דרעי בראיון: "לא יעלה על הדעת שמירון תישאר סגורה וכל המשק פתוח"

שר הפנים אריה דרעי התראיין היום לאבי מימרן ברדיו כל חי: דרעי נשאל מה הוא אומר בקשר לפתיחת מירון בל"ג בעומר לציבור ברחב, דרעי אמר כי "בפתיחת כל דיון בנוש...

דרעי בראיון: "לא יעלה על הדעת שמירון תישאר סגורה וכל המשק פתוח" אריה דרעי

שר הפנים אריה דרעי התראיין היום לאבי מימרן ברדיו כל חי: דרעי נשאל מה הוא אומר בקשר לפתיחת מירון בל"ג בעומר לציבור ברחב, דרעי אמר כי "בפתיחת כל דיון בנושא אני אומר למקבלי ההחלטות, שלא יעלה על הדעת שלא יוכלו השנה להגיע כרגיל למירון בזמן שכל המשק פתוח."


דרעי נשאל לגבי הפרסומים הרבים שמירון תפתח בל"ג בעומר ואין מה לדאוג: ״אני לא יודע למי יש אינטרסים להוציא סתם כותרות על ל״ג בעומר. לא יודע למי בציבור שלנו יש עניין להוציא כותרות בלבד, בלי לעזור באמת. אותם אנשים מוציאים חצאי דברים. הכי קל זה לשלוח מכתבים וכותרות, בלי להתנהל שעות על גבי שעות בדיונים ומהלכים. אני איש על מהלכים והסכמות״.


כשנשאל על מה שקורה במפלגות הימין שנגד נתניהו אמר: "המצביעים של בנט וסער רוצים ממשלת ימין. רוב הציבור קבע שהוא בעד ממשלת ימין. אם סער או בנט היו מביאים תוצאה של 20 מנדטים כל אחד הייתי שותק, אבל עם מספר מנדטים כזה, ברור שם חייבים להצטרף לממשלת ימין.


עוד אמר דרעי: "לא יעלה על הדעת שראש מפלגה עם שבעה מנדטים יהיה ראש ממשלה, זה לא דמוקרטי ולא ריאלי. בנט צריך להוריד את הרעיון של ממשלת שמאל מהפרק. לומר היום לכל החברים בגוש הימין, אני אתכם."


"יש הבדל בין ממשלה של 59 אנשי ימין מובהקים מול ממשלה של עשרה אנשי ימין ו 60 שמאל כולל העבודה, מרצ, והערבים. אני מסביר את זה לסמוטריץ' אני בקשר קרוב מאוד איתו.


דרעי נשאל מה אומר על היחסים הרגישים בין ישראל לאיראן עם ממשלת ביידן: "לא ידענו להודות לקב"ה על המתנה האדירה שהייתה לנו ששמה היה ממשלת טראמפ. כמעט הגענו למצב שאיראן רצתה לרדת מרעיון הגרעין בגלל הסנקציות. והכל כרגע חזר כמו שהיה בממשל אובמה. אירופה מתקפלת מול איראן, והם רוצים גרעין כדי לחסל אותנו. סכנה אדירה."

פינדרוס: "הממשלה לא לוקחת אחריות כממשלה"
בן גביר: לעצור את יו''ר בל"ד על איומים והסתה חמורה לאלימות
ח''כ ממרצ: להדיח את בן גביר מועדת חוץ וביטחון באופן מיידי
מפלגת עוצמה יהודית למפכ"ל המשטרה: "נכשלת. הביתה!"
נתניהו: נותנים גיבוי למשטרה לכל האמצעים והסמכויות • צפו
לאחר הדרמה הפוליטית: לפיד מסר הצהרה מיוחדת
בנט מוריד מהפרק את ממשלת השינוי; חודש המו״מ בין הליכוד לימינה
מיקי זוהר: "מאסר ל-10 שנים על התפרעות בזמן אירוע ביטחוני"
שגריר ישראל ל-CNN: "האם אין לפלסטינים זכות להגן על עצמם?" • צפו
סמוטריץ': "יש לנו משטרה חולה אנוש"