבור חושב שהמערכת מושחתת וכל הפוליטיקאים מושחתים"
ארבל: " הגעתי לכאן כחבר אופוזיציה במיוחד לתמוך בחקיקה"
יו''ר ש''ס הגיש את התפטרותו מהכנסת
הרב לאו: "הכנסת לא תכריע מיהו יהודי"
משלחת ישראלית נועדה עם מנהיג סודאן
סקר: למרות המגעים לעסקת טיעון - התמיכה בנתניהו נשארת גבוהה
סקר: 48% מהציבור חושבים שטיפול הממשלה בקורונה גרוע